Poz. 131

UCHWAŁA NR XIV/93/99

RADY MIEJSKIEJ W OŁAWIE

z dnia 20 grudnia 1999 r.

w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Bocznej w Oławie

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) i art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.), w związku z uchwałą Nr VII/50/99 Rady Miejskiej z dnia 20 maja 1999 r., Rada Miejska w Oławie uchwala:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ul. Bocznej w Oławie, zwany dalej w skrócie MPZP – ul. Boczna, którego zapis wyrażony w postaci:

1) rysunku MPZP w skali 1:500 obejmującego teren położony w rejonie ul. Bocznej w Oławie stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

2) zasad zagospodarowania terenu zawartych w rozdziale II niniejszej uchwały;

stanowi obowiązujące ustalenia o przeznaczeniu i warunkach zagospodarowania terenów.

§ 2

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:

1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia MPZP, o których mowa w § 1 uchwały,

2) rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek MPZP w skali 1:500 z oznaczonymi graficznie funkcjami terenów i ich podziałem stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

3) terenie – należy przez to rozumieć obszar ograniczony na rysunkach jw. liniami rozgraniczającymi ten obszar od innych obszarów, oznaczony symbolem zgodnie z oznaczeniami przyjętymi w planowaniu przestrzennym i określonymi w legendzie.

§ 3

Rysunek planu obowiązuje w przedmiocie oznaczonych funkcji terenów, linii rozgraniczających, nieprzekraczalnej linii zabudowy.

R o z d z i a ł II

§ 4

Zasady zagospodarowania terenu

1. Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania:

wyznaczono następujące funkcje terenów ograniczonych na rysunku MPZP liniami rozgraniczającymi:

MN / U – Teren zabudowy mieszkaniowej z usługami.

2. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury.

Wszelkie sieci uzbrojenia biegną w liniach rozgraniczających ulicy Bocznej – KD – (komunikacja dojazdowa) leżącej poza obszarem opracowania. Brak urządzeń wymagających określenia terenów infrastruktury.

Zasady uzbrojenia: przyłącza do sieci w ulicach nastąpią w miejscu i na zasadach określonych przez właściciela sieci po określeniu zapotrzebowania przez inwestorów:

a) woda z wodociągu istniejącego z ulicy Bocznej,

b) energia elektryczna zgodnie z warunkami określonymi przez Zakład Energetyczny,

c) odprowadzenie ścieków docelowo do kanalizacji. Dopuszcza się tymczasowo zbiorniki bezodpływowe zgodnie z obowiązującymi przepisami,

d) zaopatrzenie w gaz zgodnie z koncepcją gazyfikacji,

e) ogrzewanie paliwem ekologicznym – o niskiej zawartości siarki, zaleca się gaz i olej opałowy.

3. Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu.

W terenie oznaczonym MN obowiązują następujące zasady kształtowania zabudowy: teren przeznaczony do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej z usługami:

Funkcja mieszkaniowa lub usługowa. Usługi wyłącznie nieuciążliwe.

a) Obiekty mieszkalne oraz obiekty usługowe wbudowane lub wolnostojące. Na etapie projektu budowlanego dla projektowanych usług należy uzyskać postanowienie Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

b) Nie dopuszcza się lokalizacji obiektów towarzyszących funkcji mieszkaniowej mogących pogorszyć stan środowiska (hodowla, usługi samochodowe, hurtownia itp.).

c) Budynki mieszkalne i usługowe nie wyższe niż 2 kondygnacje z poddaszem użytkowym. Przy projektowaniu zabudowy należy bezwzględnie uwzględnić walory krajobrazu.

d) Oznaczona na rysunku planu nieprzekraczalna linia zabudowy 6 m. Od granicy działki oznacza, że elewacja frontowa budynku nie może jej przekroczyć w stronę ulicy. Usytuowanie budynków na działce dowolne.

e) Miejsca postojowe dla wszystkich pojazdów właściciela na posesji własnej. W wypadku prowadzenia działalności gospodarczej właściciel zapewnia miejsca postojowe również dla klientów.

f) Maksymalna powierzchnia zabudowy na działce – 50%.

4. Zasady i warunki podziału terenu na działki budowlane:

Podział zgodnie z rysunkiem MPZP. Dopuszcza się korektę podziału na działki budowlane zgodnie z życzeniem inwestorów pod warunkiem zachowania zasady, że front działki nie będzie mniejszy niż 20 m a linie podziału będą prostopadłe do ul. Bocznej. Dopuszcza się rezygnację z podziału i realizację jednego obiektu.

5. Szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.

W rejonie terenu objętego planem występują zabytkowe stanowiska archeologiczne. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych.

Zasady postępowania w rejonie występowania zabytków archeologicznych.

Prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych SOZ, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe. Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej. Inwestor finansuje ratownicze badania archeologiczne. Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia SOZ – Inspekcji Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.

6. Tymczasowe sposoby zagospodarowania, urządzenia oraz użytkowania terenu.

Do czasu realizacji planu funkcja rolnicza bez zmian.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 5

Ustalenia planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Miasta Oławy uchwalonego dnia 29.04.1994 r. uchwałą nr IV/25/94 w obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność.

§ 6

W razie zbycia terenu przez właściciela przewiduje się naliczanie opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 5%.

§ 7

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Oława.

§ 8

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

ANDRZEJ GRZESZCZAK

 

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XIV/93/99 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 20 grudnia 1999 r.