1834

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W BOLKOWIE

z dnia 25 kwietnia 2002 r.

w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Bolków oraz nabywania przez Gminę Bolków nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a i pkt 15 oraz art. 40 ust. 1 i 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591), w związku z art. 34 ust. 6, art. 37 ust. 3, art. 68 ust. 1 pkt 1 i 7 ust. 2, art. 70 ust. 4, art. 72, art. 77 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 46, poz. 543 ze zm.) Rada Miejska w Bolkowie uchwala, co następuje:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwała określa zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Bolków oraz zasady nabywania przez Gminę Bolków nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości.

§ 2

Podstawą gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Bolków jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Bolków.

§ 3

Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1) ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2000 r. Nr 46, poz. 543 ze zm.),

2) Gminie – należy przez to rozumieć Gminę Bolków,

3) Zarządzie – należy przez to rozumieć Zarząd Miejski w Bolkowie,

4) Radzie – należy przez to rozumieć Radę Miejską w Bolkowie.

§ 4

Gospodarowanie nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy oraz nabywanie nieruchomości należy do Zarządu, który w tym zakresie zobowiązany jest do kierowania się zasadami prawidłowej gospodarki, zgodnie z przepisami ustawy oraz postanowieniami niniejszej uchwały.

§ 5

1. Zarząd podejmuje uchwały w sprawach sprzedaży, zamiany, oddania w użytkowanie wieczyste, nabywania, obciążania ograniczonymi prawami rzeczowymi, użyczenia, oddawania w trwały zarząd, a także w najem lub dzierżawę.

2. Podjęcie uchwały może nastąpić na skutek wniosku złożonego przez osobę zainteresowaną lub z inicjatywy Zarządu.

§ 6

Zarząd dokonuje wyboru formy prawnej oraz ustala treść umowy lub decyzji dotyczącej przekazania nieruchomości i w tym zakresie może:

1) przenosić własność nieruchomości w drodze sprzedaży,

2) oddawać nieruchomości gruntowe w użytkowanie wieczyste,

3) oddawać nieruchomości lub ich części w najem lub w dzierżawę,

4) dokonywać zamiany prawa własności nieruchomości lub zamiany prawa użytkowania wieczystego nieruchomości na prawo własności nieruchomości, zamiany własności nieruchomości na prawo użytkowania wieczystego, zamiany prawa użytkowania wieczystego na prawo użytkowania wieczystego innej nieruchomości,

5) oddawać nieruchomości w trwały zarząd oraz użyczać jednostkom organizacyjnym Gminy,

6) wnosić nieruchomości oraz prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej jako wkłady niepieniężne (aporty) do spółek prawa handlowego utworzonych przez Gminę lub do których Gmina przystąpiła po podjęciu przez Radę stosownej uchwały,

7) obciążać nieruchomości ograniczonymi prawami rzeczowymi na rzecz osób trzecich,

8) przekazywać nieruchomości lub prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej jako majątek tworzonych przez Gminę lub z jej udziałem fundacji po podjęciu przez Radę stosownej uchwały.

§ 7

1. Sprzedaż nieruchomości lub oddawanie ich w użytkowanie wieczyste oraz oddawanie nieruchomości w najem lub w dzierżawę następuje w drodze przetargu z zastrzeżeniem § 9 ust. 1 i 2.

2. Wybór formy przetargu należy do Zarządu.

§ 8

Przetargi przeprowadza komisja przetargowa powołana przez Zarząd.

§ 9

1. Sprzedaż lub oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości w drodze bezprzetargowej następuje w przypadkach określonych w ustawie oraz w § 13 ust. 1 i 2 niniejszej uchwały.

2. Oddanie nieruchomości gruntowej lub jej części w dzierżawę lub najem w drodze bezprzetargowej następuje w przypadkach określonych w niniejszej uchwale, z tym że zasady najmu nieruchomości dotyczą przypadków nieuregulowanych w odrębnych uchwałach.

R o z d z i a ł II

Zasady nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości

Część I

Nabywanie nieruchomości i prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych do gminnego zasobu nieruchomości

§ 10

1. Zarząd może nabywać do gminnego zasobu nieruchomości stanowiące własność osób fizycznych i osób prawnych, jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa lub przysługujące tym osobom lub jednostkom prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych w związku z koniecznością realizacji zadań własnych lub obowiązkami wynikającymi z przepisów szczególnych.

2. Nabycie na cele określone w ust. 1 może nastąpić między innymi w drodze:

1) umowy kupna-sprzedaży, zamiany, nieodpłatnego przejęcia nieruchomości oraz zrzeczenia się praw użytkowania wieczystego,

2) wykonania prawa pierwokupu wynikającego z przepisów ustawy,

3) przyjęcia spadku i zapisu.

§ 11

Odpłatne nabycie nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego może nastąpić do kwoty określonej na ten cel w uchwale budżetowej.

Część II

Sprzedaż nieruchomości i oddawanie ich w użytkowanie wieczyste

§ 12

1. Nieruchomości są przekazywane osobom fizycznym i prawnym na własność w drodze sprzedaży.

2. W uzasadnionych przypadkach Zarząd, kierując się położeniem nieruchomości, jej szczególnym przeznaczeniem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub innymi ważnymi względami, może przeznaczyć ją do oddania w użytkowanie wieczyste.

§ 13

1. Zwalnia się z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe lub na realizację urządzeń infrastruktury technicznej albo innych celów publicznych, jeżeli cele te są realizowane przez podmioty, dla których są to cele statutowe i których dochody przeznacza się w całości na działalność statutową; zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu nie stosuje się w przypadkach, gdy o nabycie nieruchomości występuje więcej niż jeden podmiot spełniający wymienione warunki.

2. Zwalnia się z obowiązku sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości zabudowane, jeżeli sprzedaż następuje na rzecz osoby, która spełnia łącznie następujące warunki:

1) jest na podstawie pisemnej umowy dzierżawy zawartej na okres co najmniej 10 lat posiadaczem zależnym nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży,

2) za zgodą właściciela nieruchomości i na własny koszt dokonała w okresie dzierżawy zabudowy nieruchomości budynkiem trwale związanym z gruntem i niemającym charakteru tymczasowego obiektu budowlanego w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku – Prawo budowlane, jeżeli zabudowa została dokonana w oparciu o pozwolenie na budowę wydane dzierżawcy przez właściwy organ,

3) dokonana zabudowa jest zgodna z przeznaczeniem nieruchomości wynikającym z aktualnego w chwili sprzedaży miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

§ 14

1. W przypadku sprzedaży nieruchomości, o których mowa w § 13 ust. 1, udziela się bonifikaty w wysokości nie wyższej niż 95% od ceny nieruchomości ustalonej zgodnie z § 22.

2. W granicach określonych w ust. 1 o wysokości udzielonej bonifikaty postanawia Zarząd.

3. Bonifikata, o której mowa w ust. 1, przysługuje pod warunkiem jednorazowej zapłaty ceny sprzedaży nie później niż do dnia zawarcia umowy notarialnej.

§ 15

Grunty rolne stanowiące własność Gminy zbywane są według procedur określonych w ustawie.

§ 16

Lokale mieszkalne, a także lokale o innym przeznaczeniu, wolne w sensie prawnym oraz lokale, których najem został nawiązany na czas określony, mogą stanowić przedmiot sprzedaży na warunkach i za cenę ustaloną w drodze przetargu.

Część III

Sprzedaż lokali mieszkalnych, lokali użytkowych i budynków w drodze bezprzetargowej

§ 17

1. W przypadku zbywania samodzielnych lokali mieszkalnych, a także lokali o innym przeznaczeniu oraz domów mieszkalnych jednorodzinnych, garaży wolno stojących, budynków użytkowych, udziałów w budynkach mieszkalnych i mieszkalno--gospodarczych, pierwszeństwo w ich nabyciu przyznaje się ich najemcom lub dzierżawcom, z którymi umowy najmu lub dzierżawy zawarte zostały na czas nieoznaczony z zastrzeżeniem ust. 2, o ile nie zalegają oni z zapłatą należnego czynszu i innych opłat z tego tytułu.

2. Sprzedaż lokali użytkowych w budynkach mieszkalno-użytkowych, z wyjątkiem stanowiących odrębny przedmiot najmu garaży, komórek i piwnic, może nastąpić pod warunkiem sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku, w którym lokal ten się mieści.

3. Warunku określonego w ust. 2 nie stosuje się przy sprzedaży lokali użytkowych w budynkach mieszkalno-użytkowych położonych na terenach wiejskich.

§ 18

1. Przy sprzedaży samodzielnych lokali mieszkalnych w drodze bezprzetargowej stosuje się następujące bonifikaty:

1) w przypadku jednoczesnego przystąpienia do kupna lokali przez wszystkich najemców w budynku, w którym dotychczas nie została wy-odrębniona własność żadnego lokalu, a sprzedaży podlega cały budynek, bonifikata wynosi 30% ceny lokali mieszkalnych ustalonej zgodnie z § 22 ust. 5; bonifikata ta dotyczy również sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalno-użytkowych, w których lokale użytkowe nie podlegają sprzedaży,

2) przy jednorazowej zapłacie ceny za nabywany lokal mieszkalny, bonifikata wynosi:

a) 70% - przy sprzedaży na rzecz najemców lokali mieszkalnych położonych na terenie miasta Bolków,

b) 80% - przy sprzedaży dla najemców, którzy złożą wniosek o nabycie lokalu mieszkalnego położonego na terenie miasta Bolków w terminie do 31 sierpnia 2002 roku,

c) 95% - przy sprzedaży na rzecz najemców lokali mieszkalnych położonych na terenach wiejskich oraz lokali mieszkalnych w budynkach znajdujących się w granicach miasta Bolków położonych z dala od jego centrum, których wykaz określi Zarząd,

3) przy sprzedaży lokali mieszkalnych, w których najemca partycypował w kosztach zakupu elementów montażu do tzw. stanu surowego budynku mieszkalnego oraz dokonał nakładów na wykonanie robót wykończeniowych określonych przez rzeczoznawcę majątkowego, udziela się bonifikaty w wysokości równej sumie kwot wpłaconych w wykonaniu umów o partycypację w kosztach zakupu elementów montażu do tzw. stanu surowego budynku mieszkalnego i nakładów najemcy na wykonanie robót wykończeniowych. Przez roboty wykończeniowe rozumie się wykonanie tynków, podłóg, wewnętrznej (w lokalu mieszkalnym) instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz armatury łącznie z urządzeniami sanitarnymi i urządzeniami kuchennymi trwale wbudowanymi,

4) przy sprzedaży lokali mieszkalnych, które powstały na skutek adaptacji pomieszczeń użytkowych na mieszkalne, dokonanej za zgodą wynajmującego, udziela się bonifikaty w wysokości równej sumie nakładów najemcy poniesionych na ich adaptację określonych przez rzeczoznawcę majątkowego. Przez nakłady poniesione na adaptację rozumie się nakłady na wykonanie ścian działowych, tynków, stolarki okiennej i drzwiowej, oszklenia, podłóg, wewnętrznej (w lokalu mieszkalnym) instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej, instalacji grzewczej oraz armatury łącznie z urządzeniami sanitarnymi i urządzeniami kuchennymi trwale wbudowanymi. Zakres wykonanych prac winien być potwierdzony przez Gminno-Miejski Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bolkowie,

2. Bonifikaty, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 4, stosuje się w pierwszej kolejności.

3. Przy sprzedaży ratalnej nie stosuje się bonifikaty, o której mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a, b i c.

4. Kwota ustalona po zastosowaniu bonifikat płatna jest przed podpisaniem aktu notarialnego.

§ 19

Zarząd może żądać zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie od ceny za nabywany lokal mieszkalny po jej waloryzacji, jeżeli nabywca nieruchomości przed upływem 5 lat, licząc od dnia nabycia, zbył lub wykorzystał nieruchomość na inne cele niż mieszkalne. Nie dotyczy to zbycia na rzecz osoby bliskiej.

Część IV

Obciążanie nieruchomości ograniczonymi prawami rzeczowymi

§ 20

1. Nieruchomości gminne mogą być obciążane ograniczonymi prawami rzeczowymi: użytkowaniem, służebnością i hipoteką.

2. Zarząd może obciążać gminne nieruchomości prawem nieodpłatnego użytkowania lub służebnością na rzecz osób fizycznych i prawnych.

3. Wysokość opłaty rocznej za użytkowanie oraz za ustanowienie służebności ustala Zarząd.

R o z d z i a ł III

Ceny, opłaty i rozliczenia za nieruchomości

§ 21

1. Cenę nieruchomości ustala się na podstawie jej wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego.

2. Wartość nieruchomości, o której mowa w ust. 1, zachowuje ważność w okresie jednego roku od dnia jej ustalenia przez rzeczoznawcę majątkowego.

§ 22

1. Przy sprzedaży nieruchomości w drodze przetargowej cenę nieruchomości ustala się w wysokości ceny uzyskanej w wyniku przetargu.

2. Cenę wywoławczą w przetargach ustala Zarząd.

3. Jeżeli co najmniej dwa przetargi nie przyniosły rezultatu, cenę nieruchomości oraz warunki jej zapłaty ustala się w wysokości uzgodnionej pomiędzy Zarządem i nabywcą.

4. Przy sprzedaży nieruchomości w drodze bezprzetargowej cenę nieruchomości ustala Zarząd w wysokości nie niższej niż jej wartość ustaloną zgodnie z § 21.

5. Przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do gruntu w drodze bezprzetargowej na rzecz najemcy cenę sprzedaży lokalu i gruntu ustala się w wysokości równej ich wartości określonej zgodnie z § 21. Tak ustalone ceny stanowią podstawę do zastosowania bonifikat przewidzianych w § 18 oraz podstawę do określenia wartości udziału w gruncie lub pierwszej i rocznej opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu.

§ 23

1. W przypadku sprzedaży nieruchomości na raty nabywca przed podpisaniem umowy notarialnej zobowiązany jest do zapłaty:

1) 20% ceny ustalonej zgodnie z § 22 ust. 3, 4 lub 5 przy sprzedaży nieruchomości przeznaczonej wyłącznie na cele mieszkalne,

2) 30% ceny ustalonej zgodnie z § 22 ust. 3 i 4 przy sprzedaży nieruchomości przeznaczonej na inne cele.

2. Pozostała kwota może być rozłożona na raty roczne płatne przez okres:

1) do lat 5 z oprocentowaniem w wys. 5% w stosunku rocznym liczonym od skredytowanej części należności,

2) od 6 do 10 lat z oprocentowaniem w wys. 10% w stosunku rocznym liczonym jak w pkt 1.

§ 24

Raty wraz z oprocentowaniem podlegają zapłacie w terminie do 31 marca każdego roku począwszy od roku następnego po dacie zawarcia umowy notarialnej.

§ 25

Wierzytelności Gminy dotyczące niespłaconych części należności wraz z oprocentowaniem podlegają zabezpieczeniu hipotecznemu.

§ 26

Przy oddawaniu gruntu w użytkowanie wieczyste pierwsza opłata wynosi 25% ceny ustalonej zgodniez § 22 i płatna jest przed podpisaniem umowy notarialnej.

§ 27

Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości może być aktualizowana nie częściej niż raz w roku, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie.

§ 28

1. Nabywca, na którego wniosek przeznacza się nieruchomość do sprzedaży w drodze bezprzetargowej, ponosi koszty przygotowania jej do zbycia (koszty opracowania dokumentacji geodezyjnej i koszty wyceny) i w tym celu zobowiązany jest do wpłaty zaliczki na poczet przewidywanych kosztów ustalonych przez stronę sprzedającą.

2. Wniesienie zaliczki, o której mowa w ust. 1, rozpoczyna procedurę sprzedaży nieruchomości.

3. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji wnioskodawcy z nabycia nieruchomości, jeżeli Gmina poniosła koszty związane z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży.

4. Koszty związane z zawarciem umowy notarialnej oraz opłaty sądowe za ujawnienie praw własności w księdze wieczystej ponosi strona nabywająca.

R o z d z i a ł IV

Zasady gospodarowania mieniem Gminy w zakresie najmu i dzierżawy

§ 29

1. Zarząd może wydzierżawiać i wynajmować nieruchomości lub ich części na czas określony i na czas nieokreślony.

2. Czas trwania dzierżawy lub najmu ustala Zarząd.

§ 30

1. Nieruchomości gruntowe mogą być oddawane w dzierżawę osobom prawnym, osobom fizycznym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej.

2. Odstąpienie od trybu przetargowego przy oddawaniu nieruchomości gruntowych w dzierżawę może nastąpić, gdy o wydzierżawienie gruntu występuje jedna osoba i jednocześnie spełniony jest jeden z niżej wymienionych przypadków:

a) wnioskodawca jest dotychczasowym dzierżawcą,

b) przedmiotem dzierżawy są grunty, na których usytuowane są obiekty wybudowane przez dotychczasowego dzierżawcę lub jego następcę prawnego,

c) wnioskodawca jest osobą fizyczną lub osobą prawną prowadzącą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą lub sportowo-turystyczną na cele niezwiązane z działalnością zarobkową,

d) dzierżawa będzie miała charakter sezonowy (np. sprzedaż kwiatów, okularów, sprzedaż straganowa podczas Dni Bolkowa, turniejów rycerskich i tym podobna sprzedaż z okazji imprez okolicznościowych),

e) jeżeli grunt nie został oddany w dzierżawę po dwóch kolejnych przetargach.

3. Postępowanie przetargowe na dzierżawę przeprowadza komisja przetargowa działająca w oparciu o regulamin przeprowadzania przetargów opracowany przez Zarząd.

4. Stawki czynszu dzierżawnego określi Zarząd.

§ 31

1. Zasady wynajmowania lokali użytkowych i mieszkalnych określają odrębne uchwały.

2. Zasady określone niniejszą uchwałą dotyczą wynajmowania budynków gospodarczych lub ich części, które nie zostały przekazane w administrowanie Gminno-Miejskiemu Zakładowi Budżetowemu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bolkowie.

3. Budynki gospodarcze lub ich części mogą być oddawane w najem osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej.

4. Czynsz dotyczący najmu nieruchomości, o których mowa w ust. 2, jest każdorazowo określany przez Zarząd.

5. Odstąpienie od trybu przetargowego przy najmie budynków gospodarczych lub ich części może nastąpić, gdy o najem występuje jedna osoba i jednocześnie spełniony jest jeden z niżej wymienionych przypadków:

a) wnioskodawca jest dotychczasowym najemcą,

b) budynek gospodarczy lub jego część nie został oddany w najem po przeprowadzeniu dwóch kolejnych przetargów,

c) wnioskodawca jest osobą fizyczną lub osobą prawną prowadzącą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą lub sportowo-turystyczną na cele niezwiązane z działalnością zarobkową.

6. Postępowanie przetargowe na najem przeprowadza komisja przetargowa działająca w oparciu o regulamin przeprowadzania przetargów opracowany przez Zarząd.

R o z d z i a ł V

Przepisy końcowe

§ 32

Sprawy wszczęte na wniosek nabywcy przed dniem wejścia w życie niniejszej uchwały, lecz niezakończone ostatecznie, podlegają załatwianiu na warunkach obowiązujących w dniu złożenia wniosku.

§ 33

Tracą moc uchwały:

- nr 33/201/4/98 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków,

- nr X/64/99 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 kwietnia 1999 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do Uchwały nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków,

- nr XII/71/99 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 30 czerwca 1999 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków zmienionej uchwałą Rady Miejskiej w Bolkowie nr X/64/99 z dnia 29 kwietnia 1999 roku,

- nr XIII/79/99 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 12 sierpnia 1999 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków zmienionej uchwałą Rady Miejskiej w Bolkowie nr X/64/99 z dnia 29 kwietnia 1999 roku i uchwałą nr XII/71/99 z dnia 30 czerwca 1999 roku,

- nr XVIII/129/2000 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 18 lutego 2000 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr XII/71/99 z dnia 30 czerwca 1999 roku zmieniającej uchwałę Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków zmienionej uchwałą Rady Miejskiej w Bolkowie nr X/64/99 z dnia 29 kwietnia 1999 roku,

- nr XVIII/130/2000 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 18 lutego 2000 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków zmienionej uchwałą Rady Miejskiej w Bolkowie nr X/64/99 z dnia 29 kwietnia 1999 roku, uchwałą nr XII/71/99 z dnia 30 czerwca 1999 roku i uchwałą nr XIII/79/99 z dnia 12 sierpnia 1999 roku,

- nr XIX/143/2000 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 17 marca 2000 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków zmienionej uchwałą Rady Miejskiej w Bolkowie nr X/64/99 z dnia 29 kwietnia 1999 roku, uchwałą nr XII/71/99 z dnia 30 czerwca 1999 roku, uchwałą nr XIII/79/99 z dnia 12 sierpnia 1999 roku i uchwałą nr XVIII/130/2000 z dnia 18 lutego 2000 roku,

- nr XXX/213/01 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 23 lutego 2001 roku w sprawie wprowadzenia zmiany do uchwały Rady Miejskiej w Bolkowie nr 33/201/4/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia zasad obrotu nieruchomościami stanowiącymi mienie komunalne Gminy Bolków (tekst jednolity przyjęty uchwałą nr XVIII/130/2000 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 18 lutego 2000 roku zmieniony uchwałą nr XIX/143/2000 z dnia 17 marca 2000 roku),

- nr XV/92/99 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 22 października 1999 roku w sprawie określenia stawki czynszu dzierżawnego za korzystanie z terenów stanowiących mienie komunalne Gminy Bolków,

- uchwała nr XX/146/2000 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 13 kwietnia 2000 roku w sprawie wprowadzenia zmian do uchwały nr XV/92/99 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 22 października 1999 roku w sprawie określenia stawki czynszu dzierżawnego za korzystanie z terenów stanowiących mienie komunalne Gminy Bolków.

§ 34

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu w Bolkowie.

§ 35

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i podlega wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Bolkowie.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

HENRYK BACZMAŃSKI