1388

UCHWAŁA RADY GMINY W ZAWONI

z dnia 29 czerwca 2001 r.

w sprawie uchwalenia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla działek nr: 602/3 i 602/4 położonych w Czeszowie, na obszarze gminy Zawonia

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (t.j. Dz. U. Nr 13 z 1996 r., poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. Nr 15 z 1999 r., poz. 139 z późn. zm.), oraz uchwały Rady Gminy w Zawoni nr XVII/121/2000 z dnia 27 grudnia 2000 r. Rada Gminy w Zawoni uchwala, co następuje:

 

 

 


Ustalenia ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 602/3 i 602/4 położonych w Czeszowie, na obszarze gminy Zawonia.

§ 2

1.      Integralną częścią uchwały jest rysunek planu w skali 1:1000.

2.      Ustalenia planu obowiązują na obszarze objętym na rysunku planu granicą opracowania.

3.      Poniższe oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1)            Obowiązujące linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu.

2)            Linie rozgraniczające, które mogą ulec nieznacznemu przesunięciu.

3)            Symbole przeznaczenia terenów.

4)            Nieprzekraczalne linie zabudowy.

4.      Ponadto na rysunku planu występuje oznaczenie KL nr 47526 – droga powiatowa Czeszów – Złotów, które nie jest obowiązującym ustaleniem planu.

§ 3

Warunki zabudowy i zagospodarowania terenów w decyzjach administracyjnych należy określać według zasad ustalonych w stosunku do terenów wyznaczonych liniami rozgraniczającymi.

§ 4

Ustala się następujące przeznaczenia terenów:

1.      Podstawowym przeznaczeniem obszaru jest zabudowa mieszkaniowa, oznaczona na rysunku planu symbolem MN.

2.      Teren, oznaczony symbolem ZT,W, przeznacza się na zieleń trwałą – ogród, łąka. Dopuszcza się lokalizację oczek wodnych.

3.      Teren, oznaczony symbolem K, przeznacza się na poszerzenie drogi powiatowej nr 47526 do szerokości 7,5 m od istniejącej osi jezdni.

4.      Linie rozgraniczające, które mogą ulec nieznacznemu przesunięciu, dopuszczają przesunięcie nie więcej iż o 5 metrów granic terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową na zewnątrz od drogi.

§ 5

Ustala się zasady uzbrojenia terenu w zakresie obsługi komunikacyjnej:

1.      Ustala się dojazd do obszaru drogą powiatową nr 47526.

2.      Miejsca postojowe oraz place manewrowe dla wszelkich pojazdów związanych z użytkowaniem terenu umieszcza się na działkach własnych inwestorów.

§ 6

Ustala się warunki i zasady kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu:

1.      Wyznacza się dwie działki zabudowy mieszkaniowej.

2.      Na każdej z działek zabudowy planuje się budowę jednego obiektu mieszkalnego oraz garażu wolno stojącego i dopuszcza się budowę budynku gospodarczego.

3.      Ustala się maksymalną wysokość budynków mieszkalnych na 1 kondygnację naziemną z użytkowym poddaszem – wysokość ściany, liczona od podstawy do okapu nie może przekraczać 4,5 m.

4.      Ustala się maksymalną wysokość budynków gospodarczych i garaży na jedną kondygnację naziemną – wysokość ściany, liczona od podstawy do okapu nie może przekraczać 3,0 m.

5.      Ustala się nieprzekraczalne linie zabudowy dla wszelkich obiektów o przebiegu podanym na rysunku planu.

6.      Dachy budynków powinny być dwu- lub wielospadowe i posiadać symetryczne połacie o spadku nie mniejszym niż 30o. Dopuszcza się wprowadzanie lukarn i innych elementów wzbogacających formę dachu. Dachy powinny być kryte materiałami o wysokich walorach architektonicznych – dachówka, łupek itp.

7.      Pas terenu o szerokości 3 m wzdłuż rzeki Sąsiecznicy należy zagospodarować w sposób umożliwiający prowadzenie konserwacji rzeki sprzętem mechanicznym przez odpowiednie służby melioracyjne.

§ 7

Ustala się zasady uzbrojenia terenu w zakresie infrastruktury technicznej.

1.      Obszary będą zaopatrzone w wodę z komunalnej sieci wodociągowej.

2.                 Ścieki bytowo-gospodarcze do czasu realizacji komunalnej sieci kanalizacyjnej będą gromadzone w szczelnych zbiornikach i okresowo wywożone do oczyszczalni ścieków.

3.      Wprowadza się zakaz odprowadzania ścieków do gruntu.

4.      W razie wystąpienia zanieczyszczeń olejowych będą one odprowadzane do wydzielonego szczelnego zbiornika z zastosowaniem łapaczy oleju.

5.      Wody opadowe będą odprowadzane powierzchniowo do gruntu.

6.      Zaopatrzenie w energię elektryczną będzie odbywać się zgodnie z warunkami wydanymi przez Zakład Energetyczny.

7.      Zaopatrzenie w ciepło powinno odbywać się przy zastosowaniu ogrzewania o niskiej lub zerowej emisji zanieczyszczeń, np: elektryczno-akumulacyjnego, gazowego, olejowego.

§ 8

Ustala się zasady ochrony środowiska przyrodniczego.

1.      Ustala się zakaz wprowadzania nie oczyszczonych ścieków do gruntu, zanieczyszczania terenu olejami i ich pochodnymi oraz stosowania środków chemicznej ochrony roślin należących do I i II klasy trucizn.

§ 9

Ustala się zasady ochrony środowiska kulturowego.

1.      Obszar objęty planem położony jest w obrębie strefy „OW” obserwacji archeologicznej oraz w rejonie występowania stanowisk archeologicznych.

2.      Prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe.

3.      Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków – Inspekcji Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z siedmiodniowym wyprzedzeniem celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego. W uzasadnionych przypadkach może nastąpić konieczność przeprowadzenia ratowniczych badań archeologicznych.

Ustalenia końcowe

§ 10

Ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415 z późniejszymi zmianami), w wysokości 0%.

§ 11

W odniesieniu do terenu stanowiącego przedmiot niniejszej uchwały tracą moc ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego gminy Zawonia zatwierdzonego uchwałą Rady Gminy w Zawoni nr XXII/116/93 z dnia 25 października 1993 r. w zakresie objętym niniejszą uchwałą.

§ 12

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Gminy Zawonia.

§ 13

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCA

RADY GMINY

 

BARBARA MUSZYŃSKA

 

 

 

Załącznik do uchwały Rady Gminy Zawonia z dnia 29 czerwca 2001 r. (poz. 1388)