259

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ DZIERŻONIOWA

z dnia 25 listopada 1996 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania

przestrzennego miasta Dzierżoniów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym (jednolity tekst Dz. U. Nr 13, poz. 79 z 1996 r.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415 z 1994 r.) uchwala się zmianę miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Dzierżoniowa zwaną dalej zmianą planu.

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Zmianą planu oznaczoną symbolem I.O.2 objęto obszar o powierzchni ok. 330 arów położonych przy ul. Zamenhoffa, wzdłuż istniejącego ogrodzenia Zakładów Mechanicznych Urządzeń Górniczych “DEZAM".

§ 2

Celem regulacji zawartych w ustaleniach zmiany planu jest:

1) ochrona interesów publicznych,

2) umożliwienie działalności różnorodnych podmiotów przy jednoczesnej minimalizacji wzajemnych konfliktów i optymalizacji korzyści wynikających ze wspólnych działań.

§ 3

1. Przedmiotem ustaleń zmiany planu są tereny wyznaczone w rysunku zmiany planu liniami rozgraniczającymi, których funkcje określono poniżej:

1) tereny mieszkalnictwa jednorodzinnego, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem Mn,

2) tereny usług, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem U,

3) tereny komunikacji, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem L-1/2,

4) tereny innego przeznaczenia, oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem I.

2. Na terenach, o których mowa w ust 1, ustala się przeznaczenie podstawowe, a w uzasadnionych przypadkach określa się przeznaczenie dopuszczalne oraz warunki jego dopuszczenia.

3. Tereny, o których mowa w ust. 2, mogą być w całości wykorzystane na cele zgodne z ich podstawowym przeznaczeniem lub częściowo na cele przeznaczenia podstawowego i dopuszczalnego, na zasadach określonych w dalszych przepisach.

§ 4

1. Integralną częścią zmiany planu jest rysunek zmiany, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, składający się z dwóch oddzielnych arkuszy.

2. Oznaczenia graficzne występujące w rysunku zmiany planu są obowiązującymi ustaleniami planu.

§ 5

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1) zmianie planu – należy przez to rozumieć ustalenia zmiany planu, o której mowa w § 1 uchwały, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,

2) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej Dzierżoniowa, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,

3) przepisach szczególnych i odrębnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem, wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,

4) rysunku zmiany planu – należy przez to rozumieć rysunek zmiany planu na mapie w skali 1:1000, stanowiący załącznik graficzny nr 1 do niniejszej uchwały,

5) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym obszarze, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,

6) przeznaczeniu dopuszczalnym – należy przez to rozumieć rodzaje przeznaczenia inne niż podstawowe, które uzupełniają lub wzbogacają przeznaczenie podstawowe,

7) obszarze – należy przez to rozumieć obszar o określonym podstawowym rodzaju przeznaczenia, wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi,

8) usługach bytowych – należy przez to rozumieć usługi związane z zaspokojeniem podstawowych potrzeb mieszkańców z zakresu handlu, gastronomii, rzemiosła drobnego (np. szewstwo, zegarmistrzostwo, złotnictwo) itp.,

9) usługach produkcyjnych – należy przez to rozumieć działalność gospodarczą z zakresu rzemiosła, drobnej wytwórczości, składów i hurtowni.

R o z d z i a ł II

Przepisy szczegółowe

§ 6

Ustala się dla terenu objętego zmianą planu miejscowego następujące przeznaczenie dla poszczególnych obszarów:

1. Mn – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna o charakterze wolno stojącym z dopuszczeniem bliźniaczej, zwartej oraz małych domów mieszkalnych.

2. Up – zabudowa usługowa o charakterze produkcyjnym.

3. Up,A – zabudowa usługowa o charakterze produkcyjnym z dopuszczeniem funkcji administracyjno--socjalnej i składowej.

4. Mn,Up – zabudowa mieszkalna jednorodzinna z dopuszczeniem usług o charakterze bytowym lub produkcyjnym, zlokalizowanych w ściśle wyznaczonej strefie i możliwością ich bliźniaczego usytuowania na działkach.

5. Up,Mn – zabudowa usługowa o charakterze produkcyjnym z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej w części zachodniej działki.

6. I – teren upraw rolnych, którego przeznaczenie może ulec zmianie w związku z opracowaniem planu miejscowego dla terenu przyległego.

L-1/2 – droga publiczna kat. L-1/2 o szerokości 15 m w liniach rozgraniczających z jednostronnym chodnikiem, przeznaczona do obsługi terenów przyległych oraz mieszcząca niezbędne pasy infrastruktury technicznej ogólnomiejskiej.

§ 7

Ustala się ponadto:

1) obowiązujące i nieprzekraczalne linie zabudowy,

2) max zasięg oddziaływania na środowisko obiektów i urządzeń produkcyjnych,

3) strefy włączenia poszczególnych nieruchomości do istniejących i projektowanych dróg publicznych,

4) wysokość zabudowy nie może przekraczać 2,5 kondygnacji nadziemnej,

5) dla nowo wnoszonych obiektów dachy strome, dwuspadowe z kalenicami równoległymi do odpowiednich ulic i dopuszczeniem lukarn,

6) dla zabudowy na działkach narożnych dopuszcza się dachy wielospadowe.

§ 8

Dla terenu objętego zmianą planu miejscowego ustala się następujące zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

1) dostawa energii elektrycznej, wody i gazu odbywać się może jedynie z sieci miejskich,

2) odprowadzenie ścieków i wód opadowych do obowiązującego na terenie tej części miasta układu miejskiego,

3) odprowadzenie ścieków produkcyjnych do sieci miejskiej może odbywać się wyłącznie za zgodą użytkownika sieci oraz pod warunkiem zainstalowania niezbędnych urządzeń do neutralizacji chemicznie aktywnych ścieków.

§ 9

Prowadzenie działalności gospodarczej na obszarach do tego wskazanych, wiążącej się z wprowadzeniem substancji zanieczyszczających powietrze, jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu stosownej decyzji o dopuszczalnej emisji.

§ 10

Parkingi i garaże dla wszystkich nowo wznoszonych obiektów powinny być zlokalizowanej na terenie posesji, na której obiekt będzie wznoszony.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 11

Traci moc uchwała nr XXXVIII/17/92 Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 25 marca 1992 roku w sprawie miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Dzierżoniów w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.

§ 12

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%.

§ 13

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta Dzierżoniów.

§ 14

Zmiana miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Dzierżoniów oznaczona symbolem I.O.2. wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

MATEUSZ CEGIEŁKA

 

 

Załącznik graficzny nr 1 do uchwały Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 25 listopada 1996 r. (poz. 259)

 

Załącznik graficzny nr 1 do uchwały Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 25 listopada 1996 r. (poz. 259)