2261

UCHWAŁA RADY GMINY KOTLA

z dnia 20 czerwca 2002 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części działki nr 804 w Kotli

Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz w nawiązaniu do uchwały Rady Gminy Kotla nr XXIV/157/01 z dnia 24 sierpnia 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki nr 804 w Kotli, Rada Gminy Kotla uchwala, co następuje:

§ 1

1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części działki nr 804 w Kotli.

2. Plan wymieniony w punkcie 1 stanowi zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla, uchwalonego przez Gminną Radę Narodową w Kotli uchwałą nr X/34/90 z dnia 28 lutego 1990 r. (Dz. Urz. Woj. Legnickiego Nr 24, poz. 398).

3. Celem planu jest ustalenie przeznaczenia terenu na parking i zatoczkę autobusową dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kotli.

§ 2

1. Przedmiotem planu jest ustalenie przeznaczenia terenów oraz linii rozgraniczających tereny o różnych sposobach zagospodarowania, warunków i zasad kształtowania zabudowy, zasad obsługi w zakresie infrastruktury technicznej, zasad obsługi komunikacyjnej oraz skutków prawnych uchwalenia planu.

2. Na plan składają się: niniejsza uchwała i rysunek planu w postaci załącznika graficznego w skali 1:500.

3. Ustalenia i dyspozycje określone na rysunku planu mają charakter obowiązujący, z zachowaniem przepisów pkt 4.

4. Wyznacza się nieprzekraczalną linię lokalizacji miejsc postojowych od budynku mieszkalnego na działce nr 803/2 w odległości 10 m.

5. Ustala się obowiązek trwałego ogrodzenia terenu objętego planem, z pozostawieniem wjazdu z drogi gminnej nr działki 1113.

§ 3

Ustala się następujące zasady uzbrojenia inżynieryjnego terenu:

1. Oświetlenie terenu latarniami zasilanymi linią napowietrzną niskiego napięcia z istniejącej sieci.

2. Ustala się obowiązek zorganizowanego odwodnienia parkingu i zatoczki autobusowej oraz wstępnego oczyszczenia ścieków deszczowych z piasku i produktów ropopochodnych przed wprowadzeniem do kanalizacji deszczowej. Urządzenie z tym związane wskazane jest na rysunku planu symbolem NO.

3. Przyłącza należy wykonywać zgodnie z warunkami technicznymi określonymi przez administratorów poszczególnych sieci.

§ 4

Dla terenu KS ustala się:

1. Zatoczka przystankowa dla autobusu szkolnego.
2. Nawierzchnię należy utwardzić.
3. Odwodnienie terenu według ustaleń § 3 pkt 2.
4. W miejscu orientacyjnie wskazanym na rysunku planu usytuować wiatę przystankową.
5. Wjazdy i przejazdy w miejscach wskazanych na rysunku planu.

§ 5

Dla terenu KSP ustala się:

1. Parking dla samochodów osobowych o 21 miejscach postojowych.
2. Wjazdy i wyjazdy w miejscach wskazanych na rysunku planu.

§ 6

Dla terenów ZI ustala się:

1. Tereny zieleni izolacyjnej od działek sąsiednich.

2. Istniejące drzewa zachować. Nasadzenie drzew i krzewów tworzących ekrany dźwiękochłonne nie może kolidować z oświetleniem terenów KS i KSP. Pod napowietrzną linią oświetleniową należy sadzić krzewy o wysokości do 2,5 m.

§ 7

Ustala się ochronę potencjalnych zabytków archeologicznych i obowiązek powiadomienia organu Służby Ochrony Zabytków bezzwłocznie po dokonaniu odkrycia. W razie potrzeby zobowiązuje się realizatorów planu do zapewnienia na czas robót ziemnych nadzoru archeologicznego oraz sfinansowania ratowniczych robót archeologicznych.

§ 8

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§ 9

Jeżeli dojdzie do zbycia części działki objętej planem, mają zastosowanie przepisy ustawy dotyczące skutków prawnych uchwalenia planu, w szczególności z art. 36 pkt 3: “Jeżeli właściciel zbywa nieruchomość, której wartość, skutkiem uchwalenia planu, wzrosła, Wójt Gminy Kotła pobiera decyzją jednorazową opłatę, równą 0% wzrostu wartości nieruchomości”.

§ 10

1. Z dniem wejścia planu w życie tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla, wymienionego w § 1 pkt 2, dotyczące obszaru objętego planem niniejszym.

2. Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z jego ustaleniami.

§ 11

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Kotla.

§ 12

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY
RADY GMINY
TADEUSZ ŁOTOCKI

Załącznik do uchwały Rady Gminy Kotła z dnia 20 czerwca 2002 r. (poz. 2261)