190

UCHWAŁA RADY GMINY RUDNA

z dnia 28 grudnia 2000 r.

w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna w obrębie Gwizdanów

Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) Rada Gminy Rudna uchwala, co następuje:

 

§ 1

1. Uchwala się zmianę miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna, zatwierdzonego uchwałą Gminnej Rady Narodowej nr XXX/67/83 z dnia 20 stycznia 1983 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Legnickiego Nr 27, poz. 427 z dnia 29 grudnia 1990 r.).

2. Na zmianę, o której mowa w § 1, składają się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego fragmentów obrębu Gwizdanów, przeznaczonych pod zalesienia oraz zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wraz z usługami jako funkcją towarzyszącą.

3. Ustalenia planu obejmują określenie zasad zalesień oraz kształtowania zabudowy, w tym:

1) granic i wielkości terenu,

2) linii zabudowy,

3) wysokości zabudowy,

4) obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu,

5) tymczasowego sposobu użytkowania

oraz określenia zasad ochrony środowiska kulturowego i naturalnego, a także skutków prawnych uchwalenia planu.

4. Na plan składają się niniejsza uchwała oraz rysunki planu w skali 1:2000, stanowiące załączniki nr 1 i 2 do uchwały.

§ 2

1. Dla terenu oznaczonego symbolem 5.1MN/U5.2MN/U oraz 5RO (działka nr 15/4 o pow. 2,58 ha) ustala się przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z usługami towarzyszącymi oraz uprawy ogrodnicze. Przeznaczenie dotyczy terenów:

a) 5.1MN/U – części działki 15/4 o powierzchni 0,44 ha,

b) 5.2MN/U – części działki 15/4 o powierzchni 0,35 ha,

c) 5RO – części działki 15/4 o powierzchni 1,79 ha.

1. Teren 5.1MN/U i 5.2MN/U przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wraz z usługami jako funkcją towarzyszącą:

a) Nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 8,0 m od granicy działki z istniejącą drogą (działka nr 33/1). Maksymalna wysokość zabudowy dwie kondygnacje z dachem dwuspadowym, o symetrycznych połaciach i kącie nachylenia min. 350. Dopuszcza się poddasze użytkowe. Poziom posadowienia parteru maksymalnie 0,4 m nad poziomem terenu. Garaż, obiekty gospodarcze i usługowe jako budynki wolno stojące o formach nawiązujących do obiektu mieszkalnego. Wszystkie obiekty na działce swoją skalą i wystrojem zewnętrznym powinny nawiązywać do historycznie ukształtowanego otoczenia w obszarze zabudowanym wsi. Zakaz lokalizacji blaszanych garaży i innych tego typu obiektów tymczasowych. Ogrodzenie w formie przęseł z materiałów naturalnych (drewno, kamień, cegła itp.). Zakaz ogradzania siatką i prefabrykatami betonowymi. Wysokość ogrodzenia od strony istniejącej drogi max 1,2 m.

b) Uciążliwość usług na działce nie może przekraczać granic działki.

c) Obsługa komunikacyjna od strony północnej, z istniejącej drogi (działka nr 33/1).

d) Zaopatrzenie w energię elektryczną, wodę, gaz z istniejących i projektowanych sieci. Odprowadzenie ścieków do kanalizacji zbiorczej. Ogrzewanie indywidualne: olejowe, gazem lub elektryczne. Przyłącza wykonać należy zgodnie z technicznymi warunkami podanymi przez właścicieli lub użytkowników sieci. Trasy przyłączy należy określić w projekcie budowlanym. Odpadki zbierać do szczelnych pojemników i wywozić na wysypisko gminne.

e) Do czasu realizacji funkcji ustalonych w planie ustala się tymczasowy sposób zagospodarowania terenu zgodny z istniejącym użytkowaniem i zainwestowaniem na działce.

2. Teren 5RO przeznaczony jest pod uprawy polowe z zakresu ogrodnictwa. Wprowadza się zakaz lokalizacji wszelkiej zabudowy. Uprawy prowadzić zgodnie z istniejącymi warunkami siedliskowymi. Do czasu realizacji docelowych funkcji, określonych w planie, ustala się tymczasowy sposób użytkowania zgodny z istniejącym zainwestowaniem i zagospodarowaniem na działce.

§ 3

Dla terenu 5RL (załącznik nr 2 w skali 1:2000 do uchwały) ustala się:

1) Teren przeznaczony pod zalesienie – część działki nr 170 o powierzchni 0,28 ha.

2) Teren należy zalesić do warunków siedliskowych oraz prowadzić na nich gospodarkę leśną na podstawie przepisów szczególnych.

3) Projekt urządzenia lasu należy uzgodnić z właściwym w sprawach gazownictwa organem administracji specjalnej w zakresie ewentualnej kolizji z przesyłowymi urządzeniami gazowymi.

4) Do terenów objętych planem oraz jego przedmiotu mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. Nr 101, poz. 444 wraz z późn. zm.) oraz wydane na jej podstawie przepisy wykonawcze.

§ 4

Ustala się ochronę potencjalnych znalezisk archeologicznych i zobowiązuje się inwestora po dokonaniu odkrycia do bezzwłocznego powiadomienia organów służby ochrony zabytków. Zobowiązuje się realizatorów planu do zapewnienia na czas robót ziemnych nadzoru archeologicznego oraz sfinansowania, w razie potrzeby, ratowniczych robót archeologicznych.

§ 5

Gdy właściciel zbywa nieruchomość, której wartość – w związku z uchwaleniem niniejszego planu – wzrosła, Wójt Gminy Rudna decyzją pobiera jednorazową opłatę w wysokości 30% wzrostu wartości nieruchomości.

§ 6

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§ 7

1. Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna dotyczące terenów objętych planem miejscowym.

2. Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 8

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Rudna.

§ 9

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY RADY

JERZY STANKIEWICZ

 

 

 

 Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Rudna z dnia 28 grudnia 2000 r. (poz. 190)

 

 

Załącznik nr 2 do uchwały Rady Gminy Rudna z dnia 28 grudnia 2000 r. (poz. 190)