2178

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W ŚWIERADOWIE ZDROJU

z dnia 28 sierpnia 2001 r.

w sprawie zmiany uchwały nr X/70/2000 Rady Miejskiej w Świeradowie Zdroju z dnia 28 września 2000 r. w sprawie ustalenia regulaminów określających wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania i wypłacania dodatków nauczycielom zatrudnionym w gminnych jednostkach organizacyjnych gminy, działających w zakresie oświaty w Świeradowie Zdroju

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz.74 z późn. zm.), w związku z art. 30 ust. 1 i 6, art. 32 ust. 1, art. 33 ust. 1 oraz art. 34 ust. 1, w związku z art. 54 pkt 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (tekst jednolity z 1997 r. Dz. U. Nr 56,
poz. 357 z 1997 r. z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznawania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. Nr 39, poz. 455) Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1

W załączniku nr 5 do uchwały nr X/70/2000 zawierającym “Regulamin przyznawania nagród dla nauczycieli” pkt 2 zdanie drugie otrzymuje brzmienie:

“W szczególnie uzasadnionych przypadkach uprawnione organy, o których mowa w pkt 1, mogą przyznać nagrodę w innym czasie”.

§ 2

W § 1 po punkcie 5 dodaje się pkt 6 w następującym brzmieniu:

“Regulamin przyznawania dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli, którego treść stanowi załącznik nr 6.”.

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta.

§ 4

Uchwała wchodzi w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Kazimierz Sarzyński

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Świeradowie Zdroju z dnia 28 sierpnia 2000 r. (poz. 2178)

Załącznik nr 6 do uchwały Rady Miejskiej w Świeradowie Zdroju z dnia 28 września 2000 r.

REGULAMIN PRZYZNAWANIA DODATKU MIESZKANIOWEGO

DLA NAUCZYCIELI

1. Nauczycielowi zatrudnionemu w wymiarze nie niższym niż połowa tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin i posiadającemu kwalifikacje wymagane do zajmowanego stanowiska przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy.

2. Wysokość nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego w zależności od liczby osób w rodzinie uprawnionego nauczyciela wynosi miesięcznie:

a) przy jednej osobie w rodzinie – 1%

b) przy dwóch osobach w rodzinie – 2%

c) przy trzech osobach w rodzinie – 3%

d) przy czterech i więcej osobach w rodzinie – 4%

średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty,
o którym mowa w art. 30 Karty nauczyciela.

3. Do członków rodziny, o której mowa w pkt 2, zalicza się nauczyciela oraz wspólnie z nim zamieszkujących: współmałżonka oraz dzieci i rodziców pozostających na jego wyłącznym utrzymaniu.

4. Nauczycielowi i jego współmałżonkowi, będącemu także nauczycielem, stale z nim zamieszkującym, przysługuje tylko jeden dodatek mieszkaniowy,
w wysokości określonej w pkt 2. Małżonkowie wspólnie określają pracodawcę, który będzie im wypłacał ten dodatek.

5. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przyznaje się na wniosek nauczyciela, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w pkt 4, na ich wspólny wniosek. Nauczycielowi dodatek przyznaje dyrektor, a dyrektorowi – burmistrz miasta.

6. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielowi:

a) niezależnie od tytułu prawnego do zajmowanego przez niego lokalu mieszkalnego,

b) od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel złożył wniosek
o jego przyznanie.

7. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje
w okresie wykonywania pracy, a także w okresach:

a) nieświadczenia pracy, za które przysługuje wynagrodzenie,

b) pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego,

c) korzystania z urlopu wychowawczego,

d) odbywania zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego, okresowej służby wojskowej: w przypadku gdy z nauczycielem powołanym do służby wojskowej zawarta była umowa o pracę na czas określony, dodatek wypłaca się nie dłużej niż do końca okresu, na który umowa ta została zawarta.