500

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA

z dnia 29 marca 2001 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ul. Parafialnej we Wrocławiu

            Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz.139 ze zmianami) oraz w związku z uchwałą nr XI/376/99 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 8 lipca 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru przy ul. Parafialnej 32–34 we Wrocławiu (Biuletyn Urzędowy Rady Miejskiej Wrocławia nr 7, poz. 333) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje:

 


 

§ 1

1.  Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru przy ul. Parafialnej 32–34 we Wrocławiu, działka nr 93 AM 9, obręb Wojszyce, zwany dalej planem.

2.  Integralną częścią ustaleń planu jest rysunek planu w skali 1:500, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

R o z d z i a ł  I

Ustalenia ogólne

§ 2

Plan obejmuje obszar działki nr 93 AM 9 w obrębie Wojszyce we Wrocławiu, położonej przy ulicy Parafialnej 32–34 we Wrocławiu.

§ 3

Na całym obszarze objętym planem ustala się następujące warunki i zasady kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu:

1) obowiązującą linię zabudowy jak na rysunku planu,

2) nieprzekraczalną linię zabudowy jak na rysunku planu,

3) strefę wewnętrznej obsługi komunikacyjno-parkin-gowej dla jednostek 1 MN i 2 U/MN, jak na rysunku planu,

4) należy uwidocznić granice terenów 1 MN i 2 U/MN poprzez realizację ogrodzeń,

5) co najmniej 50% powierzchni całego obszaru objętego planem należy przeznaczyć na tereny zieleni,

6) dojazdy na obszar objęty planem należy zrealizować poprzez wyznaczone na rysunku planu wjazdy z ulic publicznych na tereny 1MN i 2 U/MN, w uzgodnieniu z zarządzającym drogami publicznymi,

7) obsługę parkingową obszaru objętego planem należy zorganizować poprzez wyznaczenie miejsc parkingowych na obszarze opracowania w strefie wewnętrznej obsługi komunikacyjno-parkingowej w ilości co najmniej jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie.

R o z d z i a ł  II

Przeznaczenie i warunki zagospodarowania

poszczególnych terenów

§ 4

1.  Teren oznaczony na rysunku planu symbolem 1 MN przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową w zabudowie jednorodzinnej lub małych domach mieszkalnych, dla maksimum 8 rodzin.

2.  Na terenie 1 MN, o którym mowa w ust. 1, obowiązują następujące ustalenia:

1) wyklucza się możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w mieszkaniach, 

2) należy zapewnić wewnętrzną obsługę komunikacyjno-parkingową z minimum jednym miejscem parkingowym dla każdego mieszkania,

3) dopuszcza się wjazd z ulicy publicznej jak na rysunku planu,

4) liczba kondygnacji nadziemnych zabudowy nie może być większa niż 2, bez uwzględnienia poddasza,

5) ustala się wysokość zabudowy nie większą niż 8 metrów, mierzoną od poziomu terenu do najwyższego gzymsu lub okapu, i nie większą niż 14 metrów, mierzoną od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu,

6) w przypadku realizacji zabudowy jednorodzinnej powierzchnia działki nie może być mniejsza niż 600 m2 dla zabudowy wolno stojącej, 450 m2 dla zabudowy bliźniaczej lub 300 m2 dla zabudowy szeregowej i atrialnej,

7) należy zapewnić minimum 50% powierzchni na tereny zieleni,

8) zakazuje się lokalizacji wolno stojących garaży i budynków gospodarczych,

9) dla zabudowy jednorodzinnej obowiązują garaże wbudowane oraz dodatkowe stanowiska postojowe na każdej działce, dla małych domów mieszkalnych obowiązują wbudowane garaże podziemne, w ilości co najmniej jeden na jedno mieszkanie oraz dodatkowe stanowiska postojowe w strefie wewnętrznej obsługi komunikacyjno-parkingowej.

§ 5

1.  Teren oznaczony na rysunku planu symbolem 2 U/MN obejmuje obszar przeznaczony pod funkcję usługową w tym handlową z zabudową mieszkaniową towarzyszącą w istniejącej willi jednorodzinnej.

2.  Na terenie 2 U/MN, o którym mowa w ust. 1, obowiązują następujące ustalenia:

1) w ramach terenu należy zapewnić wewnętrzną obsługę komunikacyjno-parkingową z minimum jednym miejscem parkingowym dla każdego mieszkania,

2) dopuszcza się wjazd z ulicy publicznej jak na rysunku planu,

3) liczba kondygnacji nadziemnych zabudowy nie może być większa niż 2, bez uwzględnienia poddasza,

4) ustala się wysokość zabudowy nie większą niż 8 metrów, mierzoną od poziomu terenu do najwyższego gzymsu lub okapu, i nie większą niż 14 metrów, mierzoną od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu,

5) należy zapewnić minimum 50% powierzchni na tereny zieleni,

6) zakazuje się lokalizacji wolno stojących garaży i budynków gospodarczych,

7) wzdłuż ulic publicznych należy zrealizować pas wysokiej zieleni izolacyjnej o szerokości co najmniej 3 metrów.

§ 6

1.  Obszar oznaczony na rysunku planu symbolem 3 KD przeznaczony jest pod tereny komunikacji publicznej na poszerzenie szerokości w liniach rozgraniczających istniejącej ulicy dojazdowej.

2.  Dopuszcza się możliwość wjazdu z ulicy 3 KD na  teren 2 U/MN w miejscu wskazanym na rysunku planu.

§ 7

Obszar oznaczony na rysunku planu symbolem 4 KD obejmuje tereny istniejącej ulicy Storczykowej i przeznaczony jest pod tereny komunikacji publicznej.

§ 8

Dopuszcza się inne prowadzenie istniejącej sieci infrastruktury technicznej pod warunkiem, że nie ograniczą  one możliwości wykorzystania terenu w sposób określony w niniejszym planie.

§ 9

Zaopatrzenie w wodę na obszarze objętym planem zapewnia się z miejskiej sieci wodociągowej, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez zarządcę sieci wodociągowej.

§ 10

1.  Ścieki bytowo-gospodarcze na obszarze objętym planem należy odprowadzić do sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Parafialnej, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez zarządcę sieci kanalizacyjnej.

2.  Wody deszczowe na obszarze objętym planem należy odprowadzić do kanalizacji deszczowej, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez zarządcę sieci kanalizacyjnej.

§ 11

Zaopatrzenie w gaz obszaru objętego planem – z istniejącej sieci gazowej, zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez zarządcę sieci gazowej.

§ 12

1.  Gospodarka cieplna związana z mieszkalnictwem  oraz działalnością usługową powinna być rozwiązana zgodnie z planem zaopatrzenia w ciepło.

2.  W przypadku nowo projektowanych indywidualnych kotłowni należy użyć jako czynnika grzewczego systemów ekologicznych spełniających rygory przepisów o ochronie środowiska.

§ 13

1.  Zasilanie w energię elektryczną – poprzez istniejącą, rozbudowaną sieć elektroenergetyczną.

2.  Na obszarze jednostki 1 MN należy zrealizować dostępną z ulicy Storczykowej wbudowaną lub wolno stojącą stację transformatorową.

3.  Ze względu na istniejące na obszarze objętym planem kablowe linie elektroenergetyczne, wymaga się na etapie wykonywania projektów budowlanych szczegółowych uzgodnień z Zakładem Energetycznym SA we Wrocławiu, dotyczących odległości projektowanego zainwestowania od istniejącej sieci.

 

 

 

 

§ 14

Przyłączenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej do sieci telefonicznej – według technicznych warunków przyłączenia lokalnego operatora sieci.

§ 15

Ustalenia dotyczące zasad ochrony konserwatorskiej:

1) prace ziemne muszą być prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim właściwych służb ochrony zabytków,

2) w przypadku wystąpienia na obszarze opracowania zabytków i obiektów archeologicznych należy powiadomić właściwe służby ochrony zabytków w celu podjęcia ratowniczych badań wykopaliskowych,

3) o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych należy powiadomić właściwe służby ochrony zabytków z siedmiodniowym wyprzedzeniem.

§ 16

Przyjęty sposób zagospodarowania i użytkowania środowiska nie może naruszać istniejącej zieleni wysokiej.

R o z d z i a ł  III

Ustalenia końcowe

§ 17

Stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym, ustala się w wysokości 30%.

§ 18

W zakresie objętym niniejszą uchwałą tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Wrocławia zatwierdzonego uchwałą Miejskiej Rady Narodowej we Wrocławiu nr XXI/104/88 z dnia 10 czerwca 1988 roku.

§ 19

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta.

§ 20

Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

                                      WICEPRZEWODNICZĄCA

                                              RADY MIEJSKIEJ

                                   GRAŻYNA TOMASZEWSKA


 

 

 

 

 

 

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 29 marca 2001 r. (poz. 500)