701

UCHWAŁA RADY GMINY KOTLA

z dnia 23 lutego 2001 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego części działki nr 243 w Sobczycach

Na podstawie art. 7 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późniejszymi zmianami oraz art. 12 ust. 1, 2 i 4, art. 31 ust. 3 i art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U.
z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy w Kotli uchwala, co następuje:

 

 


§ 1

1.  Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części działki nr 243 w Sobczycach, obejmujący ustalenia planu zawarte w treści uchwały oraz rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik do uchwały.

2.  Plan ten stanowi zmianę miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla, uchwalonego przez Gminną Radę Narodową w Kotli uchwałą nr X/34/90 z dnia 28 lute-go 1990 r. (Dz. Urz. Woj. Legnickiego Nr 24, poz. 398).

§ 2

1.  Przedmiotem planu jest przeznaczenie części działki nr 243 o powierzchni 0,06 ha, położonej w Sobczycach na usługi komercyjne handlu, z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej. Teren objęty planem oznaczony jest na rysunku planu symbolem 2/2000 UH/MN.

2.  Zakres ustaleń planu obejmuje przebieg linii rozgraniczających tereny o różnym sposobie zagospodarowania, zasady zabudowy i zagospodarowania terenu, zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu, zasady ochrony środowiska oraz skutki prawne uchwalenia planu.

§ 3

Dla terenu 2/2000 — UH/MN ustala się:

1.  Część działki nr 243 przeznaczona pod lokalizację budynku usługowo-mieszkalnego.

2.  Na działce należy usytuować budynek mieszczący sklep i w razie potrzeby mieszkanie.

3.  Maksymalna wysokość budynku — dwie kondygnacje plus poddasze użytkowe. Dach dwuspadowy symetryczny, kryty dachówką lub materiałem dachówkopodobnym w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub zielonym albo kolorami zbliżonymi. Nie dopuszcza się pokrycia dachowego koloru niebieskiego. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych zaleca się płytkie posadowienie budynku.

4.  Teren należy ogrodzić wykorzystując materiały naturalne. Od strony ulicy dojazdowej D 1/2 (nr działki 441/2) zaleca się ogrodzenie przy pomocy żywopłotu.

5.  Dojazd na teren z drogi dojazdowej D 1/2 w miejscu wskazanym na rysunku planu.

6.  Zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej, odprowadzenie ścieków do własnego szczelnego zbiornika. Przyłącze elektroenergetyczne i telefoniczne urządzić na warunkach określonych przez administratorów sieci. Zaleca się wykorzystanie istniejącej napowietrznej linii niskiego napięcia do zasilania projektowanego budynku. Zaleca się ogrzewanie budynku paliwami ekologicznymi, jak olej opałowy, energia elektryczna.

§ 4

Do czasu realizacji planu teren nim objęty pozostaje w dotychczasowym użytkowaniu.

§ 5

Wszelkie znaleziska o charakterze zabytkowym, odkryte w czasie robót ziemnych należy zgłosić we właściwej jednostce służby ochrony zabytków.

§ 6

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości ze względu na zmianę ustaleń planu miejscowego w wysokości 0%.

§ 7

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§ 8

1.  Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla i jego późniejszych zmian, dotyczące terenu objętego planem niniejszym.

2.  Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego, sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 9

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Kotla.

§ 10

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

 

TADEUSZ ŁOTOCKI


 

 

 



 

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Kotla z dnia 23 lutego 2001 r. (poz. 701)