338 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W JELCZU-LASKOWICACH z dnia 2 lutego 2001 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wsi Chwałowice obejmującego działkę nr 124/1 oraz części działek nr 125dr, 228dr Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późniejszymi zmianami) i art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139, z 1999 r. z późniejszymi zmianami) oraz w związku z uchwałą nr XII/110/99 Rady Miejskiej |
R o z d z i a ł I
Przepisy ogólne
§ 1
Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wsi Chwałowice – działka nr 124/1 oraz części działek nr 125 dr, 228 dr, zwanego dalej w skrócie MPZP CHWAŁOWICE, którego obowiązujące ustalenia zostają wyrażone w postaci:
1) rysunku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w skali 1:500, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, obowiązującego w zakresie linii rozgraniczających i funkcji terenu oraz nieprzekraczalnej linii zabudowy;
2) zasad zagospodarowania terenu, określonych w rozdziale II niniejszej uchwały;
3) zasad uzbrojenia terenu, określonych w rozdziale III niniejszej uchwały;
4) zasad ochrony środowiska, określonych w rozdziale IV niniejszej uchwały;
5) zasad ochrony dóbr kultury, określonych w rozdziale V niniejszej uchwały.
§ 2
Ustalenia Miejscowego Planu Szczegółowego Zagospodarowania Przestrzennego wsi Chwałowice, uchwalonego dnia 24 września 1992 r. uchwałą nr XXXII/190/92 opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Wrocławskiego Nr 2/93, w obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność. Likwidacji ulega też zapis o strefie ochronnej od fermy hodowlanej.
§ 3
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:
1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, o których mowa w § 1 niniejszej uchwały;
2) rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek w skali 1:500 z oznaczeniami graficznymi określonymi w legendzie, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały;
3) terenie – należy przez to rozumieć obszar ograniczony na rysunku jw. liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem funkcji zgodnie z oznaczeniami graficznymi określonymi w legendzie.
R o z d z i a ł II
Zasady zagospodarowania terenu
§ 4
Zasady ogólne
Obszar objęty planem podzielono na tereny o różnych funkcjach i różnych sposobach zagospodarowania oraz oznaczono na rysunku planu symbolami i numerami. Wskazane w planie funkcje terenu są obowiązujące, funkcje te można uzupełnić o dodatkowe pod warunkiem, że nie będą kolidowały z podstawową funkcją terenu. W przypadku uzyskania możliwości poszerzenia ulic dopuszcza się korektę linii rozgraniczających ulic bez dokonywania zmian niniejszego planu.
§ 5
Przeznaczenie terenów oraz lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzania terenu
1P – Tereny aktywności gospodarczej – funkcja przemysłowo-usługowa:
1) Obiekty produkcyjne, usługowe, gospodarcze i techniczne wraz z częścią socjalną i biurową dla potrzeb firmy;
2) Dopuszcza się budynek mieszkaniowy dla właściciela zakładu; po ewentualnej likwidacji zakładu produkcyjnego dopuszcza się funkcję mieszkaniową;
3) Nie dopuszcza się usług publicznych: oświaty i wychowania oraz zdrowia, opieki społecznej i socjalnej;
4) Określona na rysunku planu nieprzekraczalna linia zabudowy oznacza, że żaden element elewacji budynku nie może jej przekroczyć;
5) Brak linii zabudowy oznacza, że lokalizacja obiektów jest dowolna z zachowaniem wymogów prawa budowlanego;
6) Urządzenia techniczne związane z produkcją (kotłownie, stacje trafo, tymczasowe zbiorniki na ścieki bytowe) na terenie własnym inwestora;
7) Parkingi i place manewrowe na terenie własnym inwestora;
8) Nie ogranicza się powierzchni zabudowy działki i gabarytów obiektów.
§ 6
Komunikacja
1 KD – Teren ulicy dojazdowej – istniejąca droga gminna:
1) Szerokość ulicy w liniach rozgraniczających 10 m;
2) Zalecana szerokość jezdni 6 m;
3) Zaleca się jednostronny chodnik min.1,5 m;
4) W liniach rozgraniczających ulicy zlokalizowane wszelkie sieci uzbrojenia podziemnego.
2 KPJ – Teren ciągu pieszo-jezdnego – istniejąca droga polna:
1) Szerokość ciągu w liniach rozgraniczających 5 m;
2) W liniach rozgraniczających ciągu zlokalizowane niezbędne sieci uzbrojenia technicznego.
§ 7
Zasady i warunki podziału terenu na działki
1. Na rysunku planu wskazano orientacyjne linie podziału terenu, które należy traktować jako dopuszczalny sposób podziału na mniejsze tereny inwestycyjne.
2. Minimalna powierzchnia działki 1000 m˛.
§ 8
Tereny przeznaczone do realizacji celów publicznych
Na rysunku planu wskazano tereny służące realizacji celów publicznych oraz ich linie rozgraniczające. Są to tereny komunikacji ( patrz. § 6 ).
§ 9
Obszary zorganizowanej działalności inwestycyjnej
W terenach aktywności gospodarczej, oznaczonych na rysunku planu symbolem 1P, dopuszcza się zorganizowaną działalność inwestycyjną polegającą na kompleksowym uzbrojeniu i zainwestowaniu terenu.
R o z d z i a ł III
ZASADY OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
§ 10
1. Wszelkie nowe sieci uzbrojenia technicznego powinny przebiegać w liniach rozgraniczających terenów komunikacji.
2. Urządzenia techniczne, jak przepompownie, odstojniki, trafostacje itp., dla których nie przewidziano wydzielonych terenów i które nie będą mogły być realizowane w liniach rozgraniczających ulic, mogą być realizowane w terenie 1P za zgodą właścicieli.
3. Dopuszcza się realizację sieci uzbrojenia przez inwestora we własnym zakresie.
4. Woda z istniejącego wodociągu.
5. Energia elektryczna zgodnie z warunkami określonymi przez Zakład Energetyczny.
6. Istniejące napowietrzne linie energetyczne średniego napięcia należy docelowo skablować i przełożyć na tereny w liniach rozgraniczających ulic.
7. Docelowo odprowadzenie ścieków do kanalizacji wiejskiej. Tymczasowo dopuszcza się zbiorniki szczelne wybieralne.
8. Wskazane ogrzewanie paliwem ekologicznym – zaleca się gaz, dopuszcza się olej opałowy, energię elektryczną i inne.
9. Zaopatrzenie w gaz przewodowy według jednolitej koncepcji gazyfikacji wsi Chwałowice.
R o z d z i a ł IV
ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA
§ 11
Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego oraz prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody
1. Uciążliwość procesów produkcyjnych powinna zamykać się w granicach działki inwestora.
2. Wyklucza się przekroczenie dopuszczalnych norm zanieczyszczeń powietrza, gleby oraz emisji hałasu poza terenami inwestora.
§ 12
Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony gruntów rolnych i leśnych
1. W granicach opracowania nie występują gleby podlegające ochronie.
2. Podczas realizacji nowych inwestycji oraz procesów produkcyjnych należy uwzględnić ochronę lasów na sąsiadujących terenach.
R o z d z i a ł V
ZASADY OCHRONY DÓBR KULTURY
§ 13
Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego
Obszar objęty planem zlokalizowany jest w rejonie występowania stanowisk archeologicznych. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych. Dlatego też prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych Służby Ochrony Zabytków (SOZ), a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe. Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 roku o ochronie dóbr kultury (t.j. Dz. U. Nr 98, poz. 1150 z 1999). Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia SOZ – Inspekcji Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.
R o z d z i a ł VI
PRZEPISY KOŃCOWE
§ 14
W razie zbycia terenu przez właściciela lub użytkownika wieczystego przewiduje się naliczanie opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 30%.
§ 15
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.
§ 16
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
MARIAN ORZECHOWSKI |
Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach z dnia 2 lutego 2001 r. (poz. 338)