1380 UCHWAŁA RADY GMINY W GŁOGOWIE z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki nr 196/2 w Grodźcu Małym Na podstawie art. 7 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591) oraz art. 12 ust. 1, 2 i 4, art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) Rada Gminy Głogów uchwala, co następuje: |
§ 1
R o z d z i a ł I
Przepisy ogólne
§ 1
1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego działki nr 196/2 w Grodźcu Małym, obejmujący ustalenia planu zawarte w treści uchwały oraz rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik do uchwały.
2. Plany te są zmianami miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Głogów, uchwalonego przez Radę Gminy Głogów uchwałą nr XIV/41/1991 z dnia 28 maja 1991 r. (Dz. Urz. Woj. Legnickiego Nr 17/92, poz. 83).
§ 2
1. Celem planu jest przeznaczenie działki nr 196/2 o powierzchni 1,04 ha, położonej w Grodźcu Małym, na mieszkaniową zabudowę jednorodzinną z dopuszczeniem nieuciążliwych usług komercyjnych. Działka nr 196/2 oznaczona jest na rysunku planu symbolem 1/2001, z wewnętrznymi podziałami, związanymi z funkcjami poszczególnych terenów, określonymi w § § 3–5.
2. Przedmiot ustaleń planu obejmuje: przebieg linii rozgraniczających tereny o różnym sposobie zagospodarowania, zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, zasady podziału terenu na działki budowlane, zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu, zasady ochrony środowiska oraz skutki prawne uchwalenia planu.
R o z d z i a ł II
Przepisy dotyczące poszczególnych terenów objętych planem
§ 3
Dla terenów 1/1/2001 – MN/UC i 1/2/2001– MN/UC ustala się:
1. Wolno stojąca jednorodzinna zabudowa mieszkaniowa z dopuszczeniem nieuciążliwych usług komercyjnych. Ilość działek do określenia na etapie ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
2. Budynki mieszkalne wysokości do 2 kondygnacji plus poddasze użytkowe. Dachy dwu- lub więcej spadowe, symetryczne, kryte dachówką lub materiałami dachówkopodobnymi.
3. Ze względu na wysokie położenie zwierciadła wód gruntowych zaleca się płytkie posadowienie fundamentów.
4. Zaleca się umieszczanie ewentualnych usług w parterach budynków mieszkalnych. Dopuszcza się także sytuowanie wolno stojących budynków gospodarczych lub usługowych.
5. Odległość nieprzekraczalnej linii zabudowy dla budynków mieszkalnych od osi skrajnego toru linii kolejowej Głogów – Sława ustala się na 50 m, przy czym odległość od granicy obszaru kolejowego nie może być mniejsza niż 10 m.
6. Usytuowanie innych budynków na warunkach określonych przez przepisy szczególne. Odległość obowiązującej linii zabudowy od granicy z drogą D 1/2 ustala się na 4 m.
7. Zaleca się realizację zieleni na działkach w postaci upraw ogrodniczych, drzew i krzewów owocowych i ozdobnych. Działki należy ogrodzić w sposób jednolity. Zaleca się stosowanie materiałów naturalnych, szczególnie drzewa i kamienia, dopuszcza się ogrodzenia z elementów stalowych z wyłączeniem odpadowych.
8. Dojazd na działki z drogi dojazdowej 1/3/2001 – D1/2. Parkingi dla korzystających z urządzeń usługowych należy urządzać na własnych działkach.
9. Uzbrojenie inżynieryjne terenu, co najmniej w sieć wodną i elektroenergetyczną, powinno wyprzedzać jego zabudowę, określoną w pkt 1–6.
10. Dostawa wody z istniejącej sieci wodociągu zbiorczego, biegnącej wzdłuż drogi nr działki 925. Dopuszcza się odprowadzenie ścieków w I etapie do własnych zbiorników bezodpływowych. Ze względu na położenie terenu po wewnętrznej stronie granicy strefy ochronnej komunalnego ujęcia wody “Serby” dla Głogowa wprowadza się obowiązek likwidacji zbiorników i odprowadzenia ścieków do systemu kanalizacji zbiorczej, z chwilą oddania jej do użytku. Energia elektryczna i telefony z istniejących sieci i urządzeń na warunkach określonych przez ich administratorów. Zaleca się ogrzewanie budynków paliwami ekologicznymi, jak olej opałowy, energia elektryczna.
§ 4
Dla terenu 1/3/2001 – D 1/2 ustala się:
1. Ulica dojazdowa o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m i jezdni dwupasowej szerokości 5,0 m, z pasem postojowym od strony południowej.
2. Na końcu drogi wyznacza się placyk do zawracania.
R o z d z i a ł III
Przepisy przejściowe i końcowe
§ 5
Do czasu realizacji planu tereny nim objęte pozostają w dotychczasowym użytkowaniu.
§ 6
Wszelkie znaleziska o charakterze zabytkowym odkryte w czasie robót ziemnych należy zgłosić we właściwej jednostce służby ochrony zabytków.
§ 7
Jeżeli właściciel zbywa nieruchomość, której wartość skutkiem uchwalenia planu wzrosła, Wójt Gminy Głogów pobiera decyzją jednorazową opłatę równą 0% wzrostu wartości nieruchomości.
§ 8
Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
§ 9
Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Głogów, o którym mowa w paragrafie 1 pkt 2 i jego późniejszych zmian, dotyczące terenu objętego planem niniejszym.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Głogów.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
Załącznik do uchwały Rady Gminy w Głogowie z dnia 22 marca 2002 r. (poz. 1380)