173

UCHWAŁA RADY GMINY RUDNA

z dnia 28 grudnia 2000 r.

w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna w obrębie Brodów

Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) Rada Gminy Rudna uchwala, co następuje:

 

§ 1

  1. Uchwala się zmianę miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna zatwierdzonego uchwałą Gminnej Rady Narodowej nr XXX/67/83 z dnia 20 stycznia 1983 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Legnickiego Nr 27, poz. 427 z dnia 29 grudnia 1990 r.).
  2. Na zmianę, o której mowa w § 1, składają się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego fragmentów obrębu Brodów, przeznaczonych pod zalesienia oraz zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

3. Ustalenia planu obejmują określenie zasad zalesień oraz kształtowania zabudowy, w tym:

  1. granic i wielkości terenu,
  2. linii zabudowy,
  3. wysokości zabudowy,
  4. obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu,
  5. tymczasowego sposobu użytkowania

oraz określenia zasad ochrony środowiska kulturowego i naturalnego, a także skutków prawnych uchwalenia planu.

4. Na plan składają się: niniejsza uchwała oraz rysunki planu w skali 1:1000 i 1:2000, stanowiące załączniki nr 1 i nr 2 do uchwały.

§ 2

Dla terenu 1RL (załącznik nr 1 w skali 1:1000 do uchwały) ustala się:

1) Teren przeznaczony pod zalesienie – działka nr 69 o powierzchni 0,25 ha.

2) Teren należy zalesić do warunków siedliskowych oraz prowadzić na nich gospodarkę leśną na podstawie przepisów szczególnych.

3) Do terenów objętych planem oraz jego przedmiotu mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. Nr 101, poz. 444 ze zmianami) oraz wydane na jej podstawie przepisy wykonawcze.

§ 3

Dla terenu oznaczonego 1MN (załącznik nr 2 w skali 1:2000 do uchwały) ustala się:

  1. Teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – działka nr 73/1 o powierzchni 0,76 ha.
  2. Budynek mieszkalny sytuować w obowiązującej linii zabudowy zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5,0 m od granicy działki z istniejącą drogą (działka nr 306).
  3. Maksymalna wysokość dwie kondygnacje z dachem dwuspadowym, o symetrycznych połaciach i kącie nachylenia min. 350, szczytowo do drogi. Dopuszcza się poddasze użytkowe. Poziom posadowienia parteru maksymalnie 0,4 m nad poziomem terenu. Garaż i obiekty gospodarcze jako budynki wolno stojące o formach nawiązujących do obiektu mieszkalnego. Wszystkie obiekty na działce swoją skalą i wystrojem zewnętrznym powinny nawiązywać do historycznie ukształtowanego otoczenia w obszarze zabudowanym wsi. Zakaz lokalizacji blaszanych garaży i innych tego typu obiektów tymczasowych. Ogrodzenie z materiałów naturalnych (drewno, kamień, cegła itp.). Zakaz ogradzania siatką i prefabrykatami betonowymi. Wysokość ogrodzenia od strony istniejącej drogi max 1,2 m.

  4. Dopuszcza się sytuowanie w parterze budynku mieszkalnego usług nieuciążliwych z zakresu handlu, gastronomii, rzemiosła usługowego, o ile przepisy szczególne nie będą takich lokalizacji wykluczać.
  5. Obsługa komunikacyjna od strony południowej, z istniejącej drogi (działka nr 306).
  6. Zaopatrzenie w energię elektryczną, wodę, gaz z istniejących sieci i projektowanych przyłączy. Trasy przyłączy ustalić w projekcie budowlanym w uzgodnieniu z administratorami poszczególnych sieci. Odprowadzenie ścieków do kanalizacji zbiorczej. Ogrzewanie indywidualne: olejowe, gazem lub elektryczne. Przyłącza wykonać należy zgodnie z technicznymi warunkami podanymi przez właścicieli lub użytkowników sieci. Odpadki zbierać do szczelnych pojemników i wywozić na wysypisko gminne.
  7. Do czasu realizacji funkcji ustalonej w planie ustala się tymczasowy sposób zagospodarowania terenu zgodny z istniejącym użytkowaniem i zainwestowaniem na działce.

§ 4

Ustala się ochronę potencjalnych znalezisk archeologicznych i zobowiązuje się inwestora po dokonaniu odkrycia do bezzwłocznego powiadomienia organów służby ochrony zabytków. Zobowiązuje się realizatorów planu do zapewnienia na czas robót ziemnych nadzoru archeologicznego oraz sfinansowania, w razie potrzeby, ratowniczych robót archeologicznych.

§ 5

Gdy właściciel zbywa nieruchomość, której wartość – w związku z uchwaleniem niniejszego planu – wzrosła, Wójt Gminy Rudna decyzją pobiera jednorazową opłatę w wysokości 30% wzrostu wartości nieruchomości.

§ 6

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

§ 7

  1. Z dniem wejścia planu w życie wygasają ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rudna dotyczące terenów objętych planem miejscowym.
  2. Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 8

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Rudna.

§ 9

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY RADY

JERZY STANKIEWICZ

 

 

 

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy Rudna z dnia 28 grudnia 2000 r. (poz. 173)

 

Załącznik nr 2 do uchwały Rady Gminy Rudna z dnia 28 grudnia 2000 r. (poz. 173)