186

UCHWAŁA RADY GMINY RADWANICE

z dnia 30 października 2000 r.

w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Radwanice w obrębie Radwanice

Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity w Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity w Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) Rada Gminy w Radwanicach uchwala, co następuje:

 

§ 1

1. Uchwala zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Radwanice, uchwalonego przez Gminną Radę Narodową uchwałą nr XI/47/90 z 30 marca 1990 r. (Dz. Urz. Woj. Legnickiego Nr 15, poz. 216).

2. Na zmianę, o której mowa w pkt 1, składają się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego fragmentów obrębu Radwanice. Ustalenia planów zawarte w niniejszej uchwale oraz na rysunkach planów w skalach 1:2000 i 1:5000, stanowiących załączniki nr nr 1, 2 i 3 do uchwały.

3. Ustalenia planu obejmują zasady zagospodarowania terenu, w tym kształtowania zieleni, zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia terenu, zasady ochrony środowiska i skutki prawne uchwalenia planów.

§ 2

Dla terenu 2/2000 US (załącznik nr 1 do uchwały) ustala się:

1. Boisko sportowe dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dla społeczności gminy Radwanice na działkach nr nr 291/2 i 292/1 o ogólnej powierzchni 2,40 ha.

2. Teren należy zagospodarować umieszczając na jego terenie boiska do gier dużych i małych, urządzenia lekkoatletyczne i trybunę dla widzów.

3. Budynek sanitarno-socjalny i bezodpływowy zbiornik ścieków usytuować jak pokazano na rysunku planu.

4. Teren ogrodzić i obsadzić szpalerami drzew i krzewów, od strony parkingu – gęstym żywopłotem.

5. Dojazd istniejącą drogą gminną o nawierzchni utwardzonej, przy drodze urządzić parking.

6. Dostawa wody z własnego ujęcia, odprowadzenie ścieków do szczelnego zbiornika i wywożenie jego zawartości do oczyszczalni ścieków w Radwanicach. Przyłącze elektroenergetyczne z istniejącej trafostacji na działce nr 265/4. Fragment przebiegającej nad terenem projektowanego boiska linii napowietrznej 20 kV przełożyć lub skablować, w zależności od technicznych warunków zasilania, wydanych przez organ administracji specjalnej.

§ 3

Dla terenu 3/2000 US (załącznik nr 2 do uchwały) ustala się:

1. Boisko osiedlowe na części działki nr 362/21. Powierzchnia terenu objętego planem wynosi 1,22 ha.

2. W zachodniej części terenu urządzić boiska do gier małych, w części wschodniej teren zabaw dla dzieci. Teren obsadzić dokoła gęstymi szpalerami drzew i krzewów oraz żywopłotem – według ustaleń rysunku planu.

3. Zachować przebiegające obrzeżami terenu: kabel elektroenergetyczny średniego napięcia 20 kV i kabel telefoniczny. Odcinek linii napowietrznej niskiego napięcia, biegnący wzdłuż wschodniej granicy terenu zaleca się skablować.

§ 4

Dla terenu 4/2000 NU (załącznik nr 3 do uchwały) ustala się:

1. Działka nr 317/6 przeznaczona pod powiększenie terenu istniejącego gminnego składowiska odpadków, znajdującego się na sąsiedniej działce nr 317/4. Powierzchnia terenu objętego planem wynosi 0,87 ha.

2. Na terenie objętym planem należy wybudować rów opaskowy i ogroblowany zbiornik retencyjno--rozsączający celem zabezpieczenia składowiska przed napływem wód powierzchniowych z sąsiednich, wyżej położonych terenów. Skarpy rowu i zbiornika należy umocnić darnią.

3. Do zbiornika należy urządzić wewnętrzną drogę dojazdową.

4. Teren ogrodzić od strony składowiska gęstym szpalerem dobrze ukorzeniających się drzew i krzewów.

5. Ze względu na położenie terenu objętego planem w obrębie osadniczego stanowiska archeologicznego należy zapewnić nadzór archeologiczny nad pracami ziemnymi. Na tego typu badania inwestor jest zobowiązany uzyskać zezwolenie w jednostce administracji specjalnej przed otrzymaniem pozwolenia na budowę.

§ 5

Ewentualne koszty, związane ze spadkiem wartości gruntów, położonych w pobliżu boisk i terenu przeznaczonego na rozbudowę wysypiska odpadków, ponosi Gmina Radwanice.

§ 6

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§ 7

1. Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy dotyczące terenu objętego planem niniejszym.

2. Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 8

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Radwanice.

§ 9

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

PRZEWODNICZĄCA

RADY GMINY

EWA FLAK

 

 Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Radwanice z dnia 30 października 2000 r. (poz. 186)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2 część I do uchwały Rady Gminy Radwanice z dnia 30 października 2000 r. (poz. 186)

Załącznik nr 2 część II do uchwały Rady Gminy Radwanice z dnia 30 października 2000 r. (poz. 186)

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 3 część I do uchwały Rady Gminy Radwanice z dnia 30 października 2000 r. (poz. 186)

 

Załącznik nr 3 część II do uchwały Rady Gminy Radwanice z dnia 30 października 2000 r. (poz. 186)