1018 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W MILICZU z dnia 14 lutego 2002 r. w sprawie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wsi Sułów, gmina Milicz Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.), w nawiązaniu do: uchwały nr XVIII/138/2000 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 28 września 2000 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany w miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego wsi Sułów, gmina Milicz, uchwały nr XXI/167/2000 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 29 grudnia 2000 r. zmieniającej uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Sułów, Rada Miejska w Miliczu uchwala, co następuje: |
R o z d z i a ł I
§ 1
Przedmiot uchwały
1. Dokonuje się zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wsi Sułów uchwalonego uchwałą nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r., zwaną dalej zmianą w planie.
2. Zmiana w planie jest wyrażona w formie tekstu stanowiącego treść niniejszej uchwały oraz rysunków planów oznaczonych numerami 1, 2, 3, stanowiących załączniki nr 1, nr 2 i nr 3 do niniejszej uchwały.
3. Tekst i rysunki, o których mowa w ust. 2, są integralnymi składnikami uchwały.
4. Zmiana w planie obejmuje:
1) zmianę ustaleń § 11 uchwały, o której mowa w ust.1,
2) zmianę ustaleń § 18 uchwały jw. w części dotyczącej terenów oznaczonych symbolami 2M; 130RO; 211RZ; 212ZW; 224ZW; 225RP,RZ.
R o z d z i a ł II
§ 2
Ustalenia
§ 11 uchwały nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r. otrzymuje brzmienie:
Ustalenie zasad podziału terenu na działki budowlane
1. Tworzy się gminny zasób nieruchomości na realizację zorganizowanego budownictwa wielorodzinnego, na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolem 37MZ (rejon ul. Polnej) oraz symbolem 64MZ,U (rejon ul. Zamkowej).
2. Ustala się dokonanie scalenia i ponownego podziału działki gruntu nieruchomości położonych na terenach oznaczonych na rysunku planu numerami 2, 5, 20, 22, 23, 24, 27, 29, 32, 33, 36, 45, 47, 48, 49, 55, 78, 79, 85, 97, 100, 101, 111, 112, 122, 123, 124, 126, 127, 128, 169, 170, 172.
3. Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania przedstawione na rysunku planu linią ciągłą – są obowiązujące.
4. Linie podziału wewnętrznego terenów o tym samym sposobie użytkowania przedstawione na rysunku planu linią ciągłą – są zalecane.
5. Linie podziału wewnętrznego terenów o tym samym sposobie użytkowania przedstawione na rysunku planu linią przerywaną – są orientacyjne.
6. Linie podziału wewnętrznego terenów o tym samym sposobie użytkowania przedstawione na rysunku planu linią kropkowaną – są warunkowe, uzależnione od uprzedniego skablowania lub przełożenia istniejącej napowietrznej sieci energetycznej śN.
7. Jeżeli przy dokonywaniu podziału nieruchomości zaistnieje konieczność nadania liniom podziału wewnętrznego terenu o tym samym sposobie użytkowania innego przebiegu niż na rysunku planu, burmistrz może żądać od osoby, która składa wniosek o podział, dołączenia do wniosku koncepcji zagospodarowania terenu. Burmistrz w żądaniu określa również zakres koncepcji. Koncepcję opracowuje osoba posiadająca uprawnienia urbanistyczne lub uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej.
§ 3
Dla terenu określonego na rysunku planu nr 1 – załącznik nr 1 do uchwały
Ustala się, co następuje:
1. Przeznaczenie terenu:
Teren przeznacza się na cele upraw polowych i ogrodniczych typu szklarniowego, z dopuszczeniem towarzyszącej zabudowy rodzaju: budynki gospodarskie, magazyny, chłodnie, budynki socjalne, biurowe, mieszkania funkcyjne oraz działalności handlowej produktami rolnymi otrzymanymi z tego gospodarstwa.
2. Zasady i warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.
1) Zagospodarowanie i użytkowanie terenu podlega powszechnym przepisom w zakresie ochrony środowiska oraz:
a) rozporządzenia Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6 z dnia 17 czerwca 1996 r.)
b) rozporządzenie nr 1 Wojewody Dolnośląskiego i Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 października 2000 r. zmieniające rozporządzenie Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Dolnośląskiego Nr 38, poz. 656).
2) Do celów grzewczych stosować paliwa ekologiczne oraz urządzenia o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
3) Ścieki sanitarne odprowadzać zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 3 ust. 6 pkt 2.
4) Ścieki deszczowe odprowadzać zgodnie z ustaleniami podanymi w § 3 ust. 6 pkt 3.
5) Powierzchnię terenu niezabudowaną i nieutwardzoną pokryć zielenią.
3. Zasady i warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego.
1) Ze względu na położenie terenu w strefie konserwatorskiej OW – obserwacji archeologicznej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie stanowiska archeologicznego nr ewid. 23/118/72-30 ziemne roboty budowlane wymagają zezwolenia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Inwestor składa wniosek o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie ziemnych robót budowlanych w trybie prac konserwatorskich, które polegają na przeprowadzeniu poprzedzających badań ratowniczych metodą wykopaliskową przez uprawnionego archeologa, na podstawie art. 21 ust. 1 i art. 27 ust 1 i 4 ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (tekst jednolity: Dz. U. Nr 98, poz. 1150 z 1999 r.).
4. Zasady, warunki kształtowania zabudowy i urządzenia terenu:
1) Linie zabudowy nieprzekraczalne w odległości 10,00 m od linii rozgraniczającej ulicy Parkowej oraz 8,00 m od linii rozgraniczającej ulicy Sulimierskiej,
2) Wysokość zabudowy do dwóch kondygnacji; dachy strome o symetrycznym nachyleniu połaci, pokrycie dachówką lub materiałem dachówkopodobnym (nie dotyczy zabudowy szklarniowej),
3) Miejsca postojowe dla samochodów zapewnić na terenie własnym posesji,
4) Wzdłuż granic wschodniej i południowej uformować pas zieleni wielopiętrowej zimozielonej jako ekran oddzielający planowane obiekty od zabudowy mieszkaniowej i zabytkowego parku.
5. Zasady obsługi terenu w zakresie komunikacji.
1) Zewnętrzną obsługę komunikacyjną pełnią ulice Parkowa i Sulimierska.
2) Wewnętrzną obsługę komunikacyjną będą pełniły wewnętrzne drogi i place manewrowe, którym należy nadać nawierzchnię utwardzoną, z odprowadzeniem wód opadowych za pośrednictwem separatora substancji ropopochodnych.
6. Zasady i warunki obsługi terenu w zakresie infrastruktury technicznej.
1) Zaopatrzenie w wodź: z istniejącej Ř 90 PCV biegnącej w ul. Leśników, zgodnie z warunkami technicznymi uzyskanymi od dysponenta sieci.
2) Odprowadzanie ścieków sanitarnych: systemem grawitacyjnym do istniejącej sieci kanalizacyjnej Ř 200 biegnącej w ulicy Sulimierskiej, na warunkach uzgodnionych z dysponentem sieci.
3) Odprowadzenie wód opadowych z dróg i placów wewnętrznych:
a) wyposażenie terenu dróg i placów wewnętrznych w kanalizację deszczową,
b) odprowadzenie z ww. terenów wód opadowych za pośrednictwem separatorów substancji ropopochodnych i chemicznych do rowów melioracyjnych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie, na warunkach uzgodnionych z administratorem rowów.
4) Zaopatrzenie w energię elektryczną: z istniejącej sieci energetycznej nN, na warunkach uzgodnionych z dysponentem sieci.
5) Zaopatrzenie w energię cieplną: z własnej kotłowni na paliwa ekologiczne z zastosowaniem urządzeń o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
6) Dopuszczalne są w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa od zasad i warunków podanych ww. punktach przy niezmienionych warunkach zabudowy wymienionych w ust. 4.
7) Usuwanie odpadów stałych: zgodnie z miejscowym gminnym systemem gospodarki odpadami.
8) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom, na terenach własnych Inwestora.
§ 4
Dla terenu określonego na rysunku planu nr 2 – załącznik nr 2 do uchwały
Ustala się, co następuje:
1. Przeznaczenie trenu:
1) Teren oznaczony symbolem MN przeznacza się pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z dopuszczeniem jako funkcji towarzyszących:
a) nieuciążliwych usług podstawowych,
b) usług turystycznych typu letniskowego lub pensjonatowego.
2) Teren oznaczony symbolem D przeznacza się pod drogę dojazdową wewnętrzną do planowanych działek.
3) Teren oznaczony symbolem Dg przeznacza się na dojazd wewnętrzny – gospodarczy do istniejącego sadu, będący częścią tego sadu.
2. Zasady i warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.
1) Zagospodarowanie i użytkowanie terenu podlega powszechnym przepisom w zakresie ochrony środowiska oraz:
a) rozporządzenia Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6 z dnia 17 czerwca 1996 r.)
b) rozporządzenie nr 1 Wojewody Dolnośląskiego i Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 października 2000 r. zmieniające rozporządzenie Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Dolnośląskiego Nr 38, poz. 656).
2) Do celów grzewczych stosować paliwa ekologiczne oraz urządzenia grzewcze o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
3) Obszar objęty granicą opracowania, z uwagi iż stanowi grunty rolne klasy VI, nie podlega zmianie przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze, przewidzianej ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. Nr 16, poz. 78, art. 7 ust. 2 z późniejszymi zmianami).
3. Zasady i warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego.
1) Ze względu na położenie terenu w strefie konserwatorskiej OW – obserwacji archeologicznej oraz stanowiska archeologicznego nr ewid. 31/126/72-30 ziemne roboty budowlane wymagają zezwolenia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Inwestor składa wniosek o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie ziemnych robót budowlanych w trybie prac konserwatorskich, które polegają na przeprowadzeniu poprzedzających ratowniczych badań metodą wykopaliskową przez uprawnionego archeologa, na podstawie art. 21 ust. 1 i art. 27 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (tekst jednolity Dz. U. Nr 98, poz. 1150 z 1999 r.).
4. Zasady podziału terenu na działki budowlane.
1) Teren oznaczony symbolem MN może zostać podzielony na działki budowlane dostępne z planowanej drogi dojazdowej oznaczonej symbolem D.
2) Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 1000 m2.
3) Szerokość działki od strony drogi dojazdowej nie może być mniejsza niż 25,0 m.
5. Zasady i warunki kształtowania zabudowy i urządzenia terenu.
1) Nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 5,0 m od linii rozgraniczającej planowanej drogi dojazdowej.
2) Odległość zabudowy od istniejącej napowietrznej linii energetycznej śN nie może być mniejsza niż 6,0 m.
3) Wysokość zabudowy do dwóch kondygnacji, dachy strome o symetrycznym nachyleniu połaci kryte dachówką lub materiałem dachówkopodobnym.
4) Ogrodzeniu posesji od strony drogi dojazdowej nadać formę zharmonizowaną z architekturą budynku.
5) Frontową część posesji urządzić jako ogród ozdobny.
6) W strefie ochronnej linii energetycznej śN wyklucza się nasadzenia drzew.
7) Miejsca postojowe dla samochodów zapewnić na terenach własnych posesji.
6. Zasady i warunki obsługi terenu w zakresie komunikacji.
1) Dla obsługi komunikacyjnej planowanych działek budowlanych urządzić, na terenie oznaczonym symbolem D1/2, drogę wewnętrzną klasy dojazdowej o szerokości 10,0 m, zakończoną placem manewrowym o wymiarach 20 m x 20 m.
2) Dla obsługi komunikacyjnej istniejącego sadu zlokalizowanego na południe od obszaru objętego zmianą do planu pozostawić pas terenu (należący do tego sadu), oznaczony symbolem Dg, na urządzenia dojazdu gospodarczego o szerokości min. 4,00 m.
7. Zasady i warunki obsługi terenu w zakresie infrastruktury technicznej.
1) Wszelkie inwestycje w zakresie zaopatrzenia w wodę, energii elektrycznej, sieci gazowej i odprowadzania ścieków wymagają uzyskania warunków technicznych przyłączy od dysponentów sieci.
2) Zaopatrzenie w wodź: z istniejącej sieci wodociągowej Ř 50 biegnącej w ulicy przylegającej do terenu od strony wschodniej. Zaleca siź przebudowź ww. sieci z uwagi na zły stan techniczny i niewystarczającą przepustowość na odcinku (wzdłuż źródełka) od ul. Milickiej nr 40 do nr 42.
3) Odprowadzenie ścieków sanitarnych:
a) do czasu realizacji gminnej sieci kanalizacji sanitarnej ścieki odprowadzać tymczasowo do bezodpływowych zbiorników o pojemności 10 m3, zlokalizowanych na terenach własnych,
b) wywóz ścieków z ww. zbiorników do oczyszczalni Sułów na warunkach określonych przez dysponenta oczyszczalni,
c) dopuszcza się budowę indywidualnych biologicznych oczyszczalni ścieków.
4) Zaopatrzenie w energię elektryczną: z istniejącej sieci NN znajdującej się przy sąsiadującej z terenem planu drodze, na warunkach uzgodnionych z dysponentem sieci.
5) Zaopatrzenie w energię cieplną:
a) z własnych kotłowni na paliwo ekologiczne, z zastosowaniem urządzeń o wysokiej sprawności i niskim stopniu zanieczyszczeń,
b) zabrania się, w przypadku stosowania urządzenia grzewczego na olej, montowania zbiorników olejowych naziemnych we frontowej części posesji,
c) zaleca się ww. zbiorniki umieszczać w specjalnych pomieszczeniach technicznych wbudowanych w obiekt.
6) Dopuszczalne są w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa dotyczące przebiegu linii od zasad i warunków podanych w ww. punktach przy niezmienionych warunkach zabudowy wymienionych w ust. 4.
7) Usuwanie odpadów stałych: zgodnie z miejscowym gminnym systemem gospodarki odpadami.
8) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom, na terenach własnych Inwestora.
§ 5
Dla terenów określonych na rysunku planu nr 3 – załącznik nr 3 do uchwały.
Ustala się:
1. Przeznaczenie terenów.
1) Tereny oznaczone symbolem ML przeznacza się pod zabudowę letniskową całoroczną.
2) Teren oznaczony symbolem UT przeznacza się na cele usług turystycznych typu:
a) hotelarstwo,
b) gastronomia,
c) pole kampingowe,
d) pole namiotowe,
e) stanica kajakowa itp.
3) Teren oznaczony symbolem ZW przeznacza się na cele zieleni wysokiej.
4) Teren oznaczony symbolem KX przeznacza się na ciągi piesze z zielenią wysoką.
5) Teren oznaczony symbolem D przeznacza się na drogi dojazdowe.
6) Teren oznaczony symbolem W przeznacza się na drogi wewnętrzne.
2. Zasady i warunki zagospodarowania terenów wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.
1) Zagospodarowanie i użytkowanie terenu podlega powszechnym przepisom w zakresie ochrony środowiska oraz:
a) rozporządzenia Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6 z dnia 17 czerwca 1996 r.),
b) rozporządzenie nr 1 Wojewody Dolnośląskiego i Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 października 2000 r. zmieniające rozporządzenie Wojewody Wrocławskiego i Wojewody Kaliskiego w sprawie utworzenia i ochrony Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” (Dz. Urz. Województwa Dolnośląskiego Nr 38, poz. 656).
2) Co najmniej 75% powierzchni działki budowlanej należy pozostawić jako powierzchnie biologicznie czynne i przeznaczyć na cele zieleni ozdobnej – przydomowej.
3) Do celów grzewczych stosować paliwa ekologiczne oraz urządzenia o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
4) Obszar objęty granicą opracowania, z uwagi iż stanowi grunty rolne i użytki zielone klasy V i VI, nie podlega zmianie przeznaczenia terenów rolnych na cele nierolnicze, przewidzianej ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. Nr 16, poz. 78, art. 7 ust. 2, z późniejszymi zmianami).
3. Zasady i warunki zagospodarowania terenów wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego.
1) Ze względu na położenie terenu w strefie konserwatorskiej OW – obserwacji archeologicznej oraz bezpośrednim sąsiedztwie stanowiska archeologicznego nr ewid. 28/123/72-30 ziemne roboty budowlane wymagają zezwolenia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Inwestor składa wniosek o wydanie zezwolenia na przeprowadzenie ziemnych robót budowlanych w trybie prac konserwatorskich, które polegają na przeprowadzeniu poprzedzających badań ratowniczych metodą wykopaliskową przez uprawnionego archeologa, na podstawie art. 21 ust. 1 i art. 27 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (tekst jednolity Dz. U. Nr 98, poz. 1150 z 1999 r.).
4. Zasady i warunki podziału terenu na działki budowlane.
1) Tereny oznaczone symbolem ML mogą zostać podzielone na działki budowlane z zapewnieniem dostępu do każdej działki z planowanej drogi dojazdowej o szerokości 10,0 m, oznaczonej symbolem D, lub z planowanej drogi wewnętrznej, oznaczonej symbolem W, o szerokości 10,0 m, zakończonej placem manewrowym o wymiarach 20,0 m x 20,0 m.
2) Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 1000 m2.
5. Przeznaczenie, zasady, warunki zabudowy i urządzenia terenów oznaczonych symbolem ML.
1) Tereny przeznacza się pod zabudowę letniskową.
2) Planowaną zabudowę realizować po skanalizowaniu terenów na warunkach określonych w ust. 11 pkt 4.
3) Nieprzekraczalna linia zabudowy od linii rozgraniczającej drogi dojazdowej lub wewnętrznej wynosi 6,0 m, z wyjątkiem miejsc przebiegu sieci energetycznej śN, gdzie nieprzekraczalna linia zabudowy zależna jest od strefy uciążliwości tej sieci.
4) Zabudowa może być realizowana wyłącznie w postaci budynków trwałych, z wykluczeniem obiektów prowizorycznych lub przenośnych.
5) Zabudowie nadać gabaryty jednej kondygnacji, dachy strome o symetrycznym nachyleniu połaci oraz pokrycie dachówką lub materiałem dachówkopodobnym.
6) Wyklucza się podpiwniczenie budynków.
7) Ogrodzeniom działek od strony dróg dojazdowych zaleca się nadać formę zharmonizowaną z architekturą budynku. Zalecane żywopłoty.
8) Ogrody przydomowe winny mieć charakter ozdobny i służyć celom rekreacyjno-wypo-czynkowym oraz spełniać warunki określone w ust. 2 pkt 3.
9) Miejsca postojowe dla samochodów zapewnić na terenach własnych działek.
10) W strefie ochronnej linii energetycznej śN wyklucza się wznoszenia zabudowy i nasadzenia drzew.
11) Istniejące zadrzewienia i zakrzewienia zachować, a w przypadku gdyby planowana zabudowa i urządzenie terenu miałyby powodować konieczność ich usunięcia, usunięcie to uzgodnić z Wojewodą Dolnośląskim.
12) Zakazuje się wprowadzania takich zmian, które mogłyby pogorszyć stan środowiska również na terenach sąsiadujących, tj. zmiany stosunków wodnych, likwidacji starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych.
6. Przeznaczenie, zasady, warunki zabudowy i urządzenia terenu oznaczonego symbolem UT.
1) Teren przeznacza się na cele usług turystycznych typu:
a) hotelarstwo,
b) gastronomia,
c) pole kampingowe,
d) pole namiotowe,
e) stanica kajakowa itp.
2) Planowaną zabudowę realizować po skanalizowaniu terenów na warunkach określonych w ust. 11 pkt 4.
3) Nieprzekraczalna linia zabudowy od linii rozgraniczającej planowanej obwodnicy sułowskiej wynosi 15,0 m.
4) Zabudowie nadać wysokość do dwóch kondygnacji, dach stromy o symetrycznym nachyleniu połaci, pokrycie dachówką lub materiałem dachówkopodobnym oraz wysokie walory architektoniczne w nawiązaniu do miejscowej tradycji budowlanej.
5) Wyklucza się podpiwniczanie zabudowy.
6) Tereny zielone winny mieć charakter ozdobny, służyć celom rekreacyjno-wypoczynkowym i spełniać warunki określone w ust. 2 pkt 3.
7) Dopuszcza się wprowadzenie małej architektury parkowej, boisk do gier małych oraz placów zabaw.
8) W pasie terenu pomiędzy linią zabudowy i linią rozgraniczającą od planowanej obwodnicy sułowskiej zaleca się wprowadzenie zieleni izolacyjnej zimozielonej, wielopiętrowej.
9) Wjazd na teren usługi należy wprowadzić od planowanej drogi dojazdowej,
10) Miejsca postojowe dla samochodów zapewnić na terenie własnym posesji.
11) Wewnętrzne drogi i parkingi wykonać o nawierzchni utwardzonej, z odprowadzeniem wód opadowych z tych terenów za pośrednictwem separatorów substancji ropopochodnych.
12) Wyklucza się stosowania nawierzchni asfaltowych, zalecając nawierzchnie z płyt betonowych – ażurowych z warstwą uszczelniającą.
13) Istniejące zadrzewienia i zakrzewienia zachować, a w przypadku kolizji z planowaną zabudową wycięcie drzew uzgodnić z Wojewodą Dolnośląskim.
14) Zakazuje się wprowadzania takich zmian, które mogłyby pogorszyć stan środowiska przyrodniczego również na terenach sąsiadujących, tj. zmian stosunków wodnych, likwidacji starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych.
7. Przeznaczenie, zasady, warunki zabudowy i urządzenia terenu oznaczonego symbolem U.
1) Teren przeznacza się na cele usług turystycznych typu:
a) mała gastronomia,
b) punkt informacji i obsługi turystycznej itp. z do- puszczeniem mieszkania funkcyjnego.
2) Planowaną zabudowę realizować po skanalizowaniu terenów na warunkach określonych w ust. 11 pkt 4.
3) Nieprzekraczalna linia zabudowy od linii rozgraniczającej drogi dojazdowej wynosi 6,0 m.
4) Zabudowie nadać wysokość jednej kondygnacji, dach stromy o symetrycznym nachyleniu połaci, pokrycie dachówką lub materiałem dachówkopodobnym oraz wysokie walory architektoniczne w nawiązaniu do miejscowej tradycji budowlanej.
5) Wyklucza się podpiwniczenie zabudowy.
6) Wyklucza się stosowania nawierzchni asfaltowych, zalecając nawierzchnie z płyt betonowych – ażurowych z warstwą uszczelniającą.
7) Należy zapewnić ogólną dostępność terenu, tj. wprowadza się zakaz grodzenia.
8) Istniejące zadrzewienia i zakrzewienia zachować.
9) Zakazuje się wprowadzania takich zmian, które mogłyby pogorszyć stan środowiska przyrodniczego również na terenach sąsiadujących, tj. zmian stosunków wodnych, likwidacji starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych.
8. Przeznaczenie, zasady zagospodarowania i urządzenia terenów oznaczonych symbolem ZW.
1) Teren przeznacza się na cele zieleni wysokiej.
2) Zachować istniejące zadrzewienie i zakrzewienia.
3) Należy zapewnić ogólną dostępność terenów, tj. wprowadza się zakaz grodzenia.
4) Wyklucza się stosowania nawierzchni asfaltowych, zalecając żwirowo-ziemne,
5) Tereny zielone winny mieć charakter ozdobny, służyć celom rekreacyjno-wypoczynkowym i spełniać warunki określone w ust. 2 pkt 3.
6) Zakazuje się wprowadzania takich zmian, które mogłyby pogorszyć stan środowiska również na terenach sąsiadujących, tj. zmian stosunków wodnych, likwidacji starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych.
9. Przeznaczenie, zasady zagospodarowania i urządzenia terenów oznaczonych symbolem KX,ZW.
1) Tereny przeznacza się na ciągi piesze z zielenią wysoką.
2) Zachować istniejący drzewostan i zakrzewienie.
3) Szerokość ciągu pieszego w liniach rozgraniczających powinna wynosić co najmniej 6,0 m.
4) Należy zapewnić ogólną dostępność terenów, tj. wprowadza się zakaz grodzenia.
5) Wyklucza się stosowania nawierzchni asfaltowych, zalecając żwirowo-ziemne.
10. Przeznaczenie, zasady i warunki obsługi terenów w zakresie komunikacji.
1) Teren oznaczony symbolem D przeznacza się na gminne drogi dojazdowe.
2) Teren oznaczony symbolem W przeznacza się na drogi wewnętrzne, ze służebnością ogólnej dostępności, z wyjątkiem drogi wewnętrznej tymczasowej.
3) Obsługę komunikacyjną terenu opracowania zapewnić poprzez urządzenie dróg dojazdowych o szerokości 10,0 m – w tym jezdnia o szerokości 6,0 m i chodnik obustronny o szerokości 2,0 m.
4) Do czasu realizacji całego układu dróg określonych w niniejszej uchwale i uchwale nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r. dopuszcza się urządzenie drogi tymczasowej o szerokości min. 6,00 m, w sposób jak pokazano na rysunku planu nr 3 – załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.
5) W miejscu planowanej drogi tymczasowej prowadzonej przez teren starorzecza wykonać odpowiednie przepusty.
6) Wyklucza się stosowania nawierzchni asfaltowych.
7) W liniach rozgraniczających dróg wzdłuż chodników nasadzić drzewa.
11. Zasady i warunki obsługi terenów w zakresie infrastruktury technicznej.
1) Wszelkie inwestycje w zakresie zaopatrzenia w wodę, energii elektrycznej, sieci gazowej i odprowadzania ścieków wymagają uzyskania technicznych warunków przyłączy od dysponentów sieci.
2) Linie rozgraniczające dróg są jednocześnie liniami rozgraniczającymi dla terenów sieci uzbrojenia technicznego.
3) W zakresie zaopatrzenia w wodę:
a) budowę rozdzielczej sieci wodociągowej ułożonej na terenach dróg dojazdowych,
b) wpięcie planowanej sieci do istniejącego wodociągu w ulicy ośrodka wypoczynkowego zlokalizowanego na południowy zachód – po drugiej stronie brzegu rz. Młynówki. Alternatywne rozwiązanie – wpięcie planowanej sieci do istniejącego wodociągu biegnącego w ulicy Kolejowej.
4) W zakresie odprowadzenia ścieków sanitarnych:
a) planowaną zabudowę realizować po skanalizowaniu terenów,
b) planowaną sieć kanalizacji sanitarnej włączyć do planowanego systemu kanalizacyjnego określonego w uchwale nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r. lub na warunkach określonych przez dysponenta sieci kanalizacyjnej.
5) W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną:
a) budowę nowych linii energetycznych – kablowych niskiego napięcia prowadzonych z istniejących stacji transformatorowych R2355 lub R2424, zgodnie z wytycznymi uzyskanymi od dysponenta sieci. W przypadku budowy nowej stacji transformatorowej lub przebudowy istniejącej stacji transformatorowej zlokalizowanej na terenie oznaczonym w uchwale nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r., symbolem 232 EE, należy uzyskać zezwolenie dysponenta sieci,
b) zachować strefę ochronną napowietrznej linii energetycznej śN o szerokości 10,0 m z zakazem wznoszenia budynków i nasadzania drzew w tej strefie, a w przypadku kolizji ww. strefy z planowaną zabudową dopuszcza się przebudowę tej sieci staraniem i na koszt Inwestora, w porozumieniu z dysponentem sieci.
6) W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną:
a) zastosowanie we własnych kotłowniach paliw ekologicznych i urządzeń o wysokiej sprawności i niskim stopniu zanieczyszczeń,
b) zabrania się, w przypadku stosowania urządzenia grzewczego na olej lub gaz, montowania zbiorników olejowych zewnętrznych – naziemnych; ww. zbiorniki umieszczać w specjalnych pomieszczeniach technicznych wbudowanych w obiekt.
7) Dopuszczalne są w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa dotyczące przebiegu linii od zasad i warunków podanych w ww. punktach przy niezmienionych warunkach zabudowy wymienionych w ust. 4.
8) W zakresie usuwania odpadów stałych: zgodnie z miejscowym gminnym systemem gospodarki odpadami.
9) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom, na terenach własnych Inwestora.
§ 6
1. Zasady i warunki tymczasowego zagospodarowania, urządzenia i użytkowania terenu.
1) Tereny i obiekty, których przeznaczenie zostaje w planie zmienione, do czasu planowanej zmiany mogą być użytkowane na zasadach dotychczasowych.
2) Dopuszcza się urządzenie tymczasowej drogi dojazdowej o szerokości 6,0 m, oznaczonej linią kropkowaną na rysunku planu nr 3.
3) Zezwala się, dla obszaru określonego na rysunku planu nr 2, na tymczasowe stosowanie zbiorników bezodpływowych na ścieki sanitarne.
R o z d z i a ł III
§ 7
Ustala się 30% stawkę służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym.
§ 8
Tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Sułów uchwalonego uchwałą nr L/311/98 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 16 czerwca 1998 r. w części dotyczącej obszarów objętych niniejszą uchwałą.
§ 9
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu w Miliczu.
§ 10
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
Załączniki graficzne do uchwały Rady Miejskiej w Miliczu: nr 1, 2, 3