2060

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W ŻAROWIE

z dnia 31 maja 2002 r.

w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą nr XXXIII/184/2001 Rady Miejskiej w Żarowie z dnia 28 czerwca 2001 r. w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie, Rada Miejska w Żarowie uchwala, co następuje:

§ 1

Uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru przeznaczonego pod urządzenia obsługi komunikacyjnej, położonego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Ustalenia planu zawarte są w tekście niniejszej uchwały oraz na rysunku planu w skali 1:1000, stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały.

§ 2

Przedmiotem planu są następujące ustalenia:

– Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach.
– Lokalne warunki i zasady kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenów, w tym linie zabudowy.
– Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacyjnej.
– Szczególne warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi.

§ 3

W obszarze objętym planem obowiązują następujące ustalenia:

1. Przeznaczenie terenów

– KS – urządzenia obsługi komunikacyjnej,
– ZN – zieleń niska.

2. Warunki i zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu

– podstawowa funkcja: urządzenia obsługi komunikacyjnej,
– ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w odległości 10 m od krawędzi jezdni drogi powiatowej nr 45224 zgodnie z rysunkiem planu,
– forma projektowanej zabudowy winna być inspirowana charakterem zabudowy regionalnej lub dobrej klasy architektury współczesnej.

3. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i obsługi komunikacyjnej

– zaopatrzenie w wodę z miejskiej sieci wodociągowej,
– odprowadzanie ścieków do miejskiej sieci kanalizacyjnej,
– odprowadzenie wód opadowych do istniejących cieków wodnych na warunkach uzgodnionych z ich zarządcą,
– zasilanie w energię elektryczną z istniejącej sieci elektroenergetycznej,
– obsługą komunikacyjną obszaru ustala się ulicę dojazdową KD 1/2. Ustala się zakaz obsługi obszaru bezpośrednio z drogi powiatowej nr 45224,
– ustala się strefę ochronną gazociągu wysokiego ciśnienia DN 300, PN 1,6 MPa, o szerokości 25 m po obu stronach gazociągu zgodnie z rysunkiem planu. Dla strefy tej obowiązują następujące ustalenia: przeznaczenie terenu – zieleń niska. Szczegółowe zagospodarowanie terenu możliwe jest na warunkach określonych przez zarządcę gazociągu.
– Przy szczegółowym zagospodarowaniu terenu należy spełnić warunki określone przez zarządcę światłowodowego kabla telekomunikacyjnego.

4. Szczególne warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, oraz przepisów szczegółowych

– uciążliwości wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej nie mogą wykraczać poza granice działki,
– obowiązuje stosowanie dla celów grzewczych i technologicznych przyjaznych dla środowiska nośników energii,
– nawierzchnię dojazdów i miejsc parkingowych należy zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami ropopochodnymi i innymi substancjami chemicznymi,
– usuwanie odpadów w systemie gospodarki komunalnej, obowiązuje wstępna segregacja odpadów z wydzieleniem szkodliwych i składowania ich na wskazanym składowisku,
– należy zachować istniejący starodrzew.

§ 4

Tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonego uchwałą nr IV/20/98 Rady Miejskiej w Żarowie z dnia 22 grudnia 1998 r. dla obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wymienionym w § 1 niniejszej uchwały.

§ 5

Ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości z tytułu uchwalenia planu, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 0%.

§ 6

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawa miejscowego i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu objętego planem.

§ 7

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Żarów.

§ 8

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

HELENA SŁOWIK

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Żarowie z dnia 31 maja 2002 r. (poz. 2060)

Powiększenie