Poz. 648 UCHWAŁA NR XIII/103/99 RADY MIASTA I GMINY WIĄZÓW z dnia 27 października 1999 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki nr 130/1 we wsi Ośno, gmina Wiązów Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139) Rada Miasta i Gminy Wiązów uchwala, co następuje: |
§ 1
Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego działki nr 130/1 we wsi Ośno, gmina Wiązów. Integralną częścią uchwały jest rysunek planu w skali 1:1000.
§ 2
Ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Wiązów (dotyczące terenu 7RPU – Zakład SKR...) zatwierdzonego uchwałą nr XI/75/91 Rady Miasta i Gminy Wiązów z dnia 18 grudnia 1991 r. (Dz. Urz. Woj. Wrocławskiego z 1992 r. Nr 2, poz. 7) na obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność.
R o z d z i a ł I
Przepisy ogólne
§ 3
1. Plan obejmuje obszar działki nr 130/1 w obrębie wsi Ośno, o powierz
chni 0,60 ha.2. Plan ustala:
1) zasady zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy określone w rozdziale II niniejszej uchwały,
2) zasady uzbrojenia terenu określone w rozdziale III niniejszej uchwały,
3) zasady ochrony środowiska kulturowego określone w rozdziale IV niniejszej uchwały.
§ 4
Ustalenia planu stosuje się przy określaniu zasad przeznaczenia i zagospodarowania obszarów oraz kształtowania zabudowy i obsługi w zakresie infrastruktury technicznej w dokumentach związanych z lokalizowaniem inwe
stycji.§ 5
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:
1) uchwale
– należy rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miasta i Gminy Wiązów,2) planie –
należy przez to rozumieć ustalenia planu, o których mowa w § 1 uchwały,3) rysunku planu – nale
ży przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,4)
przepisach szczególnych i odrębnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,5) terenie
– należy przez to rozumieć obszar o określonej funkcji dominującej, ograniczony liniami rozgraniczającymi oznaczony symbolem użytkowania,6) przeznaczeniu podstawowym obszaru –
należy przez to rozumieć działalność proponowaną do lokalizacji na danym obszarze,7)
przeznaczenie uzupełniające obszaru – należy przez to rozumieć działalność inną niż podstawowa, uzupełniającą lub wzbogacającą przeznaczenie podstawowe, dopuszczoną do lokalizacji na danym obszarze przy spełnieniu dodatkowych uwarunkowań,8)
podział wewnętrzny – oznacza orientacyjne granice terenu oznaczone na rysunku planu linią przerywaną, które mogą ulec korekcie w zależności od potrzeb inwestycyjnych i przepisów szczególnych i odrębnych.R o z d z i a ł II
Zasady zagospodarowania terenu i kształtowania
zabudowy
§ 6
Ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu na obszarze objętym niniejszym planem:
1. Przeznaczeniem podstawowym obszaru opracowania jest kompleks usługowo-handlowy.
2. Obszar działki p
KSP – stacja paliw centralnie usytuowana do czasu jej
realizacji parking w zieleni,
UG – restauracja,
URH
ZB
– zbiorniki paliwa.Dopuszcza się przeznaczenie uzupełniające terenu.
3. Na działce równolegle do drogi wojewódzkiej nr 396 kl. G – (KDIV) Oława – Strzelin wyznaczono strefę infrastruktury technicznej niezabudowany pas terenu, w którym w odległości 1 m od pasa drogowego (ogrodzenia działki) dopuszcza się lokalizację urządzeń podziemnych infrastruktury (kabli i rurociągów), natomiast w odległości 5 m urządzeń nadziemnych.
4. Obsługa komunikacyjna terenu przez utrzymanie dostosowanych do potrzeb ruchu istniejących zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 396 kl. G – (KDIV) Oława – Strzelin o szerokości pasa drogowego 14,5 m, szerokości jezdni 6 m zgodnie z miejscowym planem ogólnym gminy Wiązów, w którym przewiduje się przeniesienie ruchu na projektowaną po wschodniej stronie wsi Ośno
5. KW –
wewnętrzna droga dojazdowa o szerokości jezdni 6 m okrąża centralnie usytuowany teren pod stację paliw, wzdłuż której powinny być umieszczone dojścia i dojazdy do obiektów oraz miejsca parkingowe.6. Miejsca parkingowe dla samochodów dos
tawczych pracowników oraz użytkowników usług należy usytuować na terenie centrum handlowo-usługowego.7. Teren działki należy wyposażyć w zieleń towarzyszącą i izolacyjną oraz małą architekturę. Przewiduje się zadarnianie terenów określonych jako strefa infrastruktury. Drzewa i krzewy należy przewidzieć w sąsiedztwie obiektów wzdłuż ogrodzenia.
8. Lokalizacja stacji paliw uwarunkowana jest zachowaniem wymagań, w tym odległości od innych obiektów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 92, poz.460).
§ 7
Ustala się następujące zasady kształtowania zabudowy:
1. Dopuszcza się zachowanie istniejącej zabudowy na okres czasowy.
2. Zabudowa projektowana winna być wkomponowana w teren. Należy stosować nowe środki wyrazu nawiązując gabarytami i detalem architektonicznym do miejscowej tradycji budowlanej.
Wskazane budynki jednokondygnacyjne z użytkowym poddaszem, dachami o połaciach symetrycznych krytych dachówką, pokryciem ceramicznopodobnym, łupkiem lub materiałem łupkopodobnym.
R o z d z i a ł III
Zasady uzbrojenia terenu
§ 8
1. Dopuszcza się uzbrojenie terenu przez inwestorów.
2. W zakresie zaopatrzenia w wodź ustala siź dostawź wody z wodociągu wiejskiego Ř 160 przez rozbudowź sieci i budowę przyłącza.
3. W zakresie odprowadzania ścieków sanitarnych ustala się odprowadzenie do projektowanej w obrębie Ośna oczyszczalni ścieków.
4. W zakresie odprowadzania wód opadowych i wód z ut
wardzonych powierzchni warsztatów, stacji oraz parkingów ustala się odprowadzanie do odstojników, a następnie do szczelnego bezodpływowego zbiornika okresowo opróżnianego.5. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się zasilanie z istniejącej sieci niskiego napięcia 20 kV.
6. W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się lokalne źródło ciepła na paliwo płynne, gazowe lub elektryczne z zastosowaniem urządzeń o niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
7. W zakresie podłączenia do sieci telekomunikacji przewiduje się możliwość podłączenia po roku 2002 zgodnie z planami Telekomunikacji Polskiej S.A.
R o z d z i a ł IV
Zasady ochrony środowiska kulturowego
§ 9
Ustalenia dotyczące postępowania w rejonie występowania zabytków archeologicznych.
Tere
n opracowania planu zlokalizowany jest w pobliżu znanych odkryć zabytków archeologicznych. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych. Dlatego też prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych PSOZ, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe.Wszelkie odkryte w trakcie prac
ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (Dz. U. Nr 10, poz. 48 ze zmianami).Na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 55) inwestor finansuje ratownicze badania archeologiczne. Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia PSOZ – Inspekcja Zabytków Archeologicznych we Wrocławiu, Sukiennice 9, pok. 109, tel. 340-83
-81 o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.R o z d z i a ł V
Przepisy końcowe
§ 10
Ustala się stawkę procentową służącą naliczaniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139), w wysokości 0% do zastosowania w razie zbycia przez właściciela terenu objętego niniejszym planem.
§ 11
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Wiązów.
§ 12
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY
RADY MIASTA I GMINY
KAZIMIERZ BERGER
Załącznik nr 1 do uchwały nr XIII/103/99 Rady Miasta i Gminy Wiązów z dnia 27 października 1999 r.