Poz. 54

UCHWAŁA NR XVIII/133/99

RADY MIEJSKIEJ W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

z dnia 29 grudnia 1999 r.

w sprawie zmiany w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Bystrzyca Kłodzka w granicach działki nr 135 Obręb Centrum

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74, Nr 58, poz. 261, Nr 106, poz. 496 i Nr 132, poz. 622, z 1997 r. Nr 9, poz. 43, Nr 106, poz. 679, Nr 107, poz. 686 , Nr 113, poz. 734 i Nr 123, poz. 775 oraz z 1998 r. Nr 155, poz. 1014 i Nr 162, poz. 1126) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 i Nr 41, poz. 412 ) – Rada Miejska uchwala, co następuje:

 

§ 1

1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy magazynowo-usługowej z jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym w rejonie ul. Lotników w Bystrzycy Kłodzkiej; zwany dalej w niniejszej uchwale miejscowym planem.

2. Obowiązujące ustalenia miejscowego planu zawarte są w treści niniejszej uchwały oraz w rysunku miejscowego planu, który jako integralna część miejscowego planu stanowi załącznik nr 1 do uchwały.

§ 2

Granice miejscowego planu

Granice miejscowego planu obejmują teren, stanowiący część działki nr 135 (R IVa) Obręb Centrum o powierzchni ca 0,58 ha, położonej w rejonie ulicy Lotników w Bystrzycy Kłodzkiej.

§ 3

Przeznaczenie i program zagospodarowania terenu

1. Teren określony w § 2 przeznacza się pod zabudowę magazynowo-usługową z jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym, wydzielając w jego obrębie:

a) teren zabudowy magazynowo-usługowej, oznaczony w rysunku miejscowego planu symbolem literowym “S, UP”; powierzchnia terenu 0,4290 ha,

b) teren jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej, oznaczony w rysunku miejscowego planu symbolem literowym “MN”; powierzchnia terenu 0,1390 ha,

c) teren położony w liniach rozgraniczających ulicy dojazdowej “KD”; strefa wjazdu na teren “S, UP”; powierzchnia terenu 0,0120 ha.

2. Projektowany obiekt usługowy, o funkcji usługi produkcyjnej, winien być w pełni nieuciążliwy dla środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.

Ewentualna uciążliwość akustyczna związana z funkcjonowaniem zespołu usługowo-magazynowego winna ograniczyć się do granic terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny.

§ 4

Zasady zagospodarowania terenu i kształtowania

zabudowy

1. W obrębie terenu oznaczonego symbolem “S, UP”, preferuje się lokalizację obiektu magazynowego w południowej części działki, sytuując go równolegle do ulicy dojazdowej “KD”. Teren przed frontem obiektu przeznaczyć na parking samochodowy.

2. Pas terenu w zasięgu strefy ochronnej, wyznaczonej dla napowietrznej linii elektroenergetycznej kV zagospodarować niską zielenią o funkcji izolacyjnej.

3. Na terenie “S, UP” dokonać nasadzeń ozdobnej zieleni wysokiej i średniowysokiej, wykorzystując na ten cel tereny wolne od zainwestowania.

4. Chronić i zachować szpaler drzew jesionowych, rosnących wzdłuż zachodniej granicy działki oraz pojedyncze drzewa w obrębie terenu “S, UP”.

5. Usytuowanie projektowanych obiektów budowlanych dostosować do linii zabudowy określonych w rysunku miejscowego planu i § 5 niniejszej uchwały.

6. Maksymalną wysokość zabudowy poszczególnych obiektów budowlanych ustala się w sposób następujący:

a) budynek magazynowy – 1 kondygnacja nadziemna,

b) budynek usługi produkcyjnej – 2 kondygnacje nadziemne,

c) budynek mieszkalny – 2 kondygnacje nadziemne; z poddaszem użytkowym.

7. Architektura projektowanych budynków winna być utrzymana w stylu regionalnego budownictwa sudeckiego i dostosowana do istniejącej zabudowy w sąsiedztwie.

§ 5

Obsługa komunikacyjna terenu

1. Dojazd i dojście do projektowanych obiektów budowlanych, w granicach terenu objętego miejscowym planem, zapewnia ulica dojazdowa “KD”. Ulica ta łączy istniejące ulice lokalne (“KL”) miasta tj.: ul. Karola Świerczewskiego z ul. Strażacką.

Dla ulicy dojazdowej “KD” obowiązują następujące parametry geotechniczne:

a) szerokość w liniach rozgraniczających 12,0 m,

b) szerokość jezdni 5,5 m,

c) obustronne chodniki piesze.

2. Strefę włączenia terenu do ulicy dojazdowej “KD” określa rysunek miejscowego planu. Z ulicy dojazdowej “KD” preferuje się organizację głównego dojazdu i dojścia do projektowanego obiektu magazynowego.

3. Minimalną odległość linii zabudowy od zewnętrznej krawędzi jezdni ulicy “KD” określa rysunek miejscowego planu.

Dopuszcza się przesunięcie linii zabudowy i ustalenie jej w odległości 8,0 m od zewnętrznej krawędzi ulicy; pod warunkiem przełożenia odcinka wodociągu wA 200 i poprowadzenie go w liniach rozgraniczających ulicy; równolegle do jej jezdni.

4. Parking samochodowy dla potrzeb obiektu magazynowego i usługowego zaleca się zorganizować w strefie wjazdu na teren z ulicy dojazdowej “KD”. Dopuszcza się zorganizowanie odrębnych placów postojowych wewnątrz terenu; przy projektowanych obiektach.

§ 6

Infrastruktura techniczna

1. Dla przebiegającej przez teren napowietrznej linii elektroenergetycznej 20 kV zabezpiecza się strefę ochronną, wyłączoną spod zabudowy, o łącznej szerokości 20,0 m (2 x 10,0 m.).

2. Po uzyskaniu zgody właściciela sieci dopuszcza się korektę trasy istniejącego wodociągu wA 200 i poprowadzenie go w liniach rozgraniczających ulicy dojazdowej “KD”.

3. Projektowane obiekty budowlane zaopatrzyć w wodę, energię elektryczną, gaz i przyłącze telekomunikacyjne przy udziale istniejącej sieci miejskiej. Analogicznie należy rozwiązać gospodarkę ściekami bytowymi i wodami opadowymi.

4. Ciepło dla celów grzewczych i bytowych uzyskać w oparciu o paliwa ekologiczne (gaz przewodowy, energia elektryczna bądź olej opałowy).

5. Odpady bytowe gromadzić w kontenerowych pojemnikach, opróżnianych przez miejską służbę komunalną.

6. Odpady poprodukcyjne, powstałe w wyniku funkcjonowania zespołu magazynowego i usługi produkcyjnej gromadzić w odrębnych pojemnikach. Ich usuwanie z terenu działki winno być zlecone specjalistycznej służbie. Nie dopuszcza się do gromadzenia tych odpadów bezpośrednio na terenie w formie nieuporządkowanej.

§ 7

Ustalenia formalno-prawne

1. Uchwalony miejscowy plan jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania dla terenu położonego w jego granicach.

2. Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami miejscowego planu; są nieważne.

3. Dla terenu objętego miejscowym planem traci moc uchwała nr XXI/113/88 Rady Narodowej Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka z dnia 29 marca 1988 roku (Dziennik Urzędowy Województwa Wałbrzyskiego nr 11/88 poz. 73).

§ 8

Ustalenia w sprawie wartości nieruchomości

1. Konsekwencją uchwalenia miejscowego planu jest wzrost wartości nieruchomości, określonej w § 2 niniejszej uchwały.

2. Ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 20%.

3. Jednorazowa opłata będzie pobrana w przypadku zbywania nieruchomości przez jej właściciela.

§ 9

Ustalenia końcowe

1. Realizację niniejszej uchwały zleca się Zarządowi Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej.

2. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

MIECZYSŁAW KRAWCZYK

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XVIII/133/99 Rady Miejskiej w Bystrzycy Kłodzkiej z dnia 29 grudnia 1999 r.