Poz. 648

UCHWAŁA NR XIII/103/99

RADY MIASTA I GMINY WIĄZÓW

z dnia 27 października 1999 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

działki nr 130/1 we wsi Ośno, gmina Wiązów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139) Rada Miasta i Gminy Wiązów uchwala, co następuje:

 

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego działki nr 130/1 we wsi Ośno, gmina Wiązów. Integralną częścią uchwały jest rysunek planu w skali 1:1000.

§ 2

Ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Wiązów (dotyczące terenu 7RPU – Zakład SKR...) zatwierdzonego uchwałą nr XI/75/91 Rady Miasta i Gminy Wiązów z dnia 18 grudnia 1991 r. (Dz. Urz. Woj. Wrocławskiego z 1992 r. Nr 2, poz. 7) na obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność.

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 3

1. Plan obejmuje obszar działki nr 130/1 w obrębie wsi Ośno, o powierzchni 0,60 ha.

2. Plan ustala:

1) zasady zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy określone w rozdziale II niniejszej uchwały,

2) zasady uzbrojenia terenu określone w rozdziale III niniejszej uchwały,

3) zasady ochrony środowiska kulturowego określone w rozdziale IV niniejszej uchwały.

§ 4

Ustalenia planu stosuje się przy określaniu zasad przeznaczenia i zagospodarowania obszarów oraz kształtowania zabudowy i obsługi w zakresie infrastruktury technicznej w dokumentach związanych z lokalizowaniem inwestycji.

§ 5

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1) uchwale – należy rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miasta i Gminy Wiązów,

2) planie należy przez to rozumieć ustalenia planu, o których mowa w § 1 uchwały,

3) rysunku planu – należy przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,

4) przepisach szczególnych i odrębnych należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,

5) terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonej funkcji dominującej, ograniczony liniami rozgraniczającymi oznaczony symbolem użytkowania,

6) przeznaczeniu podstawowym obszaru należy przez to rozumieć działalność proponowaną do lokalizacji na danym obszarze,

7) przeznaczenie uzupełniające obszaru należy przez to rozumieć działalność inną niż podstawowa, uzupełniającą lub wzbogacającą przeznaczenie podstawowe, dopuszczoną do lokalizacji na danym obszarze przy spełnieniu dodatkowych uwarunkowań,

8) podział wewnętrzny oznacza orientacyjne granice terenu oznaczone na rysunku planu linią przerywaną, które mogą ulec korekcie w zależności od potrzeb inwestycyjnych i przepisów szczególnych i odrębnych.

R o z d z i a ł II

Zasady zagospodarowania terenu i kształtowania

zabudowy

§ 6

Ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu na obszarze objętym niniejszym planem:

1. Przeznaczeniem podstawowym obszaru opracowania jest kompleks usługowo-handlowy.

2. Obszar działki podzielono na strefy lokalizacji obiektów oznaczonych na rysunku planu symbolami:

KSP – stacja paliw centralnie usytuowana do czasu jej

realizacji parking w zieleni,

UG – restauracja,

URH – usługi rzemieślnicze (warsztaty) i handlowe,

ZB – zbiorniki paliwa.

Dopuszcza się przeznaczenie uzupełniające terenu.

3. Na działce równolegle do drogi wojewódzkiej nr 396 kl. G – (KDIV) Oława – Strzelin wyznaczono strefę infrastruktury technicznej niezabudowany pas terenu, w którym w odległości 1 m od pasa drogowego (ogrodzenia działki) dopuszcza się lokalizację urządzeń podziemnych infrastruktury (kabli i rurociągów), natomiast w odległości 5 m urządzeń nadziemnych.

4. Obsługa komunikacyjna terenu przez utrzymanie dostosowanych do potrzeb ruchu istniejących zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 396 kl. G – (KDIV) Oława – Strzelin o szerokości pasa drogowego 14,5 m, szerokości jezdni 6 m zgodnie z miejscowym planem ogólnym gminy Wiązów, w którym przewiduje się przeniesienie ruchu na projektowaną po wschodniej stronie wsi Ośno obwodnicę.

5. KW wewnętrzna droga dojazdowa o szerokości jezdni 6 m okrąża centralnie usytuowany teren pod stację paliw, wzdłuż której powinny być umieszczone dojścia i dojazdy do obiektów oraz miejsca parkingowe.

6. Miejsca parkingowe dla samochodów dostawczych pracowników oraz użytkowników usług należy usytuować na terenie centrum handlowo-usługowego.

7. Teren działki należy wyposażyć w zieleń towarzyszącą i izolacyjną oraz małą architekturę. Przewiduje się zadarnianie terenów określonych jako strefa infrastruktury. Drzewa i krzewy należy przewidzieć w sąsiedztwie obiektów wzdłuż ogrodzenia.

8. Lokalizacja stacji paliw uwarunkowana jest zachowaniem wymagań, w tym odległości od innych obiektów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 92, poz.460).

§ 7

Ustala się następujące zasady kształtowania zabudowy:

1. Dopuszcza się zachowanie istniejącej zabudowy na okres czasowy.

2. Zabudowa projektowana winna być wkomponowana w teren. Należy stosować nowe środki wyrazu nawiązując gabarytami i detalem architektonicznym do miejscowej tradycji budowlanej.

Wskazane budynki jednokondygnacyjne z użytkowym poddaszem, dachami o połaciach symetrycznych krytych dachówką, pokryciem ceramicznopodobnym, łupkiem lub materiałem łupkopodobnym.

R o z d z i a ł III

Zasady uzbrojenia terenu

§ 8

1. Dopuszcza się uzbrojenie terenu przez inwestorów.

2. W zakresie zaopatrzenia w wodź ustala siź dostawź wody z wodociągu wiejskiego Ř 160 przez rozbudowź sieci i budowę przyłącza.

3. W zakresie odprowadzania ścieków sanitarnych ustala się odprowadzenie do projektowanej w obrębie Ośna oczyszczalni ścieków.

4. W zakresie odprowadzania wód opadowych i wód z utwardzonych powierzchni warsztatów, stacji oraz parkingów ustala się odprowadzanie do odstojników, a następnie do szczelnego bezodpływowego zbiornika okresowo opróżnianego.

5. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się zasilanie z istniejącej sieci niskiego napięcia 20 kV.

6. W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się lokalne źródło ciepła na paliwo płynne, gazowe lub elektryczne z zastosowaniem urządzeń o niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.

7. W zakresie podłączenia do sieci telekomunikacji przewiduje się możliwość podłączenia po roku 2002 zgodnie z planami Telekomunikacji Polskiej S.A.

R o z d z i a ł IV

Zasady ochrony środowiska kulturowego

§ 9

Ustalenia dotyczące postępowania w rejonie występowania zabytków archeologicznych.

Teren opracowania planu zlokalizowany jest w pobliżu znanych odkryć zabytków archeologicznych. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych. Dlatego też prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych PSOZ, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe.

Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (Dz. U. Nr 10, poz. 48 ze zmianami).

Na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 55) inwestor finansuje ratownicze badania archeologiczne. Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia PSOZ – Inspekcja Zabytków Archeologicznych we Wrocławiu, Sukiennice 9, pok. 109, tel. 340-83-81 o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.

R o z d z i a ł V

Przepisy końcowe

§ 10

Ustala się stawkę procentową służącą naliczaniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139), w wysokości 0% do zastosowania w razie zbycia przez właściciela terenu objętego niniejszym planem.

§ 11

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Wiązów.

§ 12

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIASTA I GMINY

KAZIMIERZ BERGER

 

 

 

Załącznik nr 1 do uchwały nr XIII/103/99 Rady Miasta i Gminy Wiązów z dnia 27 października 1999 r.