447

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W MILICZU

z dnia 15 lutego 2001 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego we wsi Godnowa, gmina Milicz

            Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. Nr 15 z 1999 r., poz.139 ze zmianami) i art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. Nr 13 z 1996 r., poz. 74 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z uchwałą Rady Miejskiej w Miliczu
nr L/310/98 z dnia 16 czerwca 1998 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego we wsi Godnowa Rada Miejska w Miliczu uchwala, co następuje:

 

 


R o z d z i a ł  I

Przedmiot uchwały i przepisy ogólne

§ 1

1.  Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego we wsi Godnowa, zwany dalej planem, obejmujący:

1)  ustalenia planu stanowiące treść niniejszej uchwały,

2) rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

2.  Załącznik rysunkowy nr 1 jest integralnym składnikiem niniejszej uchwały.

3.  Ustalenia rysunkowe, stanowiące załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, tj. rysunek planu, obowiązują w zakresie określonym niniejszą uchwałą.

§ 2

Ustalenia tekstowe, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1, składają się z ustaleń ogólnych, stanowiących treść rozdziału II, i ustaleń szczegółowych, stanowiących treść rozdziału III niniejszej uchwały. Ustalenia szczegółowe każdorazowo poprzedzone są krótką charakterystyką stanu istniejącego uzasadniającą przyjęte ustalenia. Opis stanu istniejącego nie stanowi normy prawnej.

§ 3

Przedmiotem planu jest obszar we wsi Godnowa w granicach określonych na rysunku planu w skali 1:1000, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 4

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest przede wszystkim:

1) ochrona interesów publicznych,

2) umożliwienie realizacji rozbudowy wsi Godnowa, przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego oddziaływania planowanych inwestycji na środowisko.

§ 5

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1)  planie – należy przez to rozumieć ustalenia planu, o których mowa w § 1,

2)  uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Miliczu, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,

3) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,

4) rysunku planu – należy przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-
-wysokościowej w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

5) terenie – należy przez to rozumieć teren wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony numerami i symbolami funkcji, na którym obowiązują te same ustalenia,

6) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,

7) przeznaczeniu dopuszczalnym – należy przez to rozumieć rodzaje przeznaczenia inne niż podstawowe, które nie kolidują z przeznaczeniem podstawowym.

R o z d z i a ł  II

Ustalenia ogólne

§ 6

Ustalenia dotyczące funkcji wsi Godnowa

Ustala się, że wieś Godnowa jako wieś letniskowa, może pełnić i rozwijać następujące funkcje:

·        mieszkaniowe,

·        letniskowo-rekreacyjne i turystyczne z preferencją turystyki krajoznawczej i wypoczynku świątecznego oraz indywidualnego budownictwa rekreacyjnego,

·        agroturystyczne i ekoturystyczne,

·        usługowe dla mieszkańców, wczasowiczów i turystów,

·        rolnicze i leśne (w zakresie odpowiadającym wymogom ochrony środowiska).

§ 7

Zasady ogólne zagospodarowania terenów

i kształtowania zabudowy

1.  Wskazana na rysunku planu i w tekście planu funkcja terenu jest wiodąca i można ją uzupełniać o inne pokrewne funkcje, o ile nie zmieni to określonych warunków środowiska.

2.  Dla zachowania istniejących wartości przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych wsi ustala
się ekstensywny sposób zabudowy tego obszaru oraz utrzymanie i kształtowanie zabudowy w tradycyjnej dla tej miejscowości drobnej skali nawiązującej do lokalnej tradycji architektonicznej.

  3. Zaleca się tworzenie gospodarstw agroturystycznych i ekoturystycznych jako formy stanowiącej szansę rozwoju miejscowości i tworzenia nowego wizerunku wsi.

  4. Należy generalnie uporządkować wszystkie istniejące posesje; frontowe części posesji istniejących i projektowanych zaleca się zagospodarować jako ogrody ozdobne, a ogrodzeniom (wys. ok. 1,20 m – 1,50 m) nadać estetyczną formę nawiązującą do charakteru zabudowy – preferuje się ogrodzenia drewniane i żywopłoty.

  5. Zabrania się w budynkach stosowania dachów rozprzestrzeniających ogień.

  6. Przepisy szczególne określające warunki ustalone w celu ochrony przyrody i krajobrazu mają pierwszeństwo przed przepisami zawierającymi warunki wynikające z innych przesłanek.

  7. Ustala się zasady podziału wewnętrznego terenu oznaczone na rysunku planu:

·      linią ciągłą – jako ściśle określone,

·      linią przerywaną – jako orientacyjne.

  8. Usytuowanie obiektów budowlanych i towarzyszących im urządzeń musi być zgodne z warunkami określonymi przepisami szczególnymi.

  9. Proponowane na rysunku planu obiekty budowlane i ich usytuowanie nie są ściśle obowiązujące; stanowią one wytyczne dla prawidłowego rozwiązania układu funkcjonalno-przestrzennego poszczególnych zespołów urbanistycznych.

10. Istniejące obiekty wpisane do rejestru zabytków należy chronić i użytkować zgodnie z ustawą o ochronie dóbr kultury (Dz. U. z 1962 r. Nr 98, poz. 1150 z późniejszymi zmianami), a wszelkie działania mogące naruszyć ich stan należy poprzedzić uzyskaniem pisemnego zezwolenia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

§ 8

Ustalenia dotyczące zasad zagospodarowania

przestrzennego w zakresie ochrony środowiska
przyrodniczego

1.  Część obszaru wsi Godnowa położona na południe od drogi powiatowej 47521 Milicz – Sulmierzyce, obejmująca tereny wymienione w § 18 niniejszej uchwały o numerach od 79MN do 136RP,RZ, leży w granicach Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. W związku z powyższym dla tej części terenu opracowania planu obowiązują ustalenia zawarte w rozporządzeniu Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego z dnia 3 czerwca 1996 r. (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6) powołującym ten park dla zachowania wartości przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno-kulturowych.

2.  Zgodnie z ustaleniami ww. rozporządzenia na obszarze parku:

·      Zakazuje się:

  1) lokalizowania obiektów i instalowania urządzeń mogących pogorszyć stan środowiska oraz trwale naruszających walory krajobrazowe terenu,

  2) utrzymywania otwartych kanałów ściekowych,

  3) wprowadzania zmian stosunków wodnych mogących negatywnie wpłynąć na środowisko przyrodnicze,

  4) likwidowania oczek wodnych, starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych,

  5) lokalizowania składowisk i wylewisk odpadów przemysłowych i komunalnych pochodzących spoza gmin znajdujących się w obrębie parku,

  6) wylewania gnojowicy, za wyjątkiem nawożenia własnych gruntów rolnych zgodnie z zasadami agrotechnicznymi,

  7) lokalizowania ośrodków hodowlanych na skalę przemysłową posługujących się metodą bezściółkową,

  8) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi,

  9) organizowania rajdów motorowych i samochodowych,

10) umieszczania tablic ogłoszeniowych, reklamowych itp. poza granicami jednostek osadniczych, z wyjątkiem tablic związanych z ochroną i zagospodarowaniem parku.

·      Wprowadza się obowiązek uzgadniania z Wojewodą Dolnośląskim następujących czynności:

1) decyzji w sprawie likwidacji zadrzewień i zakrzaczeń śródpolnych,

2) lokalizacji ośrodków hodowlanych na skalę przemysłową o wielkości powyżej 100 DJP,

3) lokalizacji nowych ośrodków wypoczynkowych i obiektów o charakterze hotelarskim,

4) budowy nowych dróg, linii energetycznych, ciągów ciepłowniczych, gazowych itp., za wyjątkiem urządzeń lokalnych,

5) programów i wieloletnich planów gospodarki rolnej, łowieckiej, rybackiej i turystycznej,

6) prowadzenia prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, a w szczególności budowy stawów rybnych i innych zbiorników wodnych,

7) prowadzenia nowych melioracji, dokonywania regulacji rzek i potoków.

·        Wprowadza się obowiązek:

1) prowadzenia gospodarki leśnej zgodnie z ogólnymi zasadami zagospodarowania lasów wchodzących w skład parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu,

2) prowadzenia gospodarki w zakresie eksploatacji złóż surowców mineralnych wyłącznie w oparciu o zasady określone odrębną decyzją koncesyjną,

3) ochrony istniejących obiektów historyczno--kulturowych,

4)  stosowania form architektonicznych harmonizujących z walorami krajobrazowymi parku,

5) prowadzenia gospodarki rolnej nie powodującej degradacji gleb i innych elementów środowiska,  w tym zakaz stosowania pestycydów I i II grupy – za wyjątkiem sadów,

6) stosowania zasady ograniczania lokalizacji nowych obiektów budowlanych poza granicami jednostek osadniczych.

3.  Ustala się konieczność objęcia ochroną prawną drzewa pomnikowego wykazanego w „Inwentaryzacji drzew pomnikowych” z grudnia 1991 r. – gruszy pospolitej (Pyrus communis) nr obiektu 007, położonej na dz. nr 83 przy drodze 18L (właściciel Jan i Danuta Mańka).

4.  Ustala się, że gospodarka leśna na terenie opracowania planu winna być prowadzona zgodnie z obowiązującymi planami urządzenia lasu.

5.  W zakresie ochrony przeciwpowodziowej dla terenów leżących w granicach największej powodzi historycznej z 1977 r. ustala się:

   zakaz nowej zabudowy

   w międzywalu, na terenach zalewowych oraz w 50 metrowej strefie ochronnej wałów obowiązują wymagania wynikające z przepisów szczególnych.

6.  Ustala się obowiązek sporządzania ocen oddziaływania na środowisko przyrodnicze dla wszystkich inwestycji, których budowa oraz funkcjonowanie może pogorszyć stan środowiska.

7.  Dla graniczącego bezpośrednio z terenem opracowania planu kompleksu stawowego „Stawno”, wchodzącego w skład ornitologicznego rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”, obowiązuje strefa ochronna z zakazem polowania na ptaki łowne przez cały rok. Obejmuje ona południową część wsi leżącą w granicach Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”.

8.  Dopuszcza się budowę stawów rybnych i innych zbiorników wodnych poza obszarem Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” na terenach: 7UT,US, 11RP,RZ, 12UT,US, 38UT, zgodnie z przepisami szczególnymi.

§ 9

Ustalenia z zakresu ochrony dóbr kultury

1.  Teren opracowania planu nie jest objęty strefami ochrony konserwatorskiej.

2.  Z uwagi na zabytkowy charakter zabudowy wsi (obiekty ujęte w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa) nowa zabudowa powinna mieć charakter kontrolowany w zakresie kubatury, wysokości i form architektonicznych.

3.  Ochronie konserwatorskiej podlegają następujące obiekty:

1) szkoła, ob. Kaplica p.w. św. Józefa nr 3                     p. XX w., 1972 r.

2) dom mieszkalny nr 5                                                                ok. 1925 r.

3) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 13

· dom mieszkalny                                                                           1890 r.

· stodoła szachulcowa                                                                k. XIX w.

· budynek gospodarczy                                                              k. XIX w.

4)    stodoła nr 14                                                                             k. XIX w.

5)    stodoła nr 15                                                                              k. XIX w.

6)    zespół mieszkalno-gospodarczy nr 18

· dom mieszkalny                                                                        p. XX w.

· budynek gospodarczy                                                             k. XIX w.

7)    zespół mieszkalno-gospodarczy nr 26

· dom mieszkalny                                                                       k. XIX w.

· stodoła                                                                                      k. XIX w.

· budynek gospodarczy                                                             k. XIX w.

8) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 28

·      dom mieszkalny                                                                  k. XIX w.

·      stodoła                                                                                 k. XIX w.

·      budynek gospodarczy                                                        k. XIX w.

9) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 29

·      dom mieszkalny                                                                  p. XX w.

·      stodoła                                                                                 p. XX w.

·      budynek gospodarczy I                                                       p. XX w.

·      budynek gospodarczy II                                                      p. XX w.

10) obora nr 32                                                                               k. XIX w.

11) dawny cmentarz ewangelicki

na pół-noc od terenów zabudo-

wanych                                                                                1 poł. XIX w.

4.  Na terenie opracowania ochronie prawnej, w myśl przepisów szczególnych, podlegają zabytkowe stanowiska archeologiczne:

Nr stanowiska

Rodzaj

stanowiska

Chronologia

stanowisko

nr 3/107 AZP

ślad osadnictwa

pradzieje

stanowisko

nr 7/114 AZP

ślad osadnictwa

neolit

stanowisko

nr 8/108 AZP

ślad osadnictwa

kultura łużycka

stanowisko

nr 6/15 AZP

osada

osada

osada

epoka kamienia

epoka brązu

k. przeworska,

wczesne średniowiecze

stanowisko

nr 9/109 AZP

ślad osadnictwa

ślad osadnictwa

pradzieje

późne średniowiecze

stanowisko

nr 10/110 AZP

ślad osadnictwa

wczesne średniowiecze

stanowisko

nr 11/111 AZP

ślad osadnictwa

ślad osadnictwa

epoka kamienia

okres nowożytny

stanowisko

nr 12/112 AZP

ślad osadnictwa

epoka kamienia

stanowisko

nr 13/115 AZP

ślad osadnictwa

pradzieje

stanowisko

nr 14/116 AZP

ślad osadnictwa

pradzieje

stanowisko

nr 15/117 AZP

ślad osadnictwa

pradzieje

stanowisko

nr 16/118 AZP

osada

ślad osadnictwa

pradzieje

wczesne średniowiecze

stanowisko

nr 17/119 AZP

ślad osadnictwa

osada

osada

k. przeworska

pradzieje

wczesne średniowiecze

stanowisko

nr 5/113 AZP

ślad osadnictwa

cmentarzysko ciałopalne

ślad osadnictwa

ślad osadnictwa

ślad osadnictwa

neolit

 

kultura łużycka

pradzieje

wczesne średniowiecze

nieokreślona chronologia (?)

5.  Ustala się, że na obszarach występowania stanowisk archeologicznych wszystkie roboty ziemne związane z realizacją planowanych inwestycji muszą być poprzedzone wyprzedzającymi ratowniczymi badaniami archeologicznymi prowadzonymi za zezwoleniem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków we Wrocławiu.

6.  Wszelkie prace ziemne prowadzone na obszarze objętym miejscowym planem należy uzgadniać pod względem archeologicznym z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.

§ 10

Ustalenia dotyczące zasad modernizacji i sposobu kształtowania układu komunikacyjnego

1.  Ustala się system obsługi komunikacyjnej wsi przedstawiony na rysunku planu, w skład którego wchodzą:

1) istniejąca droga powiatowa nr 47521 Milicz – Sulmierzyce do modernizacji, dla której przyjęto klasę drogi Z, zaś w obszarze projektowanej zabudowy jako rozwiązanie docelowe – parametry ulicy kategorii Z½ (wg rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 02.03.99 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie Dz. U. Nr 43 z dn. 14.05.99 r.),

2) nowa sieć ulic dla obsługi projektowanej zabudowy mieszkaniowej i rekreacyjnej, dla których przyjęto klasę ulic lokalnych „L” i dojazdowych „D” (wg rozporządzenia j.w.),

3) pozostała sieć dróg gminnych istniejących i projektowanych dostosowana do wymaganych parametrów – zgodnie z rozporządzeniem j.w.,

4) projektowana sieć ścieżek rowerowych wyodrębnionych  lub łączących ruch pieszy i rowerowy – zgodnie z rozporządzeniem j.w.,

5) projektowana sieć ciągów pieszych i pieszo-jezdnych w zieleni,

6) projektowane „zielone” parkingi dla obsługi przede wszystkim ruchu turystycznego.

2.  Ustala się: wszystkie ulice, place, drogi gospodarcze i ciągi piesze wydzielone na rysunku planu liniami rozgraniczającymi (poza drogami oznaczonymi symbolami: 54B, 65B, 75B, 132B) są ulicami i drogami publicznymi.

3.  Ustala się maksymalne ograniczenie ilości zjazdów na drogę powiatową nr 47521.

4.  Ustala się obowiązek uszczelniania podłoża terenów parkingów i placów manewrowych w celu zapobieżenia infiltracji zanieczyszczeń ropopochodnych do gleby.

5.  Ustala się zasadę lokalizowania w granicach linii rozgraniczających dróg, ulic i placów sieci uzbrojenia technicznego oraz pasów zieleni wysokiej i niskiej. Dopuszcza się w uzasadnionych przypadkach prowadzenie sieci innymi trasami.

6.  Ustala się zapewnienie warunków widoczności poprzez wyznaczenie trójkąta widoczności w obszarach istniejących i projektowanych skrzyżowań i włączeń zjazdów.

§ 11

Ustalenia w zakresie modernizacji i rozwoju

infrastruktury technicznej

1.         Zaopatrzenie w wodę

1) Ustala się zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej na warunkach określonych przez użytkownika sieci.

2) Ustala się rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym (wodociąg miejski w Miliczu) poprzez budowę sieci rozdzielczej na terenach nowej zabudowy.

2.  Odprowadzenie i unieszkodliwienie ścieków sanitarnych oraz odprowadzenie wód deszczowych

1) Ustala się odprowadzenie ścieków sanitarnych do indywidualnych lub grupowych szczelnych zbiorników bezodpływowych (perspektywicznie z możliwością odprowadzenia ścieków do kanalizacji) i zorganizowany wywóz ścieków do najbliższej oczyszczalni (Milicz).

2) Dopuszcza się budowę indywidualnych systemów oczyszczania – biooczyszczalnie domowe.

3) Docelowo zakłada się budowę kanalizacji sanitarnej i odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej w Miliczu.

4) W zakresie odprowadzenia wód deszczowych ustala się wyposażenie w kanalizację deszczową utwardzonych ulic i placów.

3.         Zaopatrzenie w gaz

1) Ustala się bezprzewodowe zaopatrzenie w gaz.

2) Docelowo zakłada się budowę sieci gazowej średniego ciśnienia ze stacji red.-pom. I° w Miliczu lub niskiego ciśnienia z istniejącego gazociągu w miejscowości Wszewilki (przy spełnionych warunkach techniczno-ekonomicznych przyłączenia i odpowiedniej liczbie odbiorców).

4.         Zaopatrzenie w energię elektryczną

1) Ustala się utrzymanie istniejącego systemu elektroenergetycznego średnich i niskich napięć.

2) Ustala się rozbudowę i budowę nowych linii elektroenergetycznych średnich i niskich napięć oraz 4 stacji transformatorowych na terenach wyznaczonych na rysunku planu i na warunkach określonych przez właściciela sieci ZE Wrocław.

3) Docelowo zakłada się skablowanie napowietrznych linii elektroenergetycznych średnich i niskich napięć kolidujących z istniejącą i projektowaną zabudową oraz ze względu na ochronę walorów krajobrazowych i położenie części wsi w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”.

4) Zaleca się, aby obiekty były lokalizowane poza strefą zbliżenia (nie mniejszą niż połowa wysokości zawieszenia najwyżej położonego nieuziemionego przewodu – średnio ~ 7 m) do słupów istniejących linii napowietrznych SN L-220
20 kV, L-2205 20 kV, L-2711 20 kV i nowo projektowanych, zgodnie z normą PN-75/E-
-05100 „Elektroenergetyczne linie napowietrzne. Projektowanie i budowa”.

5) Ustala się wzdłuż istniejącej napowietrznej linii WN S-188 110 kV obszar wolny od zabudowy, na terenie którego składowa elektryczna elektromagnetycznego promieniowania niejonizującego o częstotliwości 50 Hz przekracza wartość 1 kV/m, zgodnie z rozporządzeniem MOŚZNiL
w sprawie szczególnych zasad ochrony przed promieniowaniem szkodliwym dla ludzi i środowiska (Dz. U. Nr 107/98).

6) Dopuszcza się możliwość lokalizacji niewielkich elektrowni wiatrowych po wcześniejszym uzgodnieniu lokalizacji z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

5.         Sieć telekomunikacyjna

1) Ustala się rozbudowę istniejącej telekomunikacyjnej sieci abonenckiej.

2) Wszelkie roboty ziemne w pobliżu kabla telekomunikacyjnego położonego przy drodze powiatowej nr 47521 należy uzgadniać z właścicielem sieci, tj. Zakładem Radiokomunikacji i Teletransmisji we Wrocławiu.

3) Ustala się, że nowo projektowana centrala we wsi Nowy Zamek wraz z budową sieci obejmie swym zasięgiem wieś Godnową.

4) Ustala się możliwość lokalizacji stacji telefonii komórkowej.

6.         Zaopatrzenie w energię cieplną

Ustala się indywidualne zaopatrzenie w ciepło przy zastosowaniu urządzeń grzewczych spełniających warunki ochrony środowiska.

7.         Usuwanie odpadów

Ustala się system kontenerowego gromadzenia odpadów i wywozu na zorganizowane składowisko gminne w obrębie wsi Stawiec, a po jego wypełnieniu na składowisko w obrębie wsi Wrocławice.

§ 12

Ustalenia terenów przeznaczonych dla realizacji celów publicznych

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. Nr 115, poz. 741,
art. 6) ustala się tereny przeznaczone dla realizacji następujących celów publicznych:

·        zieleni publicznej,

·        terenów sportowych,

·        stacji transformatorowych, urządzeń służących do zaopatrzenia ludności w wodę, gromadzenia, przesyłania i oczyszczania ścieków oraz utylizacji odpadów,

·        ulic, placów, parkingów oraz wydzielonych ciągów pieszych i rowerowych.

Położenie i linie rozgraniczające terenów przeznaczonych na wyżej wymienione cele określa rysunek planu, a zasady i warunki ich zagospodarowania podaje tekst planu w rozdziale II i rozdziale III niniejszej uchwały.

R o z d z i a ł  III

Ustalenia szczegółowe

dotyczące zasad i sposobu zagospodarowania terenów wyodrębnionych na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczonych numerami i symbolami funkcji

§ 13

Integralną część niniejszych ustaleń stanowi rysunek planu, będący załącznikiem nr 1 do uchwały.

§ 14

Tekst dotyczący charakterystyki stanu istniejącego poszczególnych terenów ma charakter informacyjny i nie stanowi normy prawnej.

§ 15

Tereny przewidziane pod zabudowę wymagają szczegółowych badań geologiczno-inżynierskich oraz określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych.

§ 16

Dla terenów wyodrębnionych na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczonych numerami i symbolami funkcji, obowiązują w zakresie infrastruktury technicznej ustalenia zawarte w rozdziale II § 11.

§ 17

Sieć i urządzenia w zakresie infrastruktury technicznej winny być lokalizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami szczególnymi.

§ 18

Ustalenia

Ustala się następujące zasady zagospodarowania obszaru objętego planem, podzielonego na tereny:

1D    Stan istniejący

Droga gruntowa, położona w północnej części wsi, prowadząca do wsi Góry w gminie Cieszków.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa dojazdowa utwardzona D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się:

·        szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·        w przekroju drogowym uwzględnić ścieżkę rowerową.

2RP,RZ/EE  Stan istniejący

Teren upraw polowych z siecią rowów melioracyjnych, położony w północnej części wsi przy gruntowej drodze dojazdowej.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Dopuszcza się możliwość lokalizacji niewielkich elektrowni wiatrowych.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

3RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w północnej części wsi. Drzewostan: sosny (wiek 35 lat), z sadz. na gruncie porolnym.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Użytkowanie zgodnie z planem urządzenia lasu.

4DL  Stan istniejący

Teren upraw polowych z rowem melioracyjnym, położony w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe – tereny dolesień.

2.  Dopuszcza się pozostawienie terenu w dotychczasowym użytkowaniu.

3.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

4.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

5RP,RZ         Stan istniejący

Teren upraw polowych z siecią rowów melioracyjnych, położony w północnej części wsi przy gruntowej drodze dojazdowej. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV .

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

4.  Dopuszcza się możliwość zalesienia terenu z wyłączeniem pasa ochronnego wzdłuż linii napowietrznej 110 kV.

6RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

7UT,US         Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów melioracyjnych, położony w północnej części wsi przy gospodarczej drodze gruntowej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie  podstawowe:   tereny   turystyczno--rekreacyjne i sportowe z urządzeniami pomocniczymi i usługowymi oraz z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzenia terenu:

1) towarzyszące obiekty budowlane winny mieć wysokość 1 kondygnacji, dachy strome, symetryczne o nachyleniu połaci 36o–50o z pokryciem dachówką ceramiczną lub innymi materiałami dachówkopodobnymi; dopuszcza się pokrycie strzechą lub gontem,

2) zaleca  się  usytuowanie  obiektów  pomocniczo--usługowych i parkingów w rejonie dróg 1D i 9D,

3) zalecany program zagospodarowania terenu:

   pola golfowe,

   pola biwakowe,

   boiska sportowe do gier dużych i małych,

   tory, ścieżki i obiekty do jazdy konnej.

3.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla całego terenu.

8ZL   Stan istniejący

Teren zadrzewień, położony w północnej części wsi przy drodze gruntowej dojazdowej.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

9D    Stan istniejący

Droga gospodarcza gruntowa, położona w północno-zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa dojazdowa utwardzona D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

10DL  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów  melioracyjnych,  położony  w  północno--wschodniej części wsi, graniczący z terenami lasów. Na terenie oznaczonym na rysunku planu występują dwa stanowiska archeologiczne: nr 16/118 AZP – osada pradziejowa i ślad osadnictwa z okresu wczesnego średniowiecza oraz nr 17/119 AZP – ślad osadnictwa kultury przeworskiej, osada pradziejowa i osada okresu wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe – tereny dolesień.

2.  Dopuszcza się pozostawienie terenu w dotychczasowym użytkowaniu.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

11RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów melioracyjnych, położony w północno-za-chodniej części wsi, graniczący z terenami lasów. Na terenie oznaczonym na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 8/108 AZP ze śladami osadnictwa kultury łużyckiej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

5.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

12UT,US  Stan istniejący

Teren upraw polowych oraz łąk i pastwisk z siecią rowów melioracyjnych, położony w północnej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej, w sąsiedztwie istniejących terenów leśnych.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny turystyczne i sportowe z urządzeniami pomocniczymi i usługowymi oraz z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzenia terenu:

1) towarzyszące obiekty budowlane winny mieć wysokość 1 kondygnacji, dachy strome, symetryczne o nachyleniu połaci 36o–50o z pokryciem dachówką ceramiczną lub innymi materiałami dachówkopodobnymi; dopuszcza się pokrycie strzechą lub gontem,

2) zaleca  się  usytuowanie  obiektów  pomocniczo--usługowych i parkingów w rejonie dróg 18D i 20L,

3) zalecany program zagospodarowania terenu:

   pola golfowe,

   pola biwakowe,

   boiska sportowe do gier dużych i małych,

   kąpielisko otwarte,

   tory, ścieżki i obiekty do jazdy konnej,

   terenowe urządzenia rekreacyjne,

   zieleń niska i wysoka,

   place i parkingi,

4)    obsługa komunikacyjna z drogi 18L i 20L.

3.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

4.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla całego terenu.

13DL  Stan istniejący

Teren  upraw  polowych, położony  w północno--zachodniej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 3/107 AZP z pradziejowymi śladami osadnictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren dolesień.

2.  Dopuszcza się pozostawienie terenu w dotychczasowym użytkowaniu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

4.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

14RL  Stan istniejący

Teren lasu – drzewostan sosnowy (wiek 85 lat); kategoria ochronna: las wodochronny.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie według ustaleń planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

15B  Stan istniejący

Droga gruntowa, prowadząca do terenów leśnych położonych w północno-zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

Droga gospodarcza o szerokości w liniach rozgraniczających 6 m.

16MZR           Stan istniejący

Teren  upraw  polowych, położony  w północno--zachodniej części wsi, w sąsiedztwie terenów leśnych. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 3/107 AZP z pradziejowymi śladami osadnictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa rezydencjonalna o wysokim standardzie z zielenią towarzyszącą.

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa pensjonatowa.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: urządzenia sportowo-rekreacyjne.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne z poddaszem użytkowym, dachy strome symetryczne (dopuszczalne wielospadowe) o po-kryciu dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont,

2) spadek połaci dachowych 36o–50o,

3) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu; dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

4) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczającej ulicy 20L – zgodnie z rysunkiem planu wynosi 20 m,

5) obsługa komunikacyjna z ulicy 20L i drogi gospodarczej 15B.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

17RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w północnej części wsi przy drodze gruntowej. Drzewostan sosnowy (wiek 25–45 lat), częściowo dębowy (wiek 35–45 lat); teren częściowo rozkopany (dzikie wyrobisko piasku i żwiru), nieuporządkowany.
W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 9/109 AZP ze śladami osadnictwa pradziejowego
i osadnictwa – z okresu późnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wymaga uporządkowania.

4.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

18D    Stan istniejący

Droga gruntowa, położona w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa dojazdowa utwardzona D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju drogowym uwzględnić ścieżkę rowerową.

19L     Stan istniejący

Droga gruntowa gospodarcza, położona w północno-zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica lokalna L½ o szerokości w liniach rozgraniczających 12,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

20L      Stan istniejący

Droga gruntowa gospodarcza, położona w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica lokalna L½ o szerokości w liniach rozgraniczających 12,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

21L     Stan istniejący

Droga gruntowa gospodarcza, położona w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica lokalna L½ o szerokości w liniach rozgraniczających 12,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

22D    Stan istniejący

Droga gruntowa gospodarcza, położona w północno-wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

23RP  Stan istniejący

Teren  upraw  polowych, położony  w północno--zachodniej części wsi, w sąsiedztwie terenów leśnych.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu jako zaplecze sąsiadującej działki.

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: teren zadrzewiony, stanowiący zaplecze sąsiadującej działki indywidualnego budownictwa rekreacyjnego.

24ZL   Stan istniejący

Teren zadrzewiony, położony w północno-za-chodniej części wsi, w sąsiedztwie terenów leśnych.

Ustalenia planu

Przeznaczenie podstawowe: teren zadrzewień stanowiący zaplecze sąsiadującej działki indywidualnego budownictwa rekreacyjnego.

25ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych i zadrzewień, położony w północno-zachodniej części wsi, w sąsiedztwie terenów leśnych przy drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 14,0 m od linii rozgraniczających ulicy 19L,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 19L.

26RP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północno-
-zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu jako zaplecze sąsiadującej działki.

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: teren zadrzewiony, stanowiący zaplecze sąsiadującej działki indywidualnego budownictwa rekreacyjnego.

27ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północno-
-zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 14,0 m od linii rozgraniczających ulicy 19L,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 19L.

28ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północno-
-zachodniej części wsi przy drodze gruntowej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 19L,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 19L,

10)  dopuszcza się możliwość innego podziału terenu (maksymalnie 4 działki) w oparciu o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz projekt zagospodarowania terenu.

29ZL   Stan istniejący

Teren zadrzewień, położony w północnej części wsi przy skrzyżowaniu gospodarczych dróg gruntowych.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren zadrzewień.

2.  Dopuszcza się włączenie tego terenu do obszaru projektowanej w sąsiedztwie indywidualnej zabudowy rekreacyjnej 30ML bez prawa zabudowy.

30ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północnej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 20L,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) dopuszcza się zmniejszenie ilości działek; natomiast zakazuje się ściślejszego podziału terenu,

8) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

9) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

10)  dostępność komunikacyjna z ulicy 20L.

31RP,RZ       Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów melioracyjnych, położony w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Ustala się budowę słupowej stacji transformatorowej w północno-zachodniej części terenu przy ulicy 19L zgodnie z przepisami szczególnymi.

32RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w północnej części wsi, w sąsiedztwie cmentarza, przy gruntowej drodze gospodarczej. Występuje drzewostan sosnowy (wiek 35 lat) z sadzonkami na gruncie porolnym; las o kategorii ochrony – wodochronny.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie terenu nie ulega zmianie.

2.  Obowiązują ustalenia zawarte w planie urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

33ZC  Stan istniejący

Tereny dawnego cmentarza ewangelickiego (XIX wiek), położonego przy gruntowej drodze gospodarczej w północnej części wsi. Obiekt zabytkowy, ujęty w konserwatorskim spisie zabytków.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren cmentarza.

2.  Cmentarz należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan, należy wyprzedzająco uzgodnić z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.

3.         Teren wyklucza się spod zabudowy.

34DL  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północnej części wsi w rejonie cmentarza.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny dolesień.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

35RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w północnej części wsi w sąsiedztwie cmentarza, przy gospodarczej drodze gruntowej. Drzewostan sosnowy (wiek 31–35 lat) o kategorii ochronnej – wodochronny. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne
nr 10/110 AZP ze śladami osadnictwa z wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

4.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

36ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w północnej części wsi, w sąsiedztwie terenów leśnych, przy drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 21L oraz od 14,0 do 10,0 m (zgodnie z rysunkiem planu) od linii rozgraniczających ulicy 37D,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 21L oraz 37D.

37D    Stan istniejący

Teren upraw polowych położony w północnej części wsi w sąsiedztwie terenów leśnych.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m, zakończona placem manewrowym.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

38UT  Stan istniejący

Teren  upraw  polowych, położony w  północno--wschodniej części wsi przy gospodarczych drogach gruntowych. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 15/117 AZP ze śladami osadnictwa z pradziejów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny turystyczne z urządzeniami pomocniczymi i usługowymi oraz z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzenia terenu:

1) towarzyszące obiekty budowlane winny mieć wysokość 1 kondygnacji, dachy strome 36–45 z pokryciem dachówką ceramiczną lub innymi materiałami dachówkopodobnymi; dopuszcza się pokrycie strzechą lub gontem,

2) zaleca  się  usytuowanie  obiektów  pomocniczo--usługowych w rejonie dróg 22D i 40D,

3) zalecany program zagospodarowania terenu:

            pola biwakowe,

            boiska sportowe do gier dużych i małych,

            tory, ścieżki i obiekty do jazdy konnej,

            terenowe urządzenia rekreacyjne,

            zieleń niska i wysoka,

            place i parkingi,

4)    obsługa komunikacyjna z drogi 22D i 40D.

3.  Ustala się konieczność pozostawienia 3 metrowego niezabudowanego pasa wzdłuż rowów.

4.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla całego terenu.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

39DL  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów   melioracyjnych, położony  w  północno--wschodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny dolesień.

2.  Dopuszcza się pozostawienie terenu w dotychczasowym użytkowaniu.

3.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

4.  Ustala się budowę słupowej stacji transformatorowej w północno-zachodniej części terenu przy skrzyżowaniu ulicy 21L i 22D, zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

40D    Stan istniejący

Droga gruntowa gospodarcza, położona w północno-wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

41DL  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów   melioracyjnych, położony  w  północno--wschodniej części wsi przy gruntowych drogach gospodarczych oraz drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny dolesień.

2.  Dopuszcza się pozostawienie terenu w dotychczasowym użytkowaniu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

42RZ  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk z siecią rowów melioracyjnych, położony w północno-wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV .

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

4.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

43RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w zachodniej części wsi. Drzewostan sosnowy (wiek 20–50 lat), graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie według ustaleń planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

44MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej, graniczący z terenami lasu.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 19L i 45D zgodnie z rysunkiem planu – min. 10,0 m,

4) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 19L i 45D.

45D    Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony w zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

46ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) obowiązująca oraz nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 45D i 19L,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9)    dostępność komunikacyjna z ulicy 45D i 19L.

47KP  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren urządzeń komunikacji samochodowej – parking w zieleni dla obsługi  osób   korzystających   z    usług    turystyczno--rekreacyjno-sportowych oraz turystów penetrujących pobliskie lasy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy urządzania terenu:

1) należy uszczelnić podłoże w celu zapobieżenia infiltracji zanieczyszczeń ropopochodnych do gleby,

2) należy założyć pasy zieleni izolacyjnej wokół parkingu.

3.  Zaleca się zarezerwowanie miejsca dla kontenera na odpady.

4.  Dostępność komunikacyjna od ulicy 19L.

48US  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk oraz wiejskiego boiska, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej oraz drodze powiatowej
nr 74521.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren sportowo--rekreacyjny z urządzeniami pomocniczo-usługowymi oraz zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) towarzyszące obiekty budowlane winny mieć wysokość 1 kondygnacji, dachy strome o spadku 36o–50o z pokryciem dachówką ceramiczną lub innymi materiałami dachówkopodobnymi, dopuszcza się pokrycie strzechą lub gontem,

2) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 20,0 m,

3) zaleca się usytuowanie obiektów pomocniczo--usługowych w rejonie drogi powiatowej nr 47521,

4) zalecany program zagospodarowania terenu:

     zespół boisk do gier małych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis, badminton),

     place zabaw dla dzieci młodszych i starszych,

     terenowe urządzenia rekreacyjne (ścieżki zdrowia itp.),

     obiekty i urządzenia pomocniczo-usługowe,

     zieleń niska i wysoka.

3.  Od strony zabudowy mieszkaniowej należy założyć pas zieleni izolacyjnej wielopiętrowej, zimozielonej.

4.  Dostępność komunikacyjna od ulicy 19L i 45D.

49ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi, graniczący z terenami lasu.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu.

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 45D,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 45D.

50RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej. Drzewostan sosnowy (wiek 25–45 lat), częściowo dębowy (wiek 35–45 lat), graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

51MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesje nr 6 i 7 oraz teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w zachodniej części wsi, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy).

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 45D i 52D zgodnie z rysunkiem planu – min. 10,0 m,

4) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 45D i 52D.

52D    Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej oraz teren upraw polowych położony w zachodniej części wsi, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

53MN Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 10 oraz teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolnostojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Na terenie dz. nr 78/1 i 78/2 – dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m dla zabudowy na dz. nr 78/1 i min 20,0 m dla zabudowy na dz. nr 78/2 oraz 10,0 m od linii rozgraniczającej ulicy 19L,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę
(w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się
w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47520 i ulicy 19L.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

54B    Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, położony w środkowej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

55MR Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesja nr 11 położony przy gruntowej drodze dojazdowej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

4.  Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

5.  W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

6.  Dostępność komunikacyjna z ulicy 54B.

7.  Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po stronie wschodniej i zachodniej działki.

56MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 12 oraz teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

57MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesje nr 16, 18, 20, 21, 24, 25, 25a oraz teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej  nr  47521  w środkowej części wsi. Zespół mieszkalno-gospodarczy nr 18 (dom mieszkalny – p. XX w.,  budynek gospodarczy – k. XIX w.) są obiektami ujętymi w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca, o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Obiekty zabytkowe na posesji nr 18 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan, należy wyprzedzająco uzgodnić z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o-45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z rysunkiem planu i ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę
(w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

58RP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w środkowej części wsi, graniczący z terenami lasu.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

59ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w środkowej części wsi przy gruntowej drodze dojazdowej. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 11/111 AZP ze śladami osadnictwa z epoki kamienia i okresu nowożytnego.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 21L oraz od 14,0 do 10,0 m (zgodnie z rysunkiem planu) od linii rozgraniczających ulicy 37D,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 21L oraz 37D.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

60MR  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesja nr 29, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi. Zespół mieszkalno-gospodarczy nr 29 (dom mieszkalny, stodoła, budynek gospodarczy 1, budynek gospodarczy 2 – p. XX w., są obiektami ujętymi w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

4.  Nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m.

5.  Obiekty zabytkowe na posesji nr 29 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

6.  Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

7.  W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

  8. Dostępność komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521.

  9. Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po stronie zachodniej działki.

10. Dopuszcza się powiększenie terenu 60MR o teren 61ZP.

61ZP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze dojazdowej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zieleń urządzona.

2.  Zalecany program:

·      zieleń wysoka,

·      zieleń kształtowana (szpalery, żywopłoty),

·      urządzenia towarzyszące (ławki, oświetlenie).

62D    Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m, zakończona placem manewrowym.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

63ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w północnej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) obowiązująca linia zabudowy wynosi od 14,0 do 10,0 m (zgodnie z rysunkiem planu) od linii rozgraniczających ulicy 62D oraz 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 21L,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 62D i 21L.

64MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesje nr 32, 37 (na działce nr  62/7 budynek mieszkalny w budowie) oraz teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 we wschodniej części wsi. Obora nr 32 (k. XIX w.) jest obiektem ujętym w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Obiekt zabytkowy na posesji nr 32 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47520 – min. 16,0 m, dla zabudowy na dz. nr 62/2 min. 20,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od linii rozgraniczających ulicy 21L – min. 10,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521, ulicy 21L oraz drogi dojazdowej 65B.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

65B    Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, położony we wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

66MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony we wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521 oraz drogi gospodarczej 65B.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

67KP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony we wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren urządzeń komunikacji samochodowej – parking w zieleni dla obsługi osób korzystających z usług turystyczno-rekrea-cyjno-sportowych oraz turystów penetrujących pobliskie lasy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy urządzania terenu:

1) należy uszczelnić podłoże w celu zapobieżenia infiltracji zanieczyszczeń ropopochodnych do gleby,

2) należy założyć pasy zieleni izolacyjnej wokół parkingu.

3.  Zaleca się zarezerwowanie miejsca dla kontenera na odpady.

4.  Dostępność komunikacyjna od drogi 40D.

68RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w zachodniej części wsi. Drzewostan sosnowy (wiek 25–45 lat), częściowo dębowy (wiek 35–45 lat), graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

69D  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej oraz teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m, zakończona placem manewrowym.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

70RP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi przy gruntowej drodze gospodarczej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania.

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

71ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) obowiązująca linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 69D,

6) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

7) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

8) dostępność komunikacyjna z ulicy 69D.

72ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) obowiązująca linia zabudowy wynosi 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 69D,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-
-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 69D.

73MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze dojazdowej, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, od linii rozgraniczających drogi gospodarczej 75B
min. 10,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi gospodarczej 75B.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

74UH  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony w zachodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: usługi handlu; dopuszcza się inne usługi nieuciążliwe w zależności od zapotrzebowania oraz zabudowę mieszkaniową.

2.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń; zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci 36o–50o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy – min. 16,0 m od osi jezdni drogi powiatowej nr 47521,

4) obsługa komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521,

5) ustala się obowiązek rozwiązania gospodarki odpadami z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

6) uciążliwość akustyczna musi zamykać się w gra-nicach działki.

75B  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, położony w zachodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521, graniczący z terenami lasów.

Ustalenia planu

Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

76MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 5 (na działce nr 89/1 i 89/3 nowy budynek mieszkalny), teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz przy gospodarczych drogach dojazdowych w zachodniej części wsi. Budynek mieszkalny nr 5 (ok. 1925 r.) jest obiektem ujętym w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Obiekt zabytkowy na posesji nr 5 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, min. 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 52D oraz min. 6 m od linii rozgraniczających ulicy 77D,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521, ulicy 52D i 77D.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

77D    Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, łąk, pastwisk, zadrzewień, położony w zachodniej części wsi między drogą powiatową nr 47521 a gruntową drogą dojazdową.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

78UT  Stan istniejący

Teren łąk, pastwisk, zadrzewień, położony w zachodniej części wsi między drogą powiatową nr 47521 a gruntowymi drogami dojazdowymi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: hotel, motel, schronisko turystyczne, zabudowa pensjonatowa.

2.  Przeznaczenie uzupełniające: teren urządzeń elektroenergetycznych – wnętrzowa stacja transformatorowa, lokalizacja zgodnie z przepisami szczególnymi oraz urządzeń komunikacyjnych (zatoka postojowa).

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 60% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

7) dostępność komunikacyjna od ulicy 52D i 77D.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

79MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 2 i nr 8, teren upraw polowych oraz rowu melioracyjnego, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z rysunkiem planu i ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę
(w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

80UH,UG  Stan istniejący

Teren usług handlu (sklep spożywczy), posesja nr 9, teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: usługi handlu i gastronomii; dopuszcza się inne usługi w zależności od zapotrzebowania oraz zabudowę mieszkaniową.

2.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń; zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci 36o–50o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy – min. 16,0 m od osi jezdni drogi powiatowej nr 47521,

4) obsługa komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521,

5) ustala się obowiązek rozwiązania gospodarki odpadami z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

6) uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach działki.

4.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla całego terenu.

81MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesje nr 13 i 14, teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi. Zespół mieszkalno-gospodarczy nr 13 (dom mieszkalny, stodoła  szachulcowa,  budynek  gospodarczy – k. XIX w.) oraz stodoła nr 14 (k. XIX w. – obecnie budynek mieszkalny) są obiektami ujętymi w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Na terenie działek dostępnych od drogi powiatowej nr 47521 – dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Obiekty zabytkowe na posesji nr 13 i 14 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m oraz
min. 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 84D, nieprzekraczalna linia zabudowy od granicy rowu – min. 6,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521 oraz ulicy 84D.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

82RP  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk oraz rowu melioracyjnego, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejącego rowu melioracyjnego i użytkowanie jego zgodnie z przepisami szczególnymi.

83MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze gospodarczej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47520 – min. 20,0 m, od linii rozgraniczających ulicy 84D min. 10,0 m, obowiązująca linia zabudowy od linii rozgraniczających ulicy 107L min. 10,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8)    dostępność komunikacyjna od ulicy 107L i 84D.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

84D    Stan istniejący

Teren upraw polowych oraz rowu melioracyjnego w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m, zakończona placem manewrowym.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

85MR  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesja nr 15, teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze gospodarczej w środkowej części wsi. Stodoła nr 15 (k. XIX w.) jest obiektem ujętym w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

  1. Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

  2. Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

  3. Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

  4. Nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47520 – min. 20,0 m.

  5. Obiekt zabytkowy na posesji nr 15 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  6. Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

  7. W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

  8. Dostępność komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521 oraz ulicy107L.

  9. Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po wschodniej, zachodniej i południowej stronie działki.

10. Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

11. Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

86MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesje nr 17, 19, 22, 23, 26, teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi. Zespół mieszkalno-gospodarczy nr 26 (dom mieszkalny,  stodoła,  budynek  gospodarczy – k. XIX w., są obiektami ujętymi w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Obiekty zabytkowe na posesji nr 26 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

4.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, obowiązująca linia zabudowy od linii rozgraniczających ulicy 107L min. 10,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od istniejącej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich ilości,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

5.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

6.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

7.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii 20 kV obowiązują przepisy szczególne.

87EE  Stan istniejący

Teren stacji transformatorowej wieżowej L-2205 20/0,4 kV położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: teren urządzeń elektroenergetycznych – wieżowa stacja transformatorowa.

2.  Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej od strony zabudowy mieszkaniowej.

88MR  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesje nr 27, 28, 30, teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi. Zespół mieszkalno-gospodarczy nr 28 (dom mieszkalny, stodoła, budynek gospodarczy – k. XIX w.) są obiektami ujętymi w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

  1. Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

  2. Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

  3. Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

  4. Nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m.

  5. Obiekty zabytkowe na posesji nr 28 należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  6. Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

  7. Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

  8. W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·  obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·  uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

  9. Dostępność komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521.

10. Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po wschodniej i zachodniej stronie terenu.

11. Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

12. Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

89MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 31, teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolnostojąca o niskiej intensywności zabudowy).

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę
(w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

90ZP  Stan istniejący

Teren upraw polowych i zadrzewień, położony przy drodze powiatowej nr 47521 w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zieleń urządzona.

2.  Zalecany program:

·      zieleń wysoka,

·      zieleń kształtowana (szpalery, żywopłoty),

·      urządzenia towarzyszące (ławki, oświetlenie).

91UK  Stan istniejący

Teren usług (kaplica), położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze dojazdowej w środkowej części wsi. Szkoła, ob. Kaplica p.w. św. Józefa nr 33 XX w. jest obiektem ujętym w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się istniejący rodzaj użytkowania.

2.  Obiekt zabytkowy należy chronić i użytkować zgodnie z przepisami szczególnymi, a wszelkie działania mogące naruszyć jego stan należy wyprzedzająco uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

92MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 107L min. 10,0 m,

4) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

5) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 107L.

3.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

93MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 34, teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze dojazdowej we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy).

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m oraz
min. 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 107L, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521 i od ulicy 107L.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

94UH,UG  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ośrodek usługowy (usługi handlowe, gastronomiczne),

2.  Przeznaczenie uzupełniające: usługi kultury i turystyki, teren urządzeń elektroenergetycznych (wnętrzowa stacja transformatorowa lub wnętrzowa stacja transformatorowa wolno stojąca), lokalizacja zgodnie z przepisami szczególnymi.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: urządzenia w zakresie infrastruktury technicznej, komunikacji (miejsca postojowe), zieleń ozdobna i izolacyjna.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

6.  Uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach działki; należy również rozwiązać problem gospodarki odpadami z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

7.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome, symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont,

2) spadek połaci dachowych 36o–50o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m, nieprzekraczalna linia zabudowy od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi
w § 11 ust. 4 pkt 4,

4) od strony zabudowy mieszkaniowej należy założyć pas zieleni izolacyjnej wielopiętrowej, zimozielonej.

8.  Należy wykonać kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla całego obszaru ośrodka usługowego.

95MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 38, teren upraw polowych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy).

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

7) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

96MR  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesja nr 39, położony przy drodze powiatowej nr 47521 we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

4.  Nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m.

5.  Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

6.  W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

7.  Dostępność komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521.

  8. Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po stronie wschodniej i zachodniej działki.

  9. Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

10. Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

97MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk (budowa domu mieszkalnego na dz. nr 112/3), położony przy drodze powiatowej nr 47521 we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

3.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie do 2 kondygnacji nadziemnych, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami
o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się gont lub strzechę; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

2) spadek połaci dachowych 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m dla zachodniej części działki i min. 20,0 m dla wschodniej części działki,

4) obiekty towarzyszące winny formą architektoniczną nawiązywać do wystroju zabudowy mieszkaniowej,

5) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

6) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działki; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

7) w przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

· obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

· uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

8) dostępność komunikacyjna od drogi powiatowej nr 47521 oraz drogi dojazdowej 98B.

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

98B    Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej oraz upraw polowych, położony we wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

2.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

99MR  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej, posesja nr 40, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze gospodarczej we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka i usługi nieuciążliwe.

4.  Nieprzekraczalna linia zabudowy od osi drogi powiatowej nr 47521 – min. 16,0 m.

5.  Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

6.  W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

7.  Dostępność komunikacyjna z drogi powiatowej nr 47521 oraz drogi 98B.

8.  Zaleca się założenie pasów zieleni izolacyjnej po stronie zachodniej działki.

9.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

10. Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

100RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów  melioracyjnych,  położony  w  północno--wschodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz średniego napięcia napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 14/116 AZP ze śladami osadnictwa z pradziejów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

6.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

101Z  Stan istniejący

Tereny drogi powiatowej nr 47521 Milicz – Sulmierzyce.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga powiatowa klasy technicznej Z o szerokości w liniach rozgraniczających 24,0 m.

2.  Zaleca się:

·      jezdnia 6,0 m z przynajmniej jednostronnym chodnikiem,

·      korona drogi min. 9,0 m,

·      pas drogowy o szerokości w liniach rozgraniczających 16,0 m,

·      wprowadzić zasady ruchu uspokojonego.

3.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

102D  Stan istniejący

Tereny gruntowej drogi dojazdowej, położone w południowo-zachodniej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 5/113 AZP ze śladami osadnictwa z neolitu, pradziejów, wczesnego średniowiecza i cmentarzyska całopalnego kultury łużyckiej.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

103MN   Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 3, teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w zachodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 102D zgodnie z rysunkiem planu – min. 10,0 m,

4) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 102D.

3.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

104RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk z siecią rowów  melioracyjnych, położony w południowo--zachodniej części wsi przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowej drodze dojazdowej. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz średniego napięcia napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 12/112 AZP ze śladami osadnictwa z epoki kamienia oraz 5/113 AZP ze śladami osadnictwa z neolitu, pradziejów, wczesnego średniowiecza i cmentarzyska całopalnego kultury łużyckiej. W części terenu oznaczonej na rysunku planu występują grunty pochodzenia organicznego (gleby torfowo-mułowe).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

6.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

7.  Dla terenów stanowiących grunty pochodzenia organicznego obowiązują przepisy szczególne.

105UT  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze gospodarczej w środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: tereny turystyczne z urządzeniami pomocniczymi oraz z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) zaleca  się  usytuowanie  obiektów  pomocniczo--usługowych i miejsc parkingowych w rejonie ulicy 107L,

2) usytuowanie obiektów i urządzeń od projektowanej linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4,

3) zalecany program zagospodarowania terenu:

     pola biwakowe,

     boiska sportowe do gier małych,

     terenowe urządzenia rekreacyjne,

     zieleń niska i wysoka,

     miejsca parkingowe,

4) obsługa komunikacyjna z ulicy 107L i ulicy 84D.

3.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

106C  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej, upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy rowie melioracyjnym w południowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ciąg pieszy ze ścieżką rowerową oraz zielenią urządzoną i nieurządzoną.

2.  Zalecany program:

·      zieleń wysoka,

·      zieleń kształtowana (szpalery, żywopłoty),

·      urządzenia towarzyszące (ławki, oświetlenie),

·      nawierzchnia żwirowo-ziemna.

107L  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej, położony w południowo-środkowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica lokalna L½ o szerokości w liniach rozgraniczających 12,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

3.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

108ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze gospodarczej w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 7/114 AZP ze śladami osadnictwa z neolitu.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi od 10,0 m do 14,0 m (zgodnie z rysunkiem planu) od linii rozgraniczających ulicy 107L, nieprzekraczalna linia zabudowy (zgodnie z rysunkiem planu) od granicy rowu – min. 3,0 m,

6) ustala się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 107L.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

109ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze gospodarczej w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna średniego napięcia 20 kV.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu.

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy od istniejącej linii SN20 kV – zgodnie z rysunkiem planu i ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4; nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi od 14,0 m od linii rozgraniczających ulicy 107L,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 107L.

3.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii 20 kV obowiązują przepisy szczególne.

110RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, rowu melioracyjnego, gruntowych dróg gospodarczych, położony przy drodze powiatowej nr 47521 oraz gruntowych drogach gospodarczych w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linie średniego napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 13/115 AZP ze śladami osadnictwa z pradziejów.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

6.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

111MN  Stan istniejący

Teren upraw polowych, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowo-wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 107L min. 10,0 m,

4) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

5) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

6) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 107L.

3.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

112MN  Stan istniejący

Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, posesja nr 34, położony przy gruntowej drodze gospodarczej we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna wolno stojąca o niskiej intensywności zabudowy.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe), pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem,

2) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–45o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy w stosunku do linii rozgraniczających ulicy 107D min. 10,0 m,

4) dopuszcza się przeznaczenie pod zabudowę (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, tarasy i parkingi) maksymalnie do 30% powierzchni działek; pozostałą część należy użytkować jako czynną biologicznie (trawniki, zieleń ozdobna, ogrody itp.),

5) obsługa komunikacyjna terenu z ulicy 107D.

3.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

113ZL  Stan istniejący

Teren zadrzewień, położony we wschodniej części wsi przy rowie melioracyjnym, drzewostan – osiki, brzozy (wiek 10–15), las wodochronny.

Ustalenia planu

1.         Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.         Użytkowanie według ustaleń planu urządzenia lasu.

3.         Teren wyklucza się spod zabudowy.

114ZL  Stan istniejący

Teren zadrzewień, położony we wschodniej części wsi przy gruntowej drodze dojazdowej i rowie melioracyjnym.

Ustalenia planu

1.         Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.         Teren wyklucza się spod zabudowy.

115D  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi gospodarczej, położony we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się szerokość pasa ruchu 2,5 m.

116MR  Stan istniejący

Teren zabudowy zagrodowej, posesja nr 35, położony przy gruntowej drodze gospodarczej we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa).

2.  Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

3.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: agroturystyka.

4.  Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

5.  W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.

6.  Dostępność komunikacyjna z drogi 115D.

7.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

8.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

117UT,UG  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, położony przy gruntowej drodze gospodarczej we wschodniej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: usługi turystyczne i gastronomiczne.

2.  Dopuszczalne funkcje towarzyszące: urządzenia w zakresie infrastruktury technicznej, komunikacji (miejsca postojowe), zieleń ozdobna i izolacyjna.

3.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

4.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

5.  Uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach działki; należy również rozwiązać problem gospodarki odpadami.

6.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy 1–2 kondygnacje nadziemne, dachy strome, symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o pokryciu dachówką ceramiczną lub materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont,

2)    spadek połaci dachowych 36o–50o,

3) nieprzekraczalna linia zabudowy od linii rozgraniczających ulicy115D min. 10,0 m.

118ZL  Stan istniejący

Teren zadrzewień, położony w południowej części wsi przy gruntowej drodze dojazdowej i rowie melioracyjnym.

Ustalenia planu

1.         Pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.         Teren wyklucza się spod zabudowy.

119RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, zadrzewień, rowów melioracyjnych i dróg gospodarczych, położony przy gruntowych drogach gospodarczych w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linie średniego napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonej na rysunku planu występują grunty pochodzenia organicznego (gleby torfowo-mułowe).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

6.  Dla terenów stanowiących grunty pochodzenia organicznego obowiązują przepisy szczególne.

120ML  Stan istniejący

Teren zabudowy rekreacyjnej, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą).

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 14,0 m od linii rozgraniczających ulicy 102D,

6) dostępność komunikacyjna z ulicy 102D.

121UT,US  Stan istniejący

Teren zadrzewień, rekreacji hippicznej (tor do jazdy konnej), położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne nr 5/113 AZP ze śladami osadnictwa z neolitu, pradziejów, wczesnego średniowiecza i cmentarzyska całopalnego kultury łużyckiej.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się istniejący rodzaj użytkowania.

2.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust.4, 5, 6 niniejszej uchwały).

122ML  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 5/113 AZP ze śladami osadnictwa z neolitu, pradziejów, wczesnego średniowiecza i cmentarzyska całopalnego kultury łużyckiej. Część terenu leży w bezpośrednim sąsiedztwie gruntów pochodzenia organicznego (gleby torfowo-mułowe).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: indywidualne budownictwo rekreacyjne z zielenią towarzyszącą.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) wysokość zabudowy – maksymalnie 1 kondygnacja nadziemna z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome o symetrycznych połaciach, z dopuszczeniem wielospadowych, przy zachowaniu warunku, że zasadnicza kalenica równoległa jest do granicy frontowej działki; bryła budynku w układzie horyzontalnym,

3) pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; dopuszcza się strzechę i gont, zaleca się użycie w elewacji drewna i kamienia,

4) spadek połaci dachowych określa się na poziomie 36o–50o,

5) nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi od 10,0 m od linii rozgraniczających ulicy 102D,

6) zaleca się dokonanie podziałów wewnętrznych terenu według zasady określonej na rysunku planu, dopuszcza się zmniejszenie liczby działek, natomiast zakazuje się zwiększania ich liczby,

7) na poszczególnych działkach obowiązuje nakaz trwałych nasadzeń zieleni towarzyszącej niskiej, średniej i wysokiej na powierzchni odpowiadającej min. 50% ogólnej powierzchni działki przed przystąpieniem do użytkowania obiektu mieszkalno-rekreacyjnego,

8) nie zezwala się na realizację wolno stojących garaży,

9) dostępność komunikacyjna z ulicy 102D.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Ze względu na występujące w pobliżu gleby pochodzenia organicznego należy przeprowadzić szczegółowe badania gruntowo-wodne.

123US,UT  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, rekreacji hippicznej (tor przeszkód do jazdy konnej), położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linia średniego napięcia 20 kV.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się istniejący rodzaj użytkowania.

2.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii 20 kV obowiązują przepisy szczególne.

3.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

124MR,UT  Stan istniejący

Teren zabudowy zagrodowej, posesje nr 1 i 2, położony przy gruntowej drodze gospodarczej w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

  1. Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania (zabudowa zagrodowa, usługi agroturystyczne).

  2. Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

  3. Dopuszczalne funkcje towarzyszące: usługi nieuciążliwe.

  4. Uciążliwość obiektów gospodarczych winna zamykać się w granicach działki; dopuszczalna obsada zwierząt hodowlanych – maksymalnie do 15 DJP.

  5. W przypadku lokalizacji funkcji towarzyszących ustala się:

·      obowiązek wydzielenia w obrębie własności miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających czasowo,

·      uciążliwość akustyczna musi zamykać się w granicach poszczególnych posesji; należy również uporządkować i rozwiązać problem gospodarki odpadami, z uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,

  6. Nieprzekraczalna linia zabudowy od linii SN20 kV – zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 11 ust. 4 pkt 4.

  7. Dostępność komunikacyjna z drogi dojazdowej 102D.

  8. Ustala się konieczność pozostawienia 3-metro-wego niezabudowanego pasa wzdłuż rowów.

  9. Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

10. Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

11. Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

12. Dopuszcza się możliwość podziału terenu w oparciu o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz projekt zagospodarowania terenu.

125US,UT  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk (ogrodzony teren wybiegu dla koni), położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Pozostawia się istniejący rodzaj użytkowania.

2.  Ustala się konieczność pozostawienia 3-metrowego niezabudowanego pasa wzdłuż rowów.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

126D  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, upraw polowych, łąk i pastwisk, położony w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linia średniego napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: ulica dojazdowa D½ o szerokości w liniach rozgraniczających 10,0 m.

2.  Zaleca się:

·      szerokość pasa ruchu 2,5 m,

·      w przekroju ulicznym uwzględnić ścieżkę rowerową.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

127B  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, łąk i pastwisk, położony w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linia średniego napięcia 20 kV. Teren był częściowo zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

2.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

128B  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, położony w południowej części wsi. Na całym terenie oznaczonym na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego śred-niowiecza.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

2.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

129UT  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, położony w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza.

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie  podstawowe:  tereny   turystyczno- -rekreacyjne z urządzeniami pomocniczymi oraz z zielenią towarzyszącą w rejonie projektowanego stawu.

2.  Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i urządzania terenu:

1) zaleca  się  usytuowanie  obiektów  pomocniczo--usługowych i miejsc parkingowych w rejonie drogi 128B,

2) zalecany program zagospodarowania terenu:

     pola biwakowe,

     boiska sportowe do gier małych,

     terenowe urządzenia rekreacyjne,

     zieleń niska i wysoka,

     miejsca parkingowe,

3) obsługa komunikacyjna z drogi 128B i ulicy 126D.

3.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

4.  Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska, a także stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego, w tym związanych z obsługą i naprawą pojazdów mechanicznych i maszyn oraz trwałego składowania materiałów masowych, budowlanych i urządzeń.

5.  Zabrania się lokalizowania obiektów i urządzeń produkcyjnych.

6.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla terenów 129UT i 131RR, UT.

130RP,RZ  Stan istniejący

Teren upraw polowych, łąk i pastwisk, rowów melioracyjnych, położony przy gruntowych drogach gospodarczych w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linie średniego napięcia 20 kV. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze śladami osad epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza. Teren był częściowo zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Prace ziemne w obrębie stanowiska archeologicznego należy wykonywać pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (patrz rozdz. II § 9 ust. 4, 5, 6 niniejszej uchwały).

131RR,UT  Stan istniejący

Teren, łąk i pastwisk, podmokłości, rowów melioracyjnych, położony w południowej części wsi. W części terenu oznaczonego na rysunku planu występuje stanowisko archeologiczne 6/15 AZP ze  śladami  osad  epoki kamienia, epoki brązu, k. przeworskiej i wczesnego średniowiecza. Teren był częściowo zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: staw.

2.  Przeznaczenie uzupełniające: łowisko komercyjne, usługi turystyczno-rekreacyjne.

3.  Wyklucza się uprawianie sportów motorowo-wod-nych.

4.  Wyklucza się polowanie na ptactwo (patrz: § 8 punkt 7 niniejszej uchwały).

5.  Lokalne warunki, zasady i standardy budowy i kształtowania terenu stawu:

1) staw winien być wkomponowany w otaczający teren bez naruszania jego cennych walorów przyrodniczych i krajobrazowych,

2) powyższe efekty należy uzyskać poprzez:

     zachowanie minimalnych wysokości grobli,

     pozostawienie kilku niewielkich wysp stwarzających możliwość zapewnienia miejsc lęgowych dla ptactwa i nawiązujących krajobrazowo do sąsiednich stawów,

     zachowanie w części północnej i częściowo wschodniej mniejszych spadków grobli (płycizn) dla wzbogacenia środowiska przyrodniczego tego terenu (rozwój szuwarów i trzcinowisk).

6.  Zaleca się kompleksowe opracowanie urbanistyczno-architektoniczne dla terenów 131RR,UT i 129UT.

132B  Stan istniejący

Teren gruntowej drogi dojazdowej, położony w południowej części wsi przy rowie melioracyjnym. Teren był częściowo zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

Przeznaczenie podstawowe: droga gruntowa gospodarcza utwardzona o szerokości w liniach rozgraniczających 6,0 m.

133RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w południowej części wsi przy rowie melioracyjnym. Drzewostan olchowy (wiek 15–25 lat), las I grupy wodochronny, graniczący z terenami lasów. Teren był zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

134RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi, przy rowie melioracyjnym. Drzewostan sosnowy (wiek 25–45 lat), częściowo dębowy (wiek 35–45 lat). Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV oraz linie średniego napięcia 20 kV. Teren był zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

4.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

135RL  Stan istniejący

Teren lasu, położony w południowej części. Drzewostan sosnowy (wiek 25–45 lat), częściowo dębowy (wiek 35–45 lat), graniczący
z terenami lasów. Teren był zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Użytkowanie zgodnie z ustaleniami planu urządzenia lasu.

3.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

136RP,RZ  Stan istniejący

Teren łąk i pastwisk, upraw polowych, rowu melioracyjnego, położony przy gruntowej drodze dojazdowej w południowej części wsi. Przez teren przebiega linia napowietrzna wysokiego napięcia 110 kV. Teren był zalany podczas powodzi w 1977 r. (wiosenna powódź roztopowa).

Ustalenia planu

1.  Przeznaczenie podstawowe: pozostawia się obecny rodzaj użytkowania terenu.

2.  Teren wyklucza się spod zabudowy.

3.  Dopuszcza się zmianę użytkowania na łąki i pastwiska.

4.  Ustala się konieczność konserwacji istniejących rowów melioracyjnych i użytkowanie ich zgodnie z przepisami szczególnymi.

5.  Dla terenów leżących w sąsiedztwie linii napowietrznej 110 kV obowiązują przepisy szczególne.

R o z d z i a ł  IV

Przepisy końcowe

§ 19

Tracą moc ustalenia planu przestrzennego zagospodarowania gminy Milicz, zatwierdzonego uchwałą nr IV/16/84 Rady Narodowej Miasta i Gminy w Miliczu z dnia 28.12.1984 r. i powtórnie zatwierdzonego uchwałą nr XVII/132/92 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 09.03.1992 r., w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 3 niniejszej uchwały.

§ 20

Zgodnie z art. 10 ust. 2 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%.

§ 21

Zgodnie z przepisami szczególnymi tereny objęte niniejszym planem miejscowym nie wymagają uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze.

§ 22

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu w Miliczu.

§ 23

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

                                        PRZEWODNICZĄCY RADY

                                         EDMUND BIENKIEWICZ


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 15 lutego 2001 r. (poz. 447)