2805 UCHWAŁA RADY GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki, cz. działki nr 794/45/34 Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, Nr 41, poz. 412 i Nr 111, poz. 1279, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5, poz. 42, Nr 14, poz. 124, Nr 100, poz. 1085, Nr 115, poz. 1229 i Nr 154, poz. 1804) oraz w związku z uchwałą nr XXIX/196/2001 Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 23 marca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki, Rada Gminy uchwala, co następuje: |
§ 1
1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki.
2. Ustalenia planu stanowią:
1) niniejsza uchwała,
2) rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
Oznaczenia graficzne rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu.
R o z d z i a ł I
Przepisy ogólne
§ 2
1. Uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalenia dla tego terenu warunków zabudowy i zagospodarowania. Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami planu są nieważne.
2. Dla terenu objętego uchwalonym miejscowym planem tracą moc ustalenia planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Kamieniec Ząbkowicki zatwierdzonego uchwałą nr X/34/90 Gminnej Rady Narodowej w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 30 kwietnia 1990 roku.
§ 3
Ilekroć w dalszych przepisach uchwały jest mowa o:
1) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę,
2) planie – należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu urządzeń odprowadzania i oczyszczania ścieków (oczyszczalnia ścieków komunalnych), położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki,
3) przepisach szczególnych i odrębnych – należy przez to rozumieć odpowiednie przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,
4) rysunku planu – należy przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-wy-sokościowej w skali 1:1000, stanowiącej załącznik do niniejszej uchwały,
5) terenie – należy przez to rozumieć teren w granicach planu, ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony odpowiednimi symbolami, tak jak na rysunku planu,
6) przeznaczeniu podstawowym terenu – należy przez to rozumieć podstawowe funkcje, pod które przeznacza się ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony odpowiednim symbolem teren na rysunku planu,
7) przeznaczeniu dopuszczalnym terenu – należy przez to rozumieć przeznaczenie inne niż podstawowe, które może być wprowadzone na części terenu określonego w punkcie 5, jeżeli takie jest zapotrzebowanie rynkowe lub społeczne.
§ 4
Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren położony we wsi Kamieniec Ząbkowicki – część działki nr 794/45/34 określonej w załączniku graficznym do uchwały nr XXIX/196/01 Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 23 marca 2001 roku. Teren ten określa rysunek planu.
§ 5
1. Dla obszaru objętego miejscowym planem ustala się następujące funkcje zagospodarowania dla poszczególnych terenów:
1.1) teren urządzeń odprowadzania i oczyszczania ścieków (oczyszczalnia ścieków komunalnych) oznaczony na rysunku planu symbolem 1 NO,
1.2) teren budowli wodnych – projektowany wał przeciwpowodziowy wraz z zielenią nieurządzoną oznaczony na rysunku planu symbolem 2 WT/ZN,
1.3) tereny komunikacji oznaczone na rysunku planu symbolem KD.
§ 6
Zakres ustaleń planu obejmuje:
1) granice opracowania planu,
2) przeznaczenie terenów,
3) linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
4) zasady obsługi komunikacji terenu i powiązań z zewnętrznym układem komunikacyjnym,
5) lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu, nieprzekraczalne linie zabudowy i gabaryty obiektów,
6) zasady kształtowania zieleni,
7) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,
8) ustalenia w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego.
R o z d z i a ł II
Przepisy szczegółowe
§ 7
Dla obszaru objętego miejscowym planem ustala się następujące przeznaczenie podstawowe i dopuszczalne dla poszczególnych terenów i działek:
1 NO – teren urządzeń odprowadzania i oczyszczania ścieków (oczyszczalnia ścieków komunalnych),
2 WT/ZN – teren budowli wodnych – projektowany wał przeciwpowodziowy wraz z zielenią nieurządzoną,
01 KD – teren komunikacji.
§ 8
Zasady zagospodarowania terenu i kształtowania
zabudowy
1. Teren 1 NO
1.1. Ustala się jako przeznaczenie podstawowe – teren urządzeń odprowadzania i oczyszczania ścieków (komunalna oczyszczalnia ścieków).
1.2. Na rysunku planu pokazano oczyszczalnię cykliczną FLYGT – ARBF 2 x F 500.
Wprowadzanie innych rozwiązań technicznych i technologicznych projektowanej oczyszczalni ścieków nie wymaga zmiany niniejszego planu.
1.3. Nieprzekraczalne linie zabudowy określa rysunek planu.
1.4. Wysokość zabudowy obiektów kubaturowych 11/2 kondygnacji nadziemnej.
1.5. Architektura projektowanych obiektów kubaturowych winna nawiązywać do regionalnej architektury sudeckiej.
1.6. Na terenie projektowanej oczyszczalni ścieków wzdłuż ogrodzenia winny być nasadzone pasy zieleni izolacyjnej zgodnie z rysunkiem planu.
1.7. Ze względu na lokalizację oczyszczalni na terenach objętych zasięgiem powodzi z lipca 1997 roku należy przewidzieć odpowiednie zabezpieczenia w celu zminimalizowania szkód i strat powodziowych.
1.8. Realizacja obiektów budowlanych na tych terenach wymaga pozwolenia wodno-prawnego.
2. Teren 2 WT/ZN
2.1. Ustala się jako przeznaczenie podstawowe – teren budowli wodnych – projektowany wał przeciwpowodziowy.
2.2. Jako przeznaczenie dopuszczalne ustala się zieleń towarzyszącą nieurządzoną.
§ 9
Zasady obsługi komunikacyjnej terenu
1. Projektowaną komunalną oczyszczalnię ścieków obsługiwać będzie droga dojazdowa 01 KD w oparciu o istniejącą drogę gruntową włączoną do drogi wojewódzkiej nr 382. Włączenie do drogi wojewódzkiej na warunkach wynikających z wytycznych projektowania dróg.
1.1. Droga wojewódzka nr KG 382:
– linie rozgraniczające – 30 m.
1.2. Droga dojazdowa 01 KD:
– linie rozgraniczające –10 m,
– szerokość jezdni – 5 m.
§ 10
Ustalenia w zakresie uzbrojenia terenu
1. Doprowadzenie wody z istniejących ujęć wodnych dla wsi Kamieniec Ząbkowicki.
2. Kierunek odprowadzania oczyszczanych ścieków do rzeki Budzówki pokazano orientacyjnie na rysunku planu.
3. Szczegółowe warunki odprowadzania ścieków określi wymagane pozwolenie wodno-prawne.
4. W zakresie odprowadzania wód deszczowych do istniejącego kolektora deszczowego.
5. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną z istniejącej sieci na warunkach określonych przez właściciela sieci.
Wymagana jest budowa nowej stacji transformatorowej wraz z dowiązaniami średniego i niskiego napięcia. Lokalizację stacji transformatorowej określono orientacyjnie na rysunku planu.
6. W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną z lokalnych kotłowni przy wykorzystaniu ekologicznych czynników grzewczych takich jak: gaz, paliwa płynne lub elektryczne o niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
7. Wszelkie inwestycje oraz zmiany w zakresie zaopatrzenia w wodę, energię elektryczną, odprowadzanie ścieków oraz lokalizację innych urządzeń technicznych wymagają uzyskania warunków technicznych od właściwych dysponentów sieci.
8. Projektowane sieci uzbrojenia należy prowadzić w liniach rozgraniczających dróg.
9. Wody opadowe z placów i ulic odprowadzać do odbiornika poprzez separatory olejów, smarów i benzyn.
§ 11
Ustalenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego
1. Projektowane obiekty i urządzenia nie mogą ujemnie oddziaływać na środowisko i krajobraz, a ich szkodliwość winna się zamykać w granicach własnej działki.
2. Dla projektowanej oczyszczalni ścieków komunalnych jako inwestycji mogącej pogorszyć stan środowiska należy sporządzić zgodnie z przepisami szczególnymi ocenę oddziaływania na środowisko.
3. Z uwagi na położenie terenu w strefie zalewowej należy stosować przepisy określone w § 8 pkt. 1.7. i pkt. 1.8. niniejszej uchwały.
4. Drogi dojazdowe, place i chodniki wykonać jako utwardzone.
5. Gospodarkę cieplną rozwiązać w sposób określony w § 10.
6. Bezwzględnie zachować istniejący starodrzew.
7. Na odpady stałe przewidzieć zbiorniki odpadów; wywóz odpadów na zasadach umowy ze służbą komunalną.
8. Należy prowadzić stały monitoring urządzeń zanieczyszczających i zakłócających otoczenie.
R o z d z i a ł III
Przepisy końcowe
§ 12
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki.
§ 13
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i na tablicach ogłoszeń Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim.
§ 14
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
Załącznik do uchwały Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 26 lipca 2002 r. (poz. 2805)