Poz. 27

UCHWAŁA NR IV/43/98

RADY GMINY NIECHLÓW

z dnia 29 grudnia 1998 r.

w sprawie uchwalenia zmiany planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Gminy Niechlów

zmiana dotyczy części działki Nr 224 położonej we wsi Niechlów

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowania przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415 z późn. zm.) oraz art. 18, ust. 2, pkt 5 i art. 40, ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym (tekst jednolity z 1966 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.), oraz w związku z Uchwałą Nr II/7/98 Rady Gminy Niechlów z dnia 19 marca 1998 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Gminy Niechlów, dotyczącej części działki Nr 224 (pow.:~ 37 ha) położonej we wsi Niechlów uchwala się zmianę planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Gminy Niechlów zatwierdzonego Uchwałą Nr IV/18/94 Rady Gminy Niechlów z dnia 14 listopada 1994 r., opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Leszczyńskiego Nr 16, obejmującą część działki Nr 224 (pow. ~ 37 ha) we wsi Niechlów – zwaną dalej Planem.

 

R o z d z i a ł I

Ustalenia ogólne

§ 1

Niniejsza uchwała obowiązuje na obszarze, którego granice określa rysunek Planu, będący jej integralną częścią zatytułowany: „Zmiana Planu Ogólnego Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Niechlów” opracowany w skali 1:10000, stanowiący jej załącznik. Obszar objęty planem to część działki Nr 224 (pow. ~ 37 ha) położonej we wsi Niechlów.

§ 2

Ilekroć w uchwale jest mowa o:

  1. przepisach szczególnych i odrębnych – należy przez to rozumieć przepisy ustawy wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,
  2. rysunku Planu – należy przez to rozumieć rysunek Planu na mapie w skali 1:10000 stanowiący załącznik do niniejszej uchwały,
  3. dostępność komunikacyjna – należy przez to rozumieć możliwość włączenia, adaptowanych, bądź nowych dróg do drogi krajowej Nr 324 oznaczonej KDK relacji Głogów – Góra.
  4. zaleceniu – należy przez to rozumieć propozycję rozwiązań nie mającej rangi przepisu.

R o z d z i a ł II

Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i różnych sposobach

zagospodarowania

§ 3

  1. Wyznacza się i ustala na obszarze, o którym mowa w § 1 teren: urządzeń odprowadzania i oczyszczania ścieków oznaczony na rysunku Planu symbolem NO.
  2. Linia rozgraniczająca teren NO:
    1. na długości sąsiadującej z terenami komunikacji krajowej dł. ~ 350 m i pozostałych winna zapewnić właściwe szerokości linii rozgraniczających tej lub tych dróg. Uściślenie przebiegu tego odcinka linii – granicy, na etapie realizacji t.j. wydania decyzji o warunkach ... wymaga uzgodnienia z dysponentem tych dróg,
    2. na długości sąsiadującej z terenami PKP dł. ~ 900 m, wymaga na etapie wydania decyzji o warunkach ... uzgodnienia z Dyrekcją PKP – dysponentem tego terenu,
    3. pozostała jej długość – odcinek, zgodnie z rysunkiem Planu.

R o z d z i a ł III

Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej

§ 4

  1. Na obszarze objętym Planem ustala się:
    1. zasilanie energetyczne z istniejącej bądź projektowanej sieci lub urządzeń realizowanych na podstawie właściwych wytycznych a następnie uzgodnień z jej dysponentem (aktualnie z EPSA Zakład w Lesznie),
    2. dostępność komunikacyjna – na etapie decyzji o warunkach ... należy dokonać uzgodnienia z dysponentem dróg (aktualnie DODP w Poznaniu).
  2. Na obszarze objętym Planem ustala się konieczność niezbędnego wyposażenia w infrastrukturę techniczną, wymaganą do ustalonego Planem przeznaczenia terenu.
  3. Urządzenia infrastruktury technicznej związane z eksploatacją terenu objętego Planem oznaczonego symbolem NO (inaczej poletek rolniczego wykorzystania ścieków) muszą spełniać warunki określone:

– Prawem Wodnym (ustawa z 24 października 1974 r. Dz. U. Nr 38, poz. 230 z późn. zm.),

– Prawem Budowlanym (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Dz. U. Nr 89, poz. 415).

§ 5

Plan ustala na etapie decyzji o warunkach i sposobie zabudowy konieczność opracowania oceny oddziaływania projektowanej inwestycji na środowisko przyrodnicze.

§ 6

Podczas eksploatacji projektowanego zamierzenia Plan zaleca:

  1. racjonalne wykorzystanie terenu projektowanych nawodnień,
  2. prawidłowy przebieg nawodnień i stosowanie niskich dawek polewowych,
  3. staranne wykonawstwo, stała konserwacja, renowacja urządzeń oraz budowli technicznych,
  4. monitoring wód podziemnych.

R o z d z i a ł IV

Przepisy końcowe

§ 7

Stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym, w stosunku do obszaru objętego Planem, oznaczonego symbolem NO, ustala się w wysokości 0%.

§ 8

Do Planu dołącza się prognozę skutków wpływu ustaleń Planu na środowisko przyrodnicze.

§ 9

Traci moc uchwała Nr IV/18/94 Rady Gminy Niechlów z dnia 14 listopada 1994 r., w części dotyczącej obszaru objętego niniejszą zmianą planu.

§ 10

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Niechlów.

§ 11

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa.

 

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

JAN NIEMACZEK

 

Załącznik do uchwały Nr IV/43/98 Rady Gminy Niechlów z dnia 29 grudnia 1998 r.