700

UCHWAŁA RADY GMINY KOTLA

z dnia 23 lutego 2001 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego działki nr 54 w Głogówku

Na podstawie art. 7 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późniejszymi zmianami) oraz art. 12 ust. 1, 2 i 4, art. 31 ust. 3 i art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy w Kotli uchwala, co następuje:

 

 

 


R o z d z i a ł    I

Przepisy ogólne

§ 1

1.  Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego działki nr 54 w Głogówku, obejmujący ustalenia planu zawarte w treści uchwały oraz rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik do uchwały.

2.  Plany te są zmianami miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla, uchwalonego przez Gminną Radę Narodową w Kotli uchwałą nr X/34/90 z dnia 28 lutego 1990 r. (Dz. Urz. Woj. Legnickiego Nr 24, poz. 398).

§ 2

1.  Przedmiotem planu jest przeznaczenie działki nr 54 o powierzchni 1,05 ha, położonej w Głogówku na mieszkaniową zabudowę jednorodzinną. Działka
nr 54 oznaczona jest na rysunku planu symbolem 3/2000.

2.  Zakres ustaleń planu obejmuje przebieg linii rozgraniczających tereny o różnym sposobie zagospodarowania, zasady zabudowy i zagospodarowania terenu, zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu, zasady ochrony środowiska oraz skutki prawne uchwalenia planu.

R o z d z i a ł    II

Przepisy dotyczące poszczególnych
terenów objętych planami

§ 3

Dla terenu 3/2000 — 1 ZI ustala się:

1.  Pas zieleni izolacyjnej oddzielającej tereny mieszkaniowe od linii kolejowej nr 14 relacji Głogów — Leszno.

2.  Istniejący drzewostan brzozowy należy pozostawić i uzupełnić nasadzeniami gęstych krzewów oraz drzew niskopiennych.

3.  Wśród zieleni wytyczyć ciąg pieszy szerokości 2 m prowadzący w kierunku lasu.

§ 4

Dla terenu 3/2000/2 — 2 MN/UC ustala się:

1.  Wolno stojąca jednorodzinna zabudowa mieszkaniowa z dopuszczeniem nieuciążliwych usług — 5 działek.

2.  Budynki mieszkalne wysokości do 2 kondygnacji plus poddasze użytkowe. Dachy dwu- lub więcej spadowe, symetryczne, kryte dachówką lub materiałami dachówkopodobnymi.

3.  Zaleca się umieszczanie ewentualnych usług w parterach budynków mieszkalnych. Dopuszcza się także sytuowanie wolno stojących budynków gospodarczych lub usługowych.

4.  Odległość nieprzekraczalnej linii zabudowy dla budynków mieszkalnych od osi skrajnego toru linii kolejowej Głogów — Leszno ustala się na 50 m.

5.  Usytuowanie innych budynków na warunkach określonych przez przepisy szczególne. Odległość obowiązującej linii zabudowy od granicy z drogą
D 1/2 ustala się na 5 m.

6.  Zaleca się ochronę istniejącego drzewostanu oraz wzbogacenie zieleni o uprawy ogrodnicze, drzewa i krzewy owocowe i ozdobne. Działki należy ogrodzić w sposób jednolity. Zaleca się stosowanie materiałów naturalnych, szczególnie z drzewa i kamienia, dopuszcza się ogrodzenia z elementów stalowych z wyłączeniem odpadowych.

7.  Dojazd na działki z drogi dojazdowej 3/2000 — 3 D 1/2. Parkingi dla korzystających z urządzeń usługowych należy urządzać na własnych działkach.

8.  Dostawa wody w I etapie z własnych studni wierconych, docelowo z wodociągu zbiorowego, odprowadzenie ścieków w I etapie do własnych zbiorników bezodpływowych, docelowo do systemu kanalizacji zbiorowej. Energia elektryczna i telefony z istniejących sieci i urządzeń na warunkach określonych przez ich administratorów. Zaleca się ogrzewanie budynków paliwami ekologicznymi, jak olej opałowy, energia elektryczna.

§ 5

Dla terenu 3/2000 — D 1/2 ustala się:

1.  Droga dojazdowa o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m i jezdni dwupasowej szerokości 4,5 m, z pasem postojowym od strony południowej.

2.  Na końcu drogi wyznacza się placyk do zawracania o zewnętrznych wymiarach 12 x 12 m.

§ 6

Do terenu 3/2000/4 — MN/UC mają zastosowanie ustalenia § 4, z wyjątkiem pkt 4.

§ 7

Dla terenu 3/2000/5KP ustala się:

1.  Istniejąca wiata przystankowa.

2.  Wiatę pozostawia się bez zmian.

R o z d z i a ł    III

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 8

Do czasu realizacji planu tereny nim objęte pozostają w dotychczasowym użytkowaniu.

§ 9

Wszelkie znaleziska o charakterze zabytkowym, odkryte w czasie robót ziemnych należy zgłosić we właściwej jednostce służby ochrony zabytków.

§ 10

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości ze względu na zmianę ustaleń planu miejscowego w wysokości 0%.

§ 11

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

 

§ 12

1.  Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kotla i jego późniejszych zmian, dotyczące terenu objętego planem niniejszym.

2.  Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego, sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 13

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Kotla.

§ 14

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

 

TADEUSZ ŁOTOCKI


 


Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Kotla z dnia 23 lutego 2001 r. (poz. 700)