1199

UCHWAŁA RADY MIASTA I GMINY TRZEBNICA

z dnia 21 lutego 2002 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 18/1 AM-9 położonej w Trzebnicy w rejonie ulicy Henryka Brodatego

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami), oraz w związku z uchwałami Rady Miasta i Gminy Trzebnica nr XXVI/241/01 z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 18/1 AM-9, oraz uchwałą nr XXIX/267/01 z dnia 21 czerwca 2001 r. w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta i Gminy Trzebnica nr XXVI/241/01 z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 18/1 AM-9 uchwala się, co następuje:

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 18/1 AM-9 położonej w Trzebnicy w rejonie ulicy Henryka Brodatego, w granicach określonych w rysunku planu w skali 1:1000, stanowiącym integralna część planu i załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2

Przedmiotem planu jest ustalenie:

1) przeznaczenia terenu oraz linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,

2) zasad obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,

3) lokalnych warunków, zasad i standardów kształtowania zabudowy i urządzania terenu, w tym również linii zabudowy i gabarytów obiektów,

4) szczególnych warunków zagospodarowania terenów, w tym zakazów zabudowy wynikających z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.

§ 3

Rysunek stanowiący załącznik do niniejszej uchwały obowiązuje w zakresie wszystkich oznaczeń umieszczonych w legendzie.

§ 4

1. Ilekroć w dalszej części uchwały jest mowa o:

1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia zawarte w niniejszej uchwale wraz z załącznikiem,

2) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć aktualne w momencie wykonywania niniejszej uchwały przepisy prawne,

3) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym obszarze, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,

4) terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonej funkcji dominującej, ograniczony liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem użytkowania.

2. Pojęcia niezdefiniowane należy rozumieć zgodnie z:

1) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym,

2) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane,

3) przepisami wykonawczymi do wyżej wymienionych ustaw oraz ustaw związanych z planowaniem przestrzennym i przepisami wykonawczymi do nich.

R o z d z i a ł II

Ogólne zasady zagospodarowania terenu

§ 5

1. Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania oznaczają ściśle określone, obowiązujące granice terenów.

2. Określone w planie funkcje terenów wskazują na podstawowy sposób użytkowania terenów, oznacza to dopuszczenie wprowadzania funkcji uzupełniających, niekolidujących z funkcją podstawową, niezmieniających generalnego charakteru zagospodarowania oraz warunków środowiska przyrodniczego i kulturowego.

§ 6

Planowane prace związane z realizacją przedmiotowej inwestycji zlokalizowane są w strefie “W” ścisłej ochrony konserwatorskiej. W związku z powyższym inwestor zobowiązany jest zastosować się do zaleceń konserwatorskich przedstawionych poniżej: realizacja inwestycji wymaga wyprzedzających badań archeologicznych prowadzonych na koszt inwestora po uprzednim uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

§ 7

Ustala się następujące ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:

1) Uzbrojenie terenów budowlanych winno następować kompleksowo i wyprzedzać realizacje zabudowy.

2) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom na terenach własnych inwestora.

§ 8

1. W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się zaopatrzenie w wodę z wodociągu miejskiego.

2. W zakresie odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków ustala się:

Projekty budowlane inwestycji wymagają kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej; dla wszystkich obiektów wymagane jest odprowadzenie ścieków do sieci kanalizacji sanitarnej.

3. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się wymóg stosowania kablowych sieci przyłączy elektroenergetycznych; ustala się zakaz budowy napowietrznych linii energetycznych.

4. Ogrzewanie budynków należy rozwiązać przy wykorzystaniu ekologicznych czynników grzewczych, takich jak olej opałowy, energia elektryczna lub gaz.

5. Wszelkie inwestycje w zakresie realizacji sieci, przyłączy i urządzeń infrastruktury technicznej wymagają uzyskania warunków technicznych od właściwych dysponentów sieci.

R o z d z i a ł III

Szczegółowe zasady zagospodarowania terenów

w obrębie linii rozgraniczających

§ 9

Dla terenu oznaczonego w rysunku planu symbolem MN/UT ustala się:

1) przeznaczenie terenu na zabudowę mieszkaniową, pensjonatową, tereny usług turystyki i rekreacji,

2) nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 6 m od linii rozgraniczającej teren z drogą dojazdową,

3) wysokość nowo realizowanej zabudowy nie może przekraczać 3 kondygnacji + poddasze użytkowe, wymagane dachy o nachyleniu połaci dachowych min. 20o, symetryczne, kryte dachówką lub materiałem dachówkopodobnym, okna w formie prostokąta o podziałach symetrycznych lub bez podziałów,

4) ogrodzenia działek przyległe do terenów publicznych nie mogą przekraczać wysokości 1,5 m. Ustala się wymóg stosowania ogrodzeń ażurowych o prostych formach; wskazane są ogrodzenia drewniane lub kamienne (z okładziną kamienną) bądź łączone (kamień i drewno); zaleca się żywopłoty,

5) dopuszcza się możliwość lokalizacji trwałej zabudowy gospodarczej lub garaży wolno stojących na działkach, jako budynków parterowych, o estetycznych formach odpowiadających formom budynków mieszkalnych,

6) wymóg wydzielenia miejsc parkingowych na terenie własnym.

R o z d z i a ł IV

Przepisy końcowe

§ 10

Dla terenu określonego w § 1 ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zm.), w wysokości 30%.

§ 11

W odniesieniu do terenu objętego ustaleniami niniejszej uchwały, w granicach określonych w § 1, tracą moc ustalenia miejscowego planu szczegółowego zagospodarowania przestrzennego Winnej Góry w Trzebnicy, uchwalonego uchwałą nr IV/13/94 Rady Miasta i Gminy w Trzebnicy z dnia 29 września 1994 r.

§ 12

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Trzebnica.

§ 13

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY
RADY MIASTA I GMINY
CZESŁAW CZTERNASTEK

Załącznik do uchwały Rady Miasta i Gminy Trzebnica z dnia 21 lutego 2002 r. (poz. 1199)