965

UCHWAŁA RADY GMINY W WALIMIU

z dnia 26 kwietnia 2001 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
części wsi Rzeczka w gminie Walim

       Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą nr VII/22/99 Rady Gminy Walim z dnia 25 stycznia 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Walim Rada Gminy
w Walimiu uchwala, co następuje:

 

 


§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części obszaru wsi Rzeczka. Ustalenia planu zawarte są w tekście niniejszej uchwały oraz na rysunku planu w skali 1:2000, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 2

Zakres ustaleń planu obejmuje:

   przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,

   granice i zasady zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie,

   lokalne warunki, zasady i standardy zabudowy oraz urządzenie terenu, w tym również linie zabudowy,

   zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane,

   zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia terenu.

§ 3

Ustalenia dotyczące całego obszaru objętego planem

1.  Przeznaczenie terenu:

Ustala się następujące przeznaczenie terenu, na rysunku planu oznaczone symbolami:

   MN,       zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

   MN/U,   zabudowa mieszkaniowo-usługowa

   ML,        zabudowa mieszkaniowo-rekreacyjna,

   MP,       zabudowa mieszkaniowo-pensjonatowa

   MR,       zabudowa zagrodowa

   UK,        usługi i obiekty kultury

   US,        usługi sportu i rekreacji

   UT,        usługi turystyczne

   KU,        parkingi

   KL,        dolna stacja kolei linowej

   RP,        grunty orne

   RZ,        użytki zielone

   RL,        tereny leśne

   W,         wody powierzchniowe

   L1/2,     ulica klasy lokalnej

   KP,        ulica pieszo-jezdna

2.  Ochrona dóbr kultury:

   ustala się zachowanie historycznego układu przestrzennego zespołu kościelnego, dla którego wyznaczono strefę ścisłej ochrony konserwatorskiej.

Ochronie konserwatorskiej podlegają ponadto:

   obszar krajobrazu kulturowego integralnie związany z zespołem osadniczym ukształtowanym w wyniku działalności ludzkiej. Cały obszar objęty planem znajduje się w strefie ochrony krajobrazu kulturowego,

   wszystkie obiekty wpisane do rejestru zabytków architektury i budownictwa oraz wpisane do wykazu  zabytków architektury i budownictwa. Obiekty te oznaczone są na rysunku planu,

   stanowiska archeologiczne, oznaczone na rysunku planu.

3.  Ochrona środowiska naturalnego:

   na obszarze objętym planem obowiązują ustalenia zawarte w rozporządzeniu nr 7/91 Wojewody Wałbrzyskiego z dnia 8 listopada 1991 r. w sprawie utworzenia Parku Krajobrazowego Gór Sowich,

   ochronie podlegają tereny zalesione i zadrzewione oraz pojedyncze drzewa, a także zieleń niska,

   szczegółowej ochronie podlega zlewnia rzeki Bystrzycy powyżej zbiornika w Lubachowie,

   ochronie przed zabudową podlegają tereny położone wzdłuż potoku Walimka, narażone na powódź,

   obowiązuje stosowanie dla celów grzewczych i technologicznych przyjaznych dla środowiska nośników energii (gaz, olej, energia elektryczna),

   usuwanie odpadów odbywać się będzie w systemie gospodarki komunalnej,

   gospodarkę odpadami wytworzonymi w wyniku działalności gospodarczej należy rozwiązywać w trybie przepisów szczególnych,

   uciążliwość wynikająca z prowadzonej działalności gospodarczej nie może wykraczać poza granice władania,

   nawierzchnie dojazdów i miejsc parkingowych należy zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami ropopochodnymi i innymi substancjami chemicznymi.

4.  Zasady i warunki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:

4.1. Zabudowa mieszkaniowa:

   projektowana zabudowa swoim charakterem musi nawiązywać do uwarunkowań kulturowych regionu, nie może stwarzać dysonansu z otoczeniem, musi szanować środowisko naturalne,

   zaleca się stosowanie architektury inspirowanej charakterem zabudowy regionalnej,

   wysokość zabudowy nie może przekraczać dwóch kondygnacji, obowiązują dachy strome z użytkowanym poddaszem. Zalecane pokrycie dachów ceramiczne. Niedopuszczalne jest stosowanie dachów o połaciach mijających się na wysokości kalenicy oraz dachów o asymetrycznym nachyleniu połaci,

   projekty zagospodarowania działek muszą uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniem działek sąsiednich, a w szczególności charakterem zabudowy i kolorystyką elewacji, a także ogrodzenie frontu działek,

   wielkość działek budowlanych nie powinna być mniejsza niż 1000 m2, natomiast zaleca się wielkość działek o powierzchni przekraczającej 2000 m2.

Ustalenia powyższe dotyczą projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy mieszkaniowo-pensjonatowej, mieszkaniowo-rekreacyjnej i mieszkaniowo-usługowej, a także zabudowy istniejącej podlegającej modernizacji, przebudowie i rozbudowie.

4.2. Zabudowa usługowa:

   forma i charakter zabudowy musi uwzględniać położenie terenu w strefie ochrony krajobrazowej oraz zabytkowy charakter obecnego zagospodarowania terenu. Zabudowa nie może być agresywna w stosunku do otoczenia.

5.  Ustala się obowiązujące linie rozgraniczające od ulicy klasy lokalnej (L) oraz ulic pieszo-jezdnych określonych na rysunku planu. Odległości zabudowy od ulic ustalane powinny być zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa budowlanego i przepisami o drogach publicznych.

6.  Ustala się system obsługi komunikacyjnej obszaru:

   ulicami klasy lokalnej (L1/2) w ciągu drogi powiatowej. Ustala się następujące jej parametry: szerokość w liniach rozgraniczających 20 m, lokalne zwężenia wynikają z uwarunkowań terenowych oraz istniejącego zainwestowania, jezdnia o szerokości 6 m,

   ulice dojazdowe, pieszo-jezdne zapewniające dojazdy do poszczególnych posesji; szerokość jezdni wynikać będzie z warunków terenowych i natężenia ruchu samochodowego,

   ustala się lokalizacje miejsc parkingowych (KS) z możliwością realizacji w ich obrębie obiektów sanitarnych i obiektów małej gastronomii.

7.  Ustala się następujące zasady uzbrojenia terenu:

   zaopatrywanie w wodę z sieci wodociągowej. W okresie przejściowym możliwe jest lokalne zaopatrzenie w wodę,

   odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej zakończonej oczyszczalnią ścieków w Jugowicach. Niezbędna jest budowa kolektorów sanitarnych wzdłuż drogi powiatowej. W okresie przejściowym możliwa realizacja przydomowych oczyszczalni ścieków,

   odprowadzanie wód opadowych do istniejących cieków na warunkach określonych przez ich zarządcę,

   zaopatrzenie w energię elektryczną z istniejącej sieci elektroenergetycznej.

8.  Ustala się możliwość przeznaczenia terenów rolnych nieprzydatnych do produkcji rolnej na leśne.

W obszarze objętym planem wyodrębnia się liniami rozgraniczającymi tereny o określonym przeznaczeniu podstawowym.

Dla poszczególnych terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi ustala się następujące zasady użytkowania i zagospodarowania (oznaczenie terenu zgodnie z rysunkiem planu).

1.  Jednostka „A”

   A.1 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.2 RP – teren użytkowany rolniczo, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.3 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.4 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu z możliwością zabudowy mieszkaniowej uzupełniającej na wydzielonych działkach.

   A.5 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu.

   A.6 MN – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Ustala się zasady obsługi komunikacyjnej oraz podział terenu na działki budowlane zgodnie z ustaleniami zawartymi na rysunku planu.

   A.7 RZ – użytki zielone. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.8.1 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Podział terenu na działki budowlane określony został na rysunku planu.

  A.8.2 RL – teren zalesiony, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.9 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.10 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obsługa komunikacyjna oraz podział terenu na działki budowlane określone zostały na rysunku planu.

   A.11 MN – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane oraz obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.12 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Dla nowej zabudowy obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.13 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.14 RP – teren użytkowany rolniczo, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania go dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.15 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.16.1 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.16.2 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej. Ochronie podlega zlokalizowane na tym terenie stanowisko archeologiczne.

   A.17 MN – teren użytkowany rolniczo, ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu określone są na rysunku planu.

   A.18 RL – teren leśny – fragment Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Ustala się dotychczasowe przeznaczenie terenu. Ochronie podlega zlokalizowane na tym terenie stanowisko archeologiczne.

   A.19 RZ            – teren użytków zielonych, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.20.1 EE – stacja elektroenergetyczna. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.20.2 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   A.20.3 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane określone na rysunku planu.

   A.21 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   A.22 MN – teren użytkowany rolniczo, ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę jednorodzinną. Obowiązuje zasada obsługi komunikacyjnej terenu określona na rysunku planu.

   A.23 KU – teren niezagospodarowany. Ustala się lokalizację parkingu.

   A.24 KU – teren użytkowany rolniczo. Ustala się lokalizację parkingu z możliwością realizacji obiektów sanitarnych oraz obiektów małej gastronomii.

   A.25 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.26.1 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.26.2 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.27 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.28 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.29 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.30 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.31 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.32 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.33 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.34. RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.35 MN – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.36 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.37 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu. Obowiązują zasady obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.38 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.39 MN – użytki zielone. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.40 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.41 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.42 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania terenu dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.43 UT – teren usług turystycznych. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością budowy obiektów o funkcji turystycznej. Powierzchnia zabudowy działki nie może przekroczyć 20%.

   A.44 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.45 RP – teren użytków rolnych. Ustala się dotychczasowe przeznaczenie terenu.

   A.46 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania terenu dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.47 ML – użytki zielone oraz zabudowa mieszkaniowo-rekreacyjna. Ustala się przeznaczenie terenu na cele zabudowy mieszkaniowo-rekreacyjnej. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej określone na rysunku planu.

   A.48 MP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo- pensjonatową. 

   A.49 MP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo – pensjonatową.  

   A.50 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.51 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania terenu dla celów rekreacji i sportów zimowych. 

   A.52 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.53 MN – teren zabudowy mieszkaniowej oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.54 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.55 KU – parking samochodowy. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.56 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.57 KU – użytki zielone oraz teren nie urządzony.  Ustala się przeznaczenie terenu pod parking z możliwością lokalizacji obiektów sanitarnych oraz obiektów małej gastronomii.

   A.58 MN – teren zabudowy mieszkaniowej oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

   A.59 MN – teren zabudowy mieszkaniowej oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej.

   A.60 RP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania terenu dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.61 RP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania terenu dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.62 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.63 MP – teren zabudowy mieszkaniowo-pensjonatowej oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-pensjonatową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.64 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   A.65 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej.

   A.66 US – usługi sportowe. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.67 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.68 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.69 MN – zabudowa mieszkaniowa oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej.

   A.70 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.71 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.72.1 MN – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.72.2 RP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.73 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.74 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.75 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   A.76 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.77 ML – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.78 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.79 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.80 RZ – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.81 RZ            – użytki zielone, ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.82.1 MP – zabudowa mieszkaniowo-pensjonatowa oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-
-pensjonatową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

   A.82.2 MP – zabudowa mieszkaniowo-pensjonatowa oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-
-pensjonatową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.83 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się utrzymanie dotychczasowego przeznaczenia terenu.

   A.84 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się utrzymanie dotychczasowego przeznaczenia terenu.

   A.85 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.86 RZ – użytki zielone, ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.87 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.88 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.89 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.90 RZ – użytki zielone, ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   A.91 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.92 MN/U zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.93 MR – zabudowa zagrodowa. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   A.94 MN/U – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-usługową.

   A.95 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.96 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.97 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.98 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.99 MN/U – zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   A.100 KU – parking samochodowy. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   A.101 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.102 UT1 – teren usług turystycznych. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian. Możliwa lokalizacja nowych obiektów usługowych. Powierzchnia zabudowy terenu nie może przekroczyć 20% powierzchni działki.

   A.102 UT2 – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod usługi turystyczne bez możliwości trwałej zabudowy.

   A.103 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.104 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.105 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   A.106 KL – użytki zielone. Ustala się rezerwę terenu pod lokalizację dolnej stacji kolei linowej.

2.  Jednostka „B”

   B.1 KU – teren niezagospodarowany. Ustala się przeznaczenie terenu pod parking z możliwością realizacji urządzeń sanitarnych i małej gastronomii.

   B.2 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.3 US – teren usług sportowo-rekreacyjnych. Ustala się utrzymanie obecnego przeznaczenia terenu. Możliwa jest modernizacja obecnego zagospodarowania terenu.

   B.4 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz teren nie urządzony. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową. Obowiązują zasady podziału terenu na działki budowlane określone na rysunku planu.

   B.5 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.6 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.7 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.8 ML – zabudowa mieszkaniowo-rekreacyjna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.9 RZ – użytki zielone. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.10 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.11 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.12 RZ – użytki zielone. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.13 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.14 RZ – użytki zielone. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.15 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.16 RZ – użytki zielone. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.17 RZ – użytki zielone. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.18 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.19 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz teren użytkowany rolniczo. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   B.20 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.21 RZ – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz teren użytkowany rolniczo. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   B.22 RP – teren użytkowany rolniczo. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.23 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.24 UT – teren usług turystycznych oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod usługi turystyczne. Powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 20% powierzchni działki

   B.25 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych ( w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.26 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.27 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych ( w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.28 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.29 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz teren użytkowany rolniczo. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   B.30 MN – teren nie urządzony. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.31 UK – obiekt kultu religijnego (kościół). Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian. Obowiązują ustalenia ochronne dla strefy „A” ochrony konserwatorskiej.

   B.32 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.33 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.34 RL – teren zalesiony. Ustala się dotychczasowe użytkowanie terenu.

   B.35 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz teren nie urządzony. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi  komunikacyjnej terenu.

   B.36 UT – teren usług turystycznych oraz użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian, możliwa zabudowa części terenu. Ogólna powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 10% powierzchni działki.

   B.37 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych (w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.38 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.39 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.40 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.41 RZ – użytki zielone. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.42 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.43 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.44 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   B.45 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.46 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.47 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   B.48 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.49 MN – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.50 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych ( w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.51 RL – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.52 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych ( w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.53 MP – zabudowa mieszkaniowo-pensjonatowa oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-pensjonatową. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.54 R – teren zalesiony. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.55 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych ( w tym lokalizacja wyciągów narciarskich).

   B.56 MR – zabudowa zagrodowa. Ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.57 MP – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-pensjonatową. Obowiązują określone na rysunku planu zasady podziału terenu na działki budowlane oraz zasady obsługi komunikacyjnej.

   B.58 MP – zabudowa mieszkaniowo-pensjonatowa oraz użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę mieszkaniowo-pensjonatową. Obowiązuje określona na rysunku planu zasada podziału terenu na działki budowlane.

   B.59 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych.

   B.60 UT – usługi turystyczne. Ustala się przeznaczenie terenu bez zmian. Możliwa rozbudowa istniejących obiektów. Powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 20% powierzchni działki.

   B.61 UT – usługi turystyczne. Ustala się przeznaczenie terenu bez zmian. Możliwa rozbudowa istniejących obiektów. Powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 20% powierzchni działki.

   B.62 RL – tereny leśne. Ustala się użytkowanie terenu bez zmian.

   B.63 KU – parking, ustala się zagospodarowanie terenu bez zmian.

   B.64 UT – użytki zielone. Ustala się przeznaczenie terenu pod zabudowę usługowo-turystyczną. Powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 20% powierzchni działki.

   B.65 RZ – użytki zielone, ustala się użytkowanie terenu bez zmian z możliwością wykorzystania dla celów rekreacji i sportów zimowych (w tym lokalizacji wyciągów narciarskich).

§ 4

Ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Walim, zatwierdzonego uchwałą nr XXII/88/92 Rady Gminy Walim z dnia
3 czerwca 1992 r., w zakresie objętym niniejszym planem tracą swoją ważność.

Dla terenu oznaczonego symbolem „A” obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonego uchwałą nr XXXVII/183/ /98 Rady Gminy Walim z dnia 30 stycznia 1998 r.

§ 5

Ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w wysokości 30%.

Jednorazowa opłata będzie pobierana w przypadku zbycia nieruchomości przez właściciela.

§ 6

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Walim.

§ 7

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

 

MARIUSZ BOGDAŃSKI


 

 



Załącznik nr 1a do uchwały Rady Gminy w Walimiu z dnia 26 kwietnia 2001 r. (poz. 965)

 

 



Załącznik nr 1b do uchwały Rady Gminy w Walimiu z dnia 26 kwietnia 2001 r. (poz. 965)