2559

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W ZŁOTORYI

z dnia 27 czerwca 2002 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Złotoryjskiej Strefy Intensywnego Rozwoju Gospodarczego

Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 i z 2002 r. Nr 23, poz. 220) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, Nr 41, poz. 412 i Nr 111, poz. 1279, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5, poz. 42, Nr 14, poz. 124, Nr 100, poz. 1085, Nr 115, poz. 1229 i Nr 154, poz. 1804, z 2002 r. Nr 25, poz. 253), w związku z uchwałami Rady Miejskiej w Złotoryi nr XXVI/ 239/2000 z dnia 18 grudnia 2000 r. w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Złotoryi oraz nr XXXIII/ 304/2001 z dnia 28 czerwca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania planu miejscowego uchwala się, co następuje:

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Złotoryjskiej Strefy Intensywnego Rozwoju Gospodarczego, w granicach określonych na rysunku planu, stanowiącym załącznik 1 do niniejszej uchwały.

2. Ustalenia planu stanowią:

1) ogólne zasady zagospodarowania, uzbrojenia i obsługi komunikacyjnej terenów, określone w rozdziale II niniejszej uchwały,

2) szczegółowe zasady zagospodarowania terenów wyodrębnionych liniami rozgraniczającymi, określone w rozdziale III i IV niniejszej uchwały,

3) rysunek planu w skali 1:2000 (załącznik 1).

§ 2

Ilekroć w dalszej części uchwały jest mowa o:

1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia wymienione w § 1 ust. 2 niniejszej uchwały,

2) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy zawarte w ustawach wraz z aktami wykonawczymi,

3) terenie – należy przez to rozumieć obszar wydzielony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony numerem i symbolem funkcji podstawowej lub funkcji alternatywnych i uzupełniających,

4) działce budowlanej – należy przez to rozumieć wydzieloną część terenu, wyznaczoną w celu jej zabudowy, realizowanej przez określonego inwestora,

5) funkcji– należy przez to rozumieć ustalone w planie przeznaczenie terenu,

6) przeznaczeniem dopuszczalnym – należy przez to rozumieć inne rodzaje przeznaczenia niż podstawowe,

7) liczbie kondygnacji – należy przez to rozumieć liczbę kondygnacji budynku z wyjątkiem piwnic, suteren i poddaszy nieużytkowych.

§ 3

Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu w decyzjach administracyjnych należy określać według zasad ustalonych dla terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi, zawartych w rozdziale III i IV uchwały, z uwzględnieniem ustaleń dotyczących infrastruktury technicznej oraz ogólnych zasad zagospodarowania, określonych w rozdziale II.

R o z d z i a ł II

Ogólne zasady zagospodarowania terenu

§ 4

Ustala się następujące ogólne zasady podziału terenów:

1. Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania, pokazane na rysunku planu jako:

1) linie ciągłe – oznaczają ściśle określone, obowiązujące granice terenów,

2) linie przerywane – oznaczają postulowane lub orientacyjne granice terenów, możliwe do skorygowania, jeżeli:

a) wynika to z konieczności regulacji stanu prawnego nieruchomości,
b) wynika z potrzeb inwestycyjnych, a proponowana zmiana nie spowoduje istotnego pogorszenia warunków funkcjonowania terenów sąsiednich,
c) dotyczą przypadków, dla których można zastosować procedurę wywłaszczenia nieruchomości, określoną w przepisach szczególnych.

2. Korekty linii rozgraniczających, o których mowa w ust. 1 pkt 2, mogą być dokonywane wyłącznie w drodze decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

3. Wewnętrzne podziały terenów wskazane na rysunku planu są orientacyjne i dopuszcza się ich zmianę, w zależności od potrzeb poszczególnych inwestorów.

§ 5

Określone w planie funkcje terenów wskazują na podstawowy sposób ich użytkowania. Dopuszcza się możliwość wprowadzenia funkcji uzupełniających, o ile nie kolidują one z funkcjami podstawowymi i nie zmieniają generalnego charakteru zagospodarowania oraz warunków środowiska przyrodniczego lub kulturowego.

§ 6

Przedmiotem ustaleń planu są:

1. Tereny przemysłu, baz i składów, oznaczone na rysunku planu symbolem P, S, obejmujące zakłady produkcyjne, bazy przedsiębiorstw budowlanych i gospodarki komunalnej, składy i magazyny.

2. Tereny usług, oznaczone na rysunku planu symbolem U, obejmujące usługi dystrybucyjne (handel), zakłady rzemieślnicze i usługowe, warsztaty naprawcze, usługi renowacyjne o wyspecjalizowanym charakterze (serwisy techniczne).

3. Tereny urządzeń obsługi komunikacji samochodowej, oznaczone na rysunku planu symbolem KS, obejmujące bazy transportu, stacje paliw, stacje diagnostyczne, parkingi i garaże.

4. Tereny zieleni urządzonej (parkowej), oznaczone na rysunku planu symbolem ZP, oraz tereny zieleni nieurządzonej (niskiej), oznaczone na rysunku planu symbolem ZN.

5. Tereny komunikacji drogowej, oznaczone na rysunku planu symbolami KZ, KL, KD, obejmujące ulice klasy zbiorczej, lokalnej i dojazdowej.

6. Tereny urządzeń elektroenergetycznych i ciepłowniczych, oznaczone na rysunku planu symbolami EE i EC.

§ 7

Ustala się następujące ogólne warunki ochrony archeologicznej obszaru objętego planem:

1. Dla terenu stanowisk archeologicznych, oznaczonych na rysunku planu, inwestor na wszelkie prace ziemne jest zobowiązany do zapewnienia nadzoru archeologicznego i uzyskania zezwolenie właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

2. Dla pozostałych terenów obowiązek powiadomienia służb archeologicznych następuje bezzwłocznie po odkryciu znaleziska.

§ 8

Ustala się następujące, podstawowe zasady ochrony środowiska przyrodniczego:

1. Wszelkie realizowane inwestycje winny być prowadzone w sposób zapewniający ochronę zasobów przyrody.

2. Oddziaływanie inwestycji na środowisko z tytułu prowadzonej działalności nie może przekraczać obowiązujących wielkości dopuszczalnych – hałasu, zanieczyszczenia powietrza, gleby itp.

3. Podejmowanie działalności gospodarczej wiążącej się z wprowadzeniem substancji zanieczyszczających środowisko jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu decyzji o dopuszczalnej emisji, określonej w przepisach szczególnych.

§ 9

Ustala się następujące ogólne warunki, zasady i standardy zagospodarowania terenów budowlanych oraz kształtowania zabudowy:

1. Ustala się maksymalną wysokość obiektów budowlanych na IV kondygnacje lub 17 m, licząc od poziomu zerowego budynku do szczytu dachu. Dopuszcza się odstępstwa dla obiektów technologicznych, jak kominy, wieże, maszty, silosy itp.

2. Poziom posadowienia posadzki parteru dla budynków przemysłowych, składowo-magazynowych, warsztatowo-garażowych i innych o podobnym przeznaczeniu nie powinien przekraczać 45 cm od poziomu terenu. Dla pozostałych budynków poziom ten nie powinien być wyższy niż 1,20 m.

3. Dachy budynków mogą mieć formę płaską, jednospadową, jak również dwu- i więcej spadową. Kąt nachylenia połaci dachowej nie powinien przekraczać 30o, z wyjątkiem poddaszy użytkowych oraz sytuacji wynikających z potrzeb technologicznych.

4. Maksymalny stopień uszczelnienia powierzchni działki (dachy budynków, drogi, place) ustala się na 80%, w tym powierzchnia zabudowy do 60%, parkingi 15–20%, place składowe 25–30%.

5. Dla terenów przemysłu, baz składów oraz usług należy zapewnić zagospodarowanie wewnętrzne umożliwiające parkowanie i manewrowanie pojazdów obsługujących te obiekty (dostawcy, odbiorcy, pojazdy własne).

6. Przy opracowywaniu projektów zagospodarowania terenu działek przeznaczonych pod zabudowę, szczególną uwagę należy zwrócić na kompozycję zieleni (żywopłoty, szpalery drzew i krzewów, skupiska drzew ozdobnych). W szczególności zaleca się stosowanie zieleni wysokiej i średniej wzdłuż granic działek, w tym w pierwszym rzędzie – od strony ul. Krzywoustego – dla ochrony przed pyleniem zakładu przerobu bazaltu kamieniołomu “Wilcza Góra”.

§ 10

Ustala się następujące, ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:

1. Uzbrojenie terenów budowlanych winno następować sukcesywnie i wyprzedzać realizację zabudowy.

2. Sieci projektowane, jak i modernizowane istniejące należy prowadzić w granicach linii rozgraniczających ulic lub innych terenów publicznych. Dopuszcza się odstępstwa od tej zasady przy zapewnieniu niezmienionych warunków zabudowy i zagospodarowania, określonych w rozdziale III i IV.

3. Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia poza terenami wyznaczonymi w planie, jako towarzyszących inwestycjom, na ich terenie.

4. Ustalone w planie linie zabudowy nie dotyczą stacji transformatorowych i złącz kablowych 20 kV; mogą one być usytuowane w odległości do 1,5 m od wewnętrznej strony granicy działki lub bezpośrednio na granicy działki.

5. Dopuszcza się możliwość stosowania rozwiązań tymczasowych.

§ 11

Ustala się następujące zasady realizacji poszczególnych sieci uzbrojenia inżynieryjnego:

1. W zakresie zaopatrzenia w wodź – z sieci miejskiej istniejącym wodociągiem ř 110 (w ulicy Krzywoustego) i projektowanym wodociągiem ř 225 (dla celów przeciwpożarowych) z hydroforni przy ulicy Hożej – do ulicy Krzywoustego i siecią rozdzielczą realizowaną sukcesywnie w poszczególnych ulicach.

2. W zakresie odprowadzenia ścieków sanitarnych – system kanalizacji grawitacyjnej ř 200 odprowadzający ścieki do istniejącego kolektora biegnącego wzdłuż ulicy Krzywoustego i projektowanych kolektorów w ulicach 2 KZ i 3 KL.

3. W zakresie odprowadzania ścieków deszczowych – system kanalizacji deszczowej odprowadzającej ścieki grawitacyjnie do:

– rowu melioracyjnego ul. Krzywoustego (z rejonu pn. i środkowego odcinka ulicy Krzywoustego),
– rowu melioracyjnego drogi do Wilkowa (z rejonu pd. odcinka ulicy Krzywoustego),
– potoku Młynówka (z pn. części obszaru opracowania),
– potoku Szereniawa (z pozostałej części obszaru opracowania).

Ścieki deszczowe wprowadzane do ulicznych sieci komunalnych winny być wstępnie oczyszczone w separatorach indywidualnych lub grupowych z piasku, błota, substancji ropopochodnych i innych zanieczyszczających naturalne środowisko.

4. W zakresie zaopatrzenia w ciepło – przewiduje się lokalne źródła zlokalizowane na terenie Złotoryjskiej Strefy Intensywnego Rozwoju Gospodarczego; w projektowanych kotłowniach należy stosować paliwa ekologiczne (gaz, olej opałowy, energia elektryczna), preferuje się również odzysk ciepła z procesów technologicznych.

5. W zakresie zaopatrzenia w gaz – uzbrojenie terenu objętego planem w sieć gazową średniego ciśnienia; w bilansie gazu należy uwzględnić możliwość wykorzystania go do celów grzewczych oraz technologicznych.

6. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną:

– zasilanie terenu objętego planem z rozdzielni średniego napięcia w GPZ przy ulicy Krzywoustego, kablową siecią średniego napięcia, prowadzoną w projektowanych ulicach z trafostacjami na terenach działek poszczególnych inwestorów,
– istniejące linie napowietrzne średniego napięcia przechodzące przez obszar objęty planem winny zostać zdemontowane i ułożone w pobliskich, projektowanych ulicach jako kablowe,
– przebudowa istniejących linii 20 kV będzie możliwa po uzyskaniu z Zakładu Energetycznego Legnica S.A. warunków na przebudowę tych linii i zawarciu stosowanej umowy o usunięcie kolizji; koszty przebudowy istniejących linii 20 kV będą ponosili właściciele kolidujących działek.

7. W zakresie telekomunikacji – obszar objęty planem, będąc w zasięgu złotoryjskiej centrali telefonicznej, jest możliwy do objęcia siecią telefoniczną; w projektowanych ulicach należy przewidywać ułożenie telefonicznej kanalizacji rozdzielczej dla obsługi przyległych terenów.

8. W zakresie gospodarki odpadami:

– usuwanie odpadów komunalnych na miejskie (gminne) składowisko odpadów;
– usuwanie, w tym transport, wykorzystywanie lub unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych wymaga uzgodnienia z właściwym organem;
– odpady niebezpieczne powinny być w pierwszej kolejności wykorzystywane lub unieszkodliwiane w miejscu powstania;
– należy preferować wykorzystywanie odpadów jako surowców wtórnych, o ile jest to technologicznie i ekonomicznie uzasadnione.

§ 12

Ustala się następujące ogólne zasady rozwoju komunikacji:

1. W granicach linii rozgraniczających ulic mogą być lokalizowane urządzenia i obiekty związane z obsługą komunikacji, jak zatoki, parkingi, a także kioski, wiaty przystankowe, elementy małej architektury i reklamy, z zachowaniem wymagań obowiązujących przepisów szczególnych.

2. Wzdłuż realizowanych, a także modernizowanych odcinków ulic, należy równocześnie z pracami budowlanymi dokonywać nasadzeń drzew liściastych o zróżnicowanym składzie gatunkowym.

R o z d z i a ł III

Szczegółowe zasady zagospodarowania terenów

§ 13

W treści szczegółowych zasad zagospodarowania terenów funkcje terenu oznaczone są symbolami liczbowo-literowymi, przy czym liczba oznacza kolejny numer terenu, a litery jego funkcję. Pierwszy symbol literowy oznacza funkcję podstawową (dominującą), a następne – funkcje uzupełniające lub alternatywne.

§ 14

Dla terenu 1 EE, EC, U, KS o powierzchni 0,47 ha ustala się funkcję urządzeń elektroenergetyki, ciepłownictwa, usług i komunikacji samochodowej. Preferowana lokalizacja kotłowni lokalnej obsługującej między innymi obszar Złotoryjskiej Strefy Intensywnego Rozwoju Gospodarczego. Od strony ulicy Krzywoustego należy pozostawić wolny od zabudowy pas terenu, szerokości 20 m, zagospodarowany zielenią, zawierający sieci uzbrojenia inżynieryjnego. Wzdłuż północno- -zachodniej granicy jednostki wymagane pozostawienie również 20 m niezabudowanego pasa terenu jako rezerwy terenowej dla wyprowadzenia ze stacji transformatorowo-rozdzielczej “Złotoryja” dodatkowej linii energetycznej wysokiego napięcia (110 kV).

§ 15

Dla terenu 2 U, KS, EC o powierzchni 1,56 ha ustala się funkcję usług, obsługi komunikacji samochodowej i ciepłownictwa. Od strony ulicy Krzywoustego należy pozostawić wolny od zabudowy pas terenu, szerokości 20 m, zagospodarowany zielenią, zawierający sieci uzbrojenia inżynieryjnego. Napowietrzna linia elektroenergetyczna ŚN, przebiegająca przez teren jednostki, winna zostać skablowana.

§ 16

Dla terenu 3 ZP o powierzchni 0,51 ha ustala się funkcję zieleni urządzonej. Wzdłuż terenu, w relacji: dzielnice mieszkaniowe (położone poza planem) – obszar przemysłowy, należy przeprowadzić ciąg pieszy. Teren jednostki wyznaczony przez naturalnie wyodrębniony ekosystem wodno-łąkowy stanowi element projektowanego miejskiego systemu zieleni.

§ 17

Dla terenu 4 P, S, U o powierzchni 4,99 ha ustala się funkcję przemysłu, składów i usług. Od strony ulicy Krzywoustego należy pozostawić wolny od zabudowy pas terenu szerokości 20 m, zagospodarowany zielenią, zawierający sieci uzbrojenia inżynieryjnego. Napowietrzna linia elektroenergetyczna ŚN, przebiegająca przez teren jednostki, winna zostać skablowana.

§ 18

Dla terenu 5 P, S, U o powierzchni 6,15 ha ustala się funkcję przemysłu, składów i usług. Napowietrzne linie elektroenergetyczne ŚN, przebiegające przez teren jednostki, winny zostać skablowane. Wzdłuż środkowej części wschodniej granicy jednostki (na styku z terenem 3 ZP) wskazane obsadzenie terenu zielenią o funkcji przeciwerozyjnej.

§ 19

Dla terenu 6 P, S, U o powierzchni 5,23 ha ustala się funkcję przemysłu, składów i sług. Napowietrzne linie elektroenergetyczne ŚN, przebiegające przez teren jednostki, winny zostać skablowane.

§ 20

Dla terenu 7 P, S, U o powierzchni 0,24 ha ustala się funkcję przemysłu, składów i usług.

§ 21

Dla terenu 8 P, S, U, KS o powierzchni 3,40 ha ustala się funkcję przemysłu, składów, usług i obsługi komunikacji samochodowej. Od strony ulicy Krzywoustego należy pozostawić wolny od zabudowy pas terenu, szerokości 20 m, zagospodarowany zielenią, zawierający sieci uzbrojenia inżynieryjnego.

§ 22

Dla terenu 9 P, S o powierzchni 27,94 ha ustala się funkcję przemysłu i składów. Przeznaczenie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997 r. w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U Nr 44, poz. 274), z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 2 grudnia 1997 r. w sprawie ustalenia planu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 153, poz. 1003) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2000 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 66, poz. 788) i rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 sierpnia 2001 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 107, poz. 1172). Od strony ulicy Krzywoustego należy pozostawić wolny od zabudowy pas terenu, szerokości 20 m w części północnej i 10 m w części południowej, zagospodarowany zielenią, zawierający sieci uzbrojenia inżynieryjnego; pas terenu o analogicznej funkcji (dla sieci projektowanych) należy zachować wzdłuż południowej i południowo-wschodniej granicy jednostki. W środkowej i południowej części jednostki znajdują się stanowiska archeologiczne (lokalizacja pokazana na rysunku planu); tryb postępowania wobec tego terenu został określony w § 7 ust. 1. Napowietrzne linie elektroenergetyczne ŚN, przebiegające przez teren jednostki, winny zostać skablowane.

W projekcie zagospodarowania terenu jednostki zaleca się uwzględnić walory przyrodnicze terenu, wskazanych na rysunku planu (enklawa zieleni wokół małego zbiornika wodnego).

§ 23

Dla terenu 10 P, S o powierzchni 22,55 ha ustala się funkcję przemysłu i składów. Przeznaczenie zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997 r. w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U Nr 44, poz. 274), z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 2 grudnia 1997 r. w sprawie ustalenia planu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 153, poz. 1003) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia z dnia 30 czerwca 2000 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 66, poz. 788) i rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia z dnia 21 sierpnia 2001 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 107, poz. 1172). Napowietrzne linie elektroenergetyczne ŚN przebiegające przez teren jednostki winny zostać skablowane.

W północnej części jednostki znajduje się stanowisko archeologiczne (lokalizacja pokazana na rysunku planu); tryb postępowania wobec tego terenu został określony w § 7 ust. 1.

R o z d z i a ł IV

Szczegółowe zasady zagospodarowania układu

komunikacyjnego

§ 24

Dla terenu 1 KZ 1x2 o powierzchni 1,43 ha ustala się funkcję ulicy zbiorczej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu. Szerokość w liniach rozgraniczających – 20 m, szerokość jezdni 7–8 m. Ulica, dla której teren – w części zachodniej – został wydzielony z obszaru Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stanowić będzie (szczególnie w początkowym okresie istnienia Złotoryjskiej Strefy Intensywnego Rozwoju Gospodarczego) podstawowy dojazd do terenu Strefy.

§ 25

Dla terenu 2 KZ 1x2 o powierzchni 1,00 ha ustala się funkcję ulicy zbiorczej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu. Szerokość w liniach rozgraniczających – 20 m, szerokość jezdni 7–8 m. Ulica obwodowa Strefy od strony północno-wschodniej docelowo połączy jej teren z obwodnicą miasta (oznaczona na rysunku planu symbolem KGP) i zespołem mieszkaniowym “Zielone Wzgórza”.

§ 26

Dla terenu 3 KL 1x2 o powierzchni 0,73 ha ustala się funkcję ulicy lokalnej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu. Szerokość w liniach rozgraniczających – 20 m, szerokość jezdni 7–7,5 m.

§ 27

Dla terenu 4 KL 1x2 o powierzchni 1,66 ha ustala się funkcję ulicy lokalnej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu. Szerokość w liniach rozgraniczających – 20 m, szerokość jezdni 7–7,5 m. Ulica w całości znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej; decyzja o jej realizacji bądź zaniechaniu należy do Zarządu Strefy – w zależności od potrzeb. W przypadku rezygnacji z budowy ulicy 4 KL 1x2, obsługa komunikacyjna i w zakresie infrastruktury technicznej jednostek 9 P,S i 10 P,S z ulic zewnętrznych – 1 KZ 1x2, 2 KZ 1x2 i 6 KZ 1x2.

§ 28

Dla terenu 5 KD 1x2 o powierzchni 0,34 ha ustala się funkcję ulicy dojazdowej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu z placem manewrowym na zakończeniu. Szerokość w liniach rozgraniczających – 15 m, szerokość jezdni 5-5,5 m.

§ 29

Dla terenu 6 KZ 1x2 o powierzchni 0,12 ha ustala się funkcję ulicy zbiorczej, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu. Ulica w ciągu drogi powiatowej nr 20 509, styczna do obszaru objętego planem od zachodu, przebiegająca poza jego obszarem; w obszarze planu fragment projektowanego pasa drogowego (szerokości 5 m, długości około 250 m) położony wzdłuż jej południowego odcinka, niezbędny dla uzyskania docelowych parametrów ulicy.

R o z d z i a ł V

Przepisy końcowe

§ 30

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

Zagospodarowanie terenów rolnych, zgodne z ustaleniami planu, wymaga dokonania wyłączenia ich z produkcji rolnej.

§ 31

Tereny, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala inne przeznaczenie niż obecne, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy, do czasu ich zagospodarowania zgodnie z planem.

§ 32

Dla terenu określonego w § 1 ustala się:

1) gospodarka gruntami będzie prowadzona na zasadach określonych przepisami szczególnymi;

2) dla terenów komunalnych i Specjalnej Strefy Ekonomicznej – zerową stawkę procentową, dla pozostałych terenów – stawkę w wysokości 15%, służącą naliczaniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym.

§ 33

Dla terenu określonego w § 1 tracą moc:

1) ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Miasta Złotoryi, uchwalonego 23 marca 1988 r. uchwałą nr III/16/88 (Dz. Urz. Województwa Legnickiego Nr 8, poz. 65 z dnia 2 maja 1988 r.),

2) decyzje o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami niniejszego planu.

§ 34

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Złotoryi.

§ 35

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY
RADY MIEJSKIEJ
EUGENIUSZ POŻAR

 Załącznik nr 1: część 1, część 2, część 3, część 4