416 POROZUMIENIE pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim Ryszardem Nawratem a Zarządem Miasta Wrocławia reprezentowanym przez: 1. Stanisława Huskowskiego – Prezydenta Wrocławia 2. Wiesława Kiliana – członka Zarządu Miasta przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Wrocławia – Głównego Księgowego Budżetu zawarte w dniu 8 stycznia 2002 r. we Wrocławiu w sprawie przejęcia niektórych zadań z zakresu administracji rządowejdotyczących przygotowania i przeprowadzenia poboru w 2002 r. |
§ 1
Porozumienie zostaje zawarte na podstawie art. 33 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o administracji rządowej w województwie (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 80, poz. 872), art. 5 ust. 1 i art. 91 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz U. Nr 91, poz. 578 z późn. zm.), art. 69 ust. 4 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1014 z późn. zm.).
§ 2
Wojewoda Dolnośląski powierza, a Zarząd Miasta Wrocławia przyjmuje
do wykonania zadania z zakresu administracji rządowej określone w art. 30 ustawy z dnia
21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (tekst
jednolity
z 1992 r. Dz. U. Nr 4, poz. 16 z późn. zm.), a mianowicie:
1) zawieranie umów z zakładami opieki zdrowotnej na przeprowadzenie dla potrzeb powiatowych komisji lekarskich badań specjalistycznych, obserwacji szpitalnej poborowych oraz pokrywanie kosztów tych badań,
2) refundowanie zakładom opieki zdrowotnej wynagrodzeń wypłacanych
lekarzom wchodzącym
w skład powiatowych komisji lekarskich oraz pracownikom średniego personelu medycznego
uczestniczącym w pracach komisji, w godzinach swojej pracy zawodowej,
3) wypłacanie lekarzom wchodzącym w skład powiatowych komisji lekarskich oraz pracownikom średniego personelu medycznego wyznaczonym do pracy w tych komisjach dodatkowego wynagrodzenia za pracę związaną z określeniem zdolności poborowych do czynnej służby wojskowej, wykonywaną poza godzinami pracy zawodowej.
§ 3
Koszty wykonywania badań specjalistycznych, o których mowa w § 2 pkt 1, powinny być zgodne z cennikiem usług medycznych, obowiązującym w zakładzie opieki zdrowotnej, do którego poborowy został skierowany.
§ 4
Na pokrycie kosztów wykonania zadań objętych porozumieniem Wojewoda Dolnośląski przekaże Zarządowi Miasta Wrocławia dotację celową na sfinansowanie zadań bieżących z zakresu administracji rządowej wykonywanych przez powiaty, w dziale 750 – administracja publiczna rozdział 75045 – komisje poborowe, § 2110 – dotacje celowe z budżetu państwa na zadania bieżące z zakresu administracji rządowej w trzech transzach w sposób następujący:
1) pierwsza transza w wysokości 1/3 przyznanej przez Wojewodę dotacji w roku 2001, w terminie do dnia 4 lutego 2002 r.,
2) druga transza dotacji w takiej samej wysokości co pierwsza zostanie przekazana w terminie do dnia 31 marca 2002 r.,
3) trzecia transza dotacji zostanie przekazana po całkowitym rozliczeniu kosztów poboru poniesionych przez Miasto Wrocław.
§ 5
Niewykorzystana lub wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem dotacja celowa podlega zwrotowi do budżetu Wojewody Dolnośląskiego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1014 z późn. zm.).
§ 6
Zarząd Miasta Wrocławia w terminie do 31 lipca 2002 roku przedłoży plan wydatków budżetowych na realizację zadań objętych porozumieniem na rok następny.
§ 7
Nadzór nad prawidłowym wykonaniem powierzonych zadań w imieniu Wojewody Dolnośląskiego sprawują:
1. Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Dolnośląskiego Urzędu
Wojewódzkiego we Wrocławiu
w zakresie:
– prawidłowości zawierania umów z zakładami opieki zdrowotnej na badania specjalistyczne dla potrzeb powiatowych komisji lekarskich w zakresie ilości, jakości i terminowości ich wykonania,
– zasadności przekazywania środków finansowych na refundacje
wynagrodzeń dla lekarzy i średniego personelu medycznego uczestniczących
w posiedzeniach komisji.
2. Dyrektor Wydziału Finansowego w zakresie przekazania dotacji na zadania objęte porozumieniem.
§ 8
Porozumienie zawarte zostaje na czas trwania poboru w 2002 r.
§ 9
Porozumienie wchodzi w życie z dniem zawarcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
§ 10
1. Porozumienie może zostać rozwiązane przez każdą ze stron za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia w razie nienależytego wykonania postanowień porozumienia przez drugą stronę.
2. W przypadku rozwiązania porozumienia w trybie określonym w ust. 1
niniejszego paragrafu przyznana kwota dotacji będzie rozliczona stosownie
do zrealizowanych przez Zarząd Miasta Wrocławia, do dnia rozwiązania porozumienia,
zadań zleconych do wykonania niniejszym porozumieniem.
§ 11
Wszelkie zmiany porozumienia mogą nastąpić tylko na piśmie pod rygorem nieważności.
§ 12
Porozumienie sporządzono w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach z czego dwa otrzymuje Zarząd Miasta Wrocławia, a trzy Wojewoda Dolnośląski.
PREZYDENT WROCŁAWIA |
CZŁONEK ZARZĄDU |
WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI |
||
STANISŁAW HUSKOWSKI |
WIESŁAW KILIAN |
RYSZARD NAWRAT |