79

UCHWAŁA RADY GMINY W KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM

z dnia 29 listopada 2000 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego we wsi Kamieniec Ząbkowicki przy ul. Ząbkowickiej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst z 22 stycznia 1999 r. Dz. U. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.), oraz w związku z uchwałami Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim nr XXXV/233/98 z dnia 5 czerwca 1998 r. i nr XXI/136/00 z dnia 28 kwietnia 2000 r. Rada Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim uchwala, co następuje:

 

 

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Kamieńcu Ząbkowickim przy ul. Ząbkowickiej (dz. nr 168, 188, 167/2, 167/3).

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 2

1. Uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Kamieńcu Ząbkowickim przy ul. Ząbkowickiej jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalenia dla tego terenu warunków zabudowy i zagospodarowania.

Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami planu są nieważne.

2. Dla terenu objętego niniejszym planem tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Kamieniec Ząbkowicki, zatwierdzonego uchwałą nr X/34/90 Gminnej Rady Narodowej w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 30 kwietnia 1990 r.

§ 3

1. Ilekroć w dalszych przepisach uchwały jest mowa o:

1.1 uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwalę,

1.2 planie – należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy przy ul. Ząbkowickiej w Kamieńcu Ząbkowickim,

1.3 przepisach szczególnych i odrębnych – należy przez to rozumieć odpowiednie przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,

1.4 rysunku planu – należy przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500, stanowiącej załącznik do niniejszej uchwały,

1.5 terenie – należy przez to rozumieć teren w granicach planu, ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony odpowiednimi symbolami, tak jak na rysunku planu,

1.6 przeznaczeniu podstawowym terenu – należy przez to rozumieć podstawowe funkcje, pod które przeznacza się ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony odpowiednim symbolem teren na rysunku planu,

1.7 przeznaczeniu dopuszczalnym terenu – należy przez to rozumieć przeznaczenie inne niż podstawowe, które może być wprowadzone na części terenu określonego w punkcie 1.6 (obiekty i urządzenia techniczne, obiekty garażowe), jeżeli takie jest zapotrzebowanie rynkowe lub społeczne.

§ 4

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren położony przy ul. Ząbkowickiej w Kamieńcu Ząbkowickim w granicach działek nr: 168, 188, 167/2, 167/3. Teren ten określa rysunek planu.

§ 5

Dla obszaru objętego miejscowym planem ustala się następujące funkcje zagospodarowania dla poszczególnych terenów:

§ 6

Integralną częścią miejscowego planu jest rysunek planu w skali 1:500, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

Oznaczenia graficzne występujące w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu, a w szczególności:

R o z d z i a ł II

Przepisy szczegółowe

§ 7

Dla obszaru objętego miejscowym planem ustala się następujące przeznaczenie podstawowe i dopuszczalne dla poszczególnych terenów.

1UO – teren usług oświaty,

2UO/M – teren usług oświaty z zabudową mieszkaniową,

42KO – teren komunikacji.

§ 8

Zasady zagospodarowania terenów i kształtowania zabudowy

1UO – teren usług oświaty (obiekt sali sportowej).

Budynek sali sportowej A jest obiektem figurującym w wykazie zabytków. W budynku tym dopuszcza się remonty bieżące i zabezpieczające bez możliwości przebudowy obiektu. Nowy obiekt sali sportowej należy zlokalizować w głębi działki zachowując nieprzekraczalne linie zabudowy.

Orientacyjną lokalizację obiektu określa rysunek planu. Dopuszcza się połączenie projektowanego budynku z istniejącym obiektem sali gimnastycznej za pomocą łącznika. Wysokość nowej zabudowy – jedna kondygnacja, zgodnie z warunkami technicznymi dla obiektów sportowych. Prace projektowe i budowlane winny być prowadzone po uprzednim uzyskaniu opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pozostałą część działki zagospodarować zielenią ozdobną niską i średnio-wysoką. Wzdłuż granic działki dokonać nasadzeń zielenią izolacyjną.

2UO/M – teren usług oświaty z zabudową mieszkaniową (budynki szkolne, budynek mieszkalny, budynki gospodarcze).

Budynek szkolny B jest obiektem figurującym w wykazie zabytków natomiast budynki C i D nie figurują w wykazie zabytków, ale tworzą z budynkiem B zespół obiektów zabytkowych.

W obiektach tych dopuszcza się jedynie remonty bieżące i zabezpieczające, bez możliwości ich nadbudowy i rozbudowy. Istniejący budynek mieszkalny E pozostawia się do dalszego użytkowania na cele mieszkalne. Istniejące warsztaty szkolne F i budynki gospodarcze G pozostawia się do dalszego użytkowania. Istnieje możliwość rozbudowy budynku F, tj. warsztatów szkolnych zgodnie z ustaleniami zawartymi w rysunku planu. Wszelkie prace budowlane związane z remontami obiektów winny być prowadzone pod nadzorem Służby Konserwatorskiej. Dotyczy to również ogrodzenia działki budynku nr 21. Zagospodarowanie działki (dojścia, dojazdy, tereny rekreacyjno-sportowe) pozostawia się bez zmian z bezwzględnym zachowaniem istniejącego starodrzewu.

 

§ 9

Zasady obsługi komunikacyjnej terenu

Tereny usług oświaty i zabudowy mieszkaniowej 1UO2UO/M obsługiwane są z ulicy Ząbkowickiej 42KO (ulica główna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 390), szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających 25 m (dopuszcza się lokalne zmniejszenie szerokości pasa drogowego w obszarach istniejącego zainwestowania), szerokość jezdni 7 m z linią zabudowy 8 m od krawędzi jezdni. Wjazd na działki określa rysunek planu.

§ 10

Ustalenia w zakresie uzbrojenia terenu

1. Zaopatrzenie w wodę z wodociągu wiejskiego Ř 100 dla istniejącej i nowo projektowanej hali sportowej oraz ujźcia własnego na terenie działki nr 168 dla budynków szkolnych i zabudowy mieszkaniowej.

2. Odprowadzenie ścieków i wód opadowych do istniejącej oczyszczalni ścieków, oznaczonej na rysunku planu symbolem NO – docelowo do projektowanej kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie wsi Kamieniec Ząbkowicki.

3. Zaopatrzenie w energię elektryczną z istniejącej sieci elektroenergetycznej.

4. Docelowo ogrzewanie istniejących i projektowanych obiektów w oparciu o proekologiczne systemy ogrzewania (olej, energia elektryczna, gaz).

§ 11

Ustalenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego

Celem ochrony środowiska, gleby, wód powierzchniowych i wgłębnych przed zanieczyszczeniem należy:

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 12

Ustalenia końcowe

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i na tablicach ogłoszeń Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

ARKADIUSZ ALBRECHT

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim z dnia 29 listopada 2000 r. (poz. 79)