Poz. 694

UCHWAŁA NR XXIV/24/2000

RADY MIEJSKIEJ JAWORZYNA ŚLĄSKA

z dnia 21 czerwca 2000 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

we wsi Milikowice

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.), art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późn. zm.) oraz uchwały nr XVI/86/99 Rady Miejskiej Jaworzyna Śląska w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego we wsi Milikowice, Rada Miejska uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego we wsi Milikowice, działka o numerze geodezyjnym 283/1.

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Przedmiotem planu jest obszar o powierzchni ok. 0,25 ha położony we wsi Milikowice w gminie Jaworzyna Śląska, obejmujący działkę o numerze ewidencyjnym gruntu 283/1.

§ 2

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest:

1) ochrona interesu publicznego, głównie w zakresie wymogów ochrony środowiska,

2) umożliwienie realizacji funkcji usługowo-przemysłowej na terenie przyległym do terenów zainwestowania wiejskiego przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego oddziaływania.

§ 3

1. Na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolem U/P ustala się następujące przeznaczenie podstawowe: usługi handlu, gastronomii, rzemiosła.

2. Jako przeznaczenie dopuszczalne ustala się usługi w zakresie drobnej wytwórczości, bazy, składy i magazyny nie stwarzające uciążliwości i nie pogorszające stanu środowiska.

§ 4

1. Integralną częścią planu jest rysunek planu sporządzony na mapie w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

2. Oznaczenia graficzne występujące w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu.

§ 5

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1. Planie – należy przez to rozumieć ustalenia niniejszego planu, o którym mowa w § 1 uchwały.

2. Uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej Jaworzyna Śląska.

3. Przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi.

4. Rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu miejscowego, będący integralną częścią niniejszej uchwały.

5. Obszarze – należy przez to rozumieć obszar o określonym rodzaju przeznaczenia, wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi lub granicami opracowania planu.

R o z d z i a ł II

Przepisy szczegółowe

§ 6

1. Dla obszarów oznaczonych na rysunku planu symbolem U/P ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu:

1) zakaz lokalizacji budynków mieszkalnych oraz obiektów służby zdrowia i oświaty,

2) ewentualna uciążliwość bądź szkodliwość dla środowiska wywołana przez obiekty produkcyjne, usługowe i inne nie może wykraczać poza granice tere-nu, o których mowa w ust. 1, i tym samym powodować konieczności ustanowienia strefy ochronnej,

3) podejmowanie działalności gospodarczej wiążącej się z wprowadzeniem substancji zanieczyszczających po-wietrze jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu decyzji o dopuszczalnej emisji (na podstawie rozporządzenia MOŚZNiL z dnia 16 lutego 1990 r. w sprawie ochrony powietrza atmosferycznego przed zanieczyszczeniem, Dz. U. 15/90, poz.92),

4) wjazd na działkę wg zasady ustalonej na rysunku planu,

5) określone w rysunku planu nieprzekraczalne linie zabudowy wzdłuż drogi powiatowej nr 45258 i wzdłuż drogi gminnej wyznaczone zostały w odległości 5 metrów od linii rozgraniczających pas drogowy,

6) adaptuje się istniejącą zabudowę, co oznacza, że inwestowanie w obiekt nie wymaga zgody sąsiada,

7) do likwidacji przeznacza się obiekt w liniach rozgraniczających pasa drogowego,

8) na działce należy przewidzieć niezbędną liczbę miejsc parkingowych, wynikającą z potrzeb zlokalizowanej na działce inwestycji,

9) przepusty i mosty przez istniejące rowy przydrożne oraz zjazdy z dróg publicznych należy każdorazowo projektować w uzgodnieniu z zarządcą drogi,

2. Dla projektowanej na obszarze zabudowy przewiduje się następujące warunki:

1) dla rozbudowy istniejących obiektów ustala się nieprzekraczalną wysokość budynków 7 m liczone od poziomu terenu do kalenicy dachu,

2) rozbudowę obiektu projektować z dachem dwu- lub wielospadowym, o nachyleniu połaci od 27° do 45°, kryte dachówką ceramiczną, blachą lub papą dachówko- podobną,

3) zaleca się zabudowę zwartą, tzn. że liczba budynków na działce nie może przekraczać 1 szt.,

4) architektura zabudowy winna nawiązywać do regionalnych tradycji w budownictwie.

3. Dla przedmiotowego obszaru przewiduje się następujące zasady wyposażenia w infrastrukturę techniczną:

1) zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną z istniejących sieci wiejskich,

2) odprowadzenie ścieków należy projektować poprzez realizację szczelnych zbiorników do gromadzenia ścieków, z zapewnieniem ich systematycznego wywozu na oczyszczalnię komunalną,

3) docelowo należy przewidzieć możliwość włączenia do wiejskiej oczyszczalni ścieków,

4) ogrzewanie obiektu winno się projektować w oparciu o ekologiczne źródła energii, tj. gaz, olej opałowy bądź energię elektryczną,

5) wody deszczowe z dachu oraz nawierzchni utwardzonych należy rozprowadzić po terenie działki własnej lub do istniejących rowów przydrożnych i melioracyjnych, po uprzednim uzyskaniu pozwolenia wodno-prawnego,

6) dla przedmiotów wymagających dodatkowych urządzeń do separacji lub neutralizacji ścieków należy oczyszczalnię mechaniczno-biologiczną projektować obowiązkowo.

4. Odpady powstałe w wyniku funkcjonowania obiektów usługowych i przemysłowych gromadzić w miejscach do tego przeznaczonych w sposób zapewniający ochronę środowiska i unieszkodliwiane wg przyjętego na terenie gminy systemu.

5. Ewentualną uciążliwość akustyczną należy ograniczyć do obszaru objętego opracowaniem.

§ 7

1. Obszary wyznaczone na rysunku planu symbolem K przeznacza się na cele modernizacji istniejącej drogi powiatowej do 25 metrów w liniach rozgraniczających, tj. po 12,5 m od osi jezdni.

2. W pasie drogowym dopuszcza się realizację sieci infrastruktury technicznej oraz urządzeń związanych z eksploatacją dróg, na warunkach uzgodnionych z posz-czególnymi zarządcami.

3. Infrastruktura techniczna (liniowa i punktowa) powinna być zlokalizowana poza obrębem pasa drogowego, w odległości minimalnej 1,0 metr od jego granicy dla urządzeń podziemnych oraz 5,0 metrów dla urządzeń nadziemnych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. Nr 14, poz. 60 z późniejszymi zmianami) i rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43, poz. 430).

§ 8

Przepisy zawierające warunki ustalone w celu ochrony środowiska przyrodniczego oraz wynikające z przepisów szczególnych mają pierwszeństwo przed przepisami zawierającymi warunki wynikające z indywidualnych przesłanek.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 9

Traci moc uchwała nr 21/92 Rady Miejskiej Jaworzyna Śląska z dnia 24 marca 1992 r. w sprawie miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Jaworzyna Śląska w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.

§ 10

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 0%.

§ 11

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta Jaworzyna Śląska.

§ 12

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego we wsi Milikowice w gminie Jaworzyna Śląska wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

ARTUR NAZIMEK

 

Załącznik graficzny do uchwały nr XXIV/24/2000 Rady Miejskiej Jaworzyna Śląska z dnia 21 czerwca 2000 r.