Poz. 28

UCHWAŁA NR XII/103/99

RADY GMINY BOLESŁAWIEC

z dnia 2 grudnia 1999 r.

w sprawie wprowadzenia zmiany w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 i art. 40, ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) oraz na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity z 1999 r. Dz. U. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

W miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec, uchwalonym uchwałą Nr VII/44/89 Rady Gminy Bolesławiec z dnia 20.10.1989 r. wraz z późniejszymi zmianami wprowadza się zmianę w planie, dotyczącą ustalonego sposobu zagospodarowania terenów położonych w Kruszynie na działce nr 514 oraz części działek nr nr 515, 535/1, 535/2, 536/1, 536/2, 537 i 538/1.

§ 2

Przedmiotem zmiany planu są tereny wyszczególnione w rozdziale II. Granice terenów przedstawiono na załączniku graficznym nr 1 w skali 1:2000, który jest integralną częścią niniejszej uchwały,

§ 3

Zakres zmiany planu obejmuje następujące ustalenia:

  1. przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i różnych zasadach zagospodarowania,
  2. linie rozgraniczające ulice oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi, a także tereny niezbędne do wytyczania ścieżek rowerowych,
  3. zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,
  4. szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakaz budowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi.

R o z d z i a ł II

Ustalenia szczegółowe

§ 4

Ustala się następujące oznaczenia terenów objętych zmianą w planie we wsi Kruszyn:

  1. K GP1 – teren drogi g3ównej ruchu przyspieszonego w granicach linii rozgraniczaj1cych,
  2. Rp – tereny upraw polowych,
  3. Zd – tereny ogrodów działkowych,
  4. EE – tereny urządzeń zaopatrzenia w energię elektryczną.

§ 5

  1. Ustala się, że następujące oznaczenia w załączniku graficznym nr 1 zmiany planu są obowiązujące:
    1. przeznaczenie terenu,
    2. linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach,
    3. wjazd i wyjazd z posesji GPZ.
  2. Pozostałe oznaczenia występujące w załączniku graficznym do niniejszej uchwały mają charakter informacyjny.

§ 6

  1. Wyznacza siź tereny projektowanej drogi g3ównej ruchu przyspieszonego oznaczone na za31czniku graficznym nr 1 symbolem K GP1.
  2. Ustala się szerokość linii rozgraniczających dla drogi głównej ruchu przyspieszonego według załącznika graficznego nr 1.
  3. Ustala się parametry techniczne projektowanej drogi głównej ruchu przyspieszonego:
    1. uk3ad jednojezdniowy 1,
    2. minimalna szerokość jezdni – 7 m z utwardzonym poboczem.
  4. W liniach rozgraniczających drogi głównej ruchu przyspieszonego projektuje się ciągi pieszo-rowerowe szerokości 2,5 m.
  5. Ustala się odległość krawężnika jezdni od ciągu pieszo-rowerowego – 3 m.
  6. W31czenie projektowanego odcinka drogi g3ównej ruchu przyspieszonego K GP1 do istniej1cego uk3adu komunikacyjnego w ciągu drogi krajowej Nr 4 odbywa się poprzez budowę ronda kompaktowego o minimalnej średnicy wewnętrznej 10 m.
  7. W zakresie infrastruktury technicznej ustala się:
    1. przebudowę istniejących kolektorów sanitarnych i wodociągów według warunków technicznych wydanych przez zarządcę sieci, tak aby znalazły się poza pasem drogowym,
    2. przebudowę istniejących linii kablowych niskiego i średniego napięcia, będących w kolizji z projektowanym przebiegiem drogi g3ównej K GP1, wed3ug warunków technicznych wydanych przez zarządcę sieci,
    3. przebudowę istniejących sieci telekomunikacyjnych, bźd1cych w kolizji z projektowanym przebiegiem drogi g3ównej K GP1, wed3ug warunków technicznych wydanych przez zarządcę sieci,
    4. odprowadzenie wód opadowych z nawierzchni projektowanej drogi będzie się odbywać poprzez projektowaną kanalizację deszczową z systemem separatorów, które unieszkodliwiają substancje ropopochodne. Projektowany kolektor wód deszczowych należy przyłączyć do miejskiego systemu kolektorów kanalizacji ogólnospławnej.
  8. W zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i zdrowia ludzi ustala się:
    1. konieczność opracowania oceny oddziaływania na środowisko projektowanej drogi głównej ruchu przyspieszonego,
    2. jeżeli z oceny oddziaływania projektowanej drogi na środowisko wynika, że mimo zastosowania różnorodnych rozwiązań, nie mogą być wyeliminowane uciążliwe oddziaływania, zobowiązuje się Zarząd Gminy do wystąpienia do właściwego organu o utworzenie obszaru ograniczonego użytkowania,
    3. zgodnie z załącznikiem graficznym nr 1 wprowadza się w liniach rozgraniczających drogi głównej ruchu przyspieszonego pas zieleni izolacyjnej krzewiastej.
  9. Z opracowanej prognozy skutków wpływu ustaleń zmiany planu na środowisko przyrodnicze wynika, że uciążliwość użytkowania drogi głównej ruchu przyspieszonego będzie wykraczać poza jej linie rozgraniczające oraz granice opracowania zmiany w planie. Dla informacji podaje się następujące ustalenia wynikające z opracowanej prognozy:
    1. występowanie normatywnych stref negatywnego oddziaływania drogi głównej ruchu przyspieszonego na otoczenie:

– dziennej – 40 m od środka osi ulicy w obie strony, z zakazem wprowadzenia nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej, z wyłączeniem usług związanych z obsługą komunikacji,

– nocnej – 80 m od środka osi ulicy w obie strony, z zakazem wprowadzenia w jej obszar nowej zabudowy mieszkaniowej,

2) rzeczywisty zasięg stref negatywnego oddziaływania należy określić na etapie wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na podstawie oceny oddziaływania na środowisko.

10. Nowy podział geodezyjny działek przylegających do drogi Nr 4 należy uzgodnić na etapie wydania decyzji z Generalną Dyrekcją Dróg Publicznych we Wrocławiu.

11. Należy zapewnić stały nadzór archeologiczny podczas prowadzonych prac ziemnych.

§ 7

  1. Wyznacza się tereny ogrodów działkowych oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem Zd.
  2. Linie rozgraniczające terenu ogrodów działkowych przedstawia załącznik graficzny nr 1.

§ 8

  1. Wyznacza się tereny upraw polowych oznaczone na rysunku zmiany planu symbolem Rp.
  2. Linie rozgraniczające terenu upraw polowych przedstawia załącznik graficzny nr 1.

§ 9

  1. Wyznacza się tereny urządzeń zaopatrzenia w energię (Główny Punkt Zasilania) oznaczone na załączniku graficznym nr 1 zmiany planu symbolem EE.
  2. Linie rozgraniczające terenu urządzeń obsługi energetyki przedstawia załącznik graficzny nr 1.
  3. Pozostawia się wyjazd i wjazd na posesję prowadzony od drogi Nr 4 zgodnie z załącznikiem graficznym nr 1.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 10

Zgodnie z art. 10, ust. 3 i art. 36, ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się dla terenów objętych zmianą planu stawkę 0% służącą naliczaniu jednorazowych opłat związanych ze wzrostem wartości nieruchomości w wyniku wejścia w życie niniejszej uchwały.

§ 11

Dla terenów objętych niniejszą uchwałą tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec uchwalonego uchwałą Nr VII/44/89 Rady Gminy Bolesławiec z dnia 20.10.1989 r. wraz z późniejszymi zmianami.

§ 12

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Bolesławiec.

§ 13

Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

WŁADYSŁAW MAJKOWSKI

Załącznik do uchwały Nr XII/103/99 Rady Gminy Bolesławiec z dnia 2 grudnia 1999 r.