Poz. 358

UCHWAŁA NR XIX/603/00

RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA

z dnia 23 marca 2000 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

osiedla Osiniec we Wrocławiu

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 ze zmianami) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (j.t. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) w związku z uchwałą nr LII/788/98 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 czerwca 1998 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Osiniec we Wrocławiu (Biuletyn Urzędowy Rady Miejskiej Wrocławia nr 5, poz. 131) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje:

 

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Osiniec we Wrocławiu, zwany dalej planem.

D z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 2

Plan obejmuje obszar 17,6 ha położony w zachodniej części Wrocławia w dzielnicy Fabryczna ograniczony od zachodu rzeką Ryńką, od północy linią przechodzącą przez działki nr 10, 13, 16/2, 17, 18 AM-1 obręb Strachowice oraz działki nr 3, 5, 6 AM-34 obręb Żerniki, od wschodu zachodnią granicą działki nr 11/3 AM-37 obręb Żerniki, od południa ciekiem wodnym i granicą ogrodów działkowych “Czyżyk”.

§ 3

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest przygotowanie terenów pod rozwój zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o wiejskim stylu zamieszkiwania.

§ 4

1. Przedmiotem ustaleń planu jest:

1) przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i różnych zasadach zagospodarowania,

2) zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane,

3) zasady zagospodarowania i kształtowania zabudowy z uwzględnieniem elementów ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego,

4) zasady obsługi w zakresie komunikacji,

5) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.

2. W ustaleniach planu określa się przeznaczenie podstawowe terenów i przeznaczenie dopuszczalne z określeniem warunków jego dopuszczenia.

§ 5

1. Integralną częścią planu jest rysunek planu w skali 1:1000 stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

2. Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) granica opracowania planu,

2) symbole określające podstawowe przeznaczenie terenów,

3) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu oraz różnych zasadach zagospodarowania,

4) obowiązujące linie zabudowy,

5) nieprzekraczalne linie zabudowy,

6) pasy zieleni izolacyjnej,

7) szpalery drzew, aleje, żywopłot,

8) ciągi pieszo-rowerowe,

9) ciąg pieszy,

10) wjazdy obowiązujące,

11) teren wykluczony z możliwości zabudowy mieszkaniowej ze względu na warunki fizjograficzne.

3. Pozostałe oznaczenia mają charakter informacyjny.

§ 6

W obszarze objętym planem wymaga się uwzględnienia w decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu zapisu dotyczącego warunków gruntowo-wodnych zawartego w ekspertyzie sporządzonej dla potrzeb planu.

§ 7

W obszarze objętym planem zakazuje się działalności produkcyjnych, transportowych i handlu hurtowego oraz innych mogących pogorszyć stan środowiska i warunki zamieszkiwania.

§ 8

Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o:

1) planie – rozumie się przez to ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Osiniec we Wroawiu,

2) rysunku planu – rozumie się przez to graficzny zapis planu w skali 1:1000 na mapie sytuacyjno-wysokościowej stanowiący załącznik do niniejszej uchwały,

3) obszarze – rozumie się przez to obszar objęty granicami opracowania planu,

4) terenie – rozumie się przez to teren wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi o określonym przeznaczeniu podstawowym,

5) przeznaczeniu podstawowym – rozumie się przez to funkcję, pod którą przeznacza się dany teren ograniczony liniami rozgraniczającymi i oznaczony symbolem na rysunku planu,

6) przeznaczeniu uzupełniającym – rozumie się przez to funkcję towarzyszącą przeznaczeniu podstawowemu dopuszczoną na określonych warunkach,

7) przepisach szczególnych – rozumie się przez to przepisy ustaw odrębnych wraz z aktami wykonawczymi,

8) Polskiej Klasyfikacji Działalności – rozumie się przez to przepisy zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 października 1997 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (Dz. U. nr 128, poz. 829).

D z i a ł II

Przepisy szczegółowe

R o z d z i a ł 1

Przeznaczenie terenów, zasady zagospodarowania i kształtowania zabudowy z uwzględnieniem elementów ochrony

i kształtowania środowiska przyrodniczego

§ 9

1. Wyznacza się tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o wiejskim stylu zamieszkiwania oznaczone na rysunku planu symbolami MN 1, MN 2, MN 3, MN 4, MN 5.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie podstawowe ustala się zabudowę budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi w układzie wolnostojącym.

3. W stosunku do nowoprojektowanej zabudowy na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące wymagania:

1) wysokość zabudowy do 2 kondygnacji bez uwzględnienia poddasza użytkowego,

2) wysokość budynków nie przekraczająca 8 m do najwyższego gzymsu lub okapu i maksymalnie 14 m do najwyższego punktu dachu z zaleceniem bez podpiwniczenia,

3) dachy spadziste ceramiczne lub ceramicznopodobne w kolorycie czerwonym,

4) wielkooę dzia3ek budowlanych nie mniejsza nia 700 m2,

5) zachowanie ustalonych linii zabudowy określonych na rysunku planu,

6) co najmniej 20% powierzchni dzia3ek przeznacza siź na zieleń wysok1, a w przypadku dzia3ek powyaej 800 m2 co najmniej 30%,

7) garaże i miejsca postojowe należy lokalizować na terenach własnych posesji,

8) na działkach sąsiadujących z rowami i ciekami wodnymi nakazuje się ich obudowę biologiczną min. 3 m darnią i kępami zieleni średniowysokiej i wysokiej,

9) na działkach sąsiadujących z nowoprojektowaną trasą komunikacyjną zaleca się ukształtowanie zieleni izolacyjnej wielopiętrowej częściowo zimozielonej od strony linii rozgraniczającej tej trasy.

4. Dla części południowej terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem MN 3 należy dokonać podziału geodezyjnego na działki z uwzględnieniem przepisów szczególnych i ustalenia współwłasności drogi.

5. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem MN 5 pozostawia się swobodę w ukształtowaniu tego terenu pod warunkiem uwzględnienia wjazdu i nieprzekraczalnej linii zabudowy jak na rysunku planu.

6. W stosunku do terenów zabudowanych, o których mowa w ust. 1, ustala się:

1) uzupełnienia plombowe pomiędzy istniejącą zabudową muszą nawiązywać do cech i gabarytów zabudowy sąsiedniej,

2) istniejąca zabudowa może podlegać wymianie i rozbudowie w nawiązaniu do cech i gabarytów zabudowy sąsiedniej.

7. Dopuszcza się wtórny podział działek z wjazdami przez posesje przy ul. Widłakowej 4 i ul. Osinieckiej 74.

8. Tereny oznaczone na rysunku planu symbolem MN 1, MN 3 i część wschodnia MN 5 wymagają szczegółowych opinii geotechnicznych warunkujących przyszłe zadania inwestycyjne.

9. Zakazuje się lokalizacji obiektów gospodarczych w części frontowej działek.

10. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się działalności usługowe określone w Polskiej Klasyfikacji Działalności:

1) sekcja J dział 66 ubezpieczenia i fundusze emerytalno-rentowe,

2) sekcja K dział 70 obsługa nieruchomości dział 72 informatyka z wyjątkiem grupy 72.5 dział 74 grupa 74.1 działalność prawnicza, rachunkowa, księgowa, doradztwo, grupa 74.2 działalność w zakresie architektury i inżynierii, grupa 74.8 klasa 74.81 działalność fotograficzna, klasa 74.83 działalność związana z tłumaczeniami i usługami sekretarskimi,

3) sekcja N klasa 85.12 praktyka lekarska, klasa 85.13 praktyka stomatologiczna,

4) sekcja O dział 93 klasa 93.02 fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne,

5) wzdłuż ulicy Osinieckiej działalności wymienione w pkt 1, 2, 3, 4 oraz działalność z sekcji G dział 52 grupa 52.1 sprzedaż detaliczną jako preferowaną.

11. Dopuszcza się przeznaczenie uzupełniające, o którym mowa w ust. 10, pod warunkiem, że usługi wbudowane będą w budynki mieszkalne, a ich powierzchnia nie przekroczy 50 m2.

§ 10

1. Wyznacza się teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o wiejskim stylu zamieszkiwania z uprawami ogrodniczymi, oznaczony na rysunku planu symbolem MNRO.

2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, jako przeznaczenie podstawowe ustala się zabudowę budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi w układzie wolnostojącym.

3. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1, obowiązują ustalenia:

1) w stosunku do zabudowy mieszkaniowej jak w § 9 ust. 3 pkt 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8,

2) integralną częścią działek budowlanych jest część pozostawiona w użytkowaniu rolnym z przeznaczeniem na uprawy ogrodnicze.

4. Na terenie, o którym w ust. 1, zakazuje się wznoszenia szklarni i obiektów gospodarczych przeznaczonych na hodowlę zwierząt.

5. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się działalności usługowe określone w Polskiej Klasyfikacji Działalności jak w § 9 ust. 10 pkt 1, 2, 3, 4 z dopuszczeniem jak w § 9 ust. 11.

§ 11

1. Wyznacza się teren zabudowy mieszkalno-usługowej oznaczony na rysunku planu symbolem MNU.

2. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1, ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz usługi wbudowane w budynki mieszkaniowe i obiekty usługowe.

3. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1, obowiązują ustalenia jak w § 9 ust. 3 pkt 1, 2, 3, 5, 7.

4. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się działalności usługowe określone w Polskiej Klasyfikacji Działalności:

1) sekcja G dział 52 grupa 52.1 sprzedaż detaliczna,

2) wymienione w § 9 ust. 10 pkt 1, 2, 3, 4.

5. Teren, o którym mowa w ust. 1, wymaga szczegółowych opinii geotechnicznych.

6. Przebieg linii rozgraniczającej między terenami zaznaczonymi na rysunku planu symbolami ZR, MNU, MN 1 może ulec zmianie na etapie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu lub w oparciu o projekt zagospodarowania terenu.

§ 12

1. Wyznacza się teren placu zabaw o charakterze przestrzeni publicznej dostępnej bez ograniczeń oznaczony na rysunku planu symbolem ZS.

2. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1, jako przeznaczenie podstawowe ustala się plac zabaw dla dzieci, tereny gier sportowych wzbogacone zielenią.

3. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, nakazuje się:

1) nasadzenie żywopłotu zimozielonego z kępami zieleni wysokiej wzdłuż zachodniej granicy działki,

2) nasadzenie zieleni izolacyjnej wielopiętrowej częściowo zimozielonej o szer. min. 15 m wzdłuż północnej granicy działki od nowoprojektowanej trasy komunikacyjnej,

3) ukształtowanie alei spacerowej na fragmencie likwidowanej planem ulicy łączącej ulicę Osiniecką z ulicą Jerzmanowską,

4) zagospodarowanie terenu możliwe będzie po przełożeniu napowietrznej linii średniego napięcia.

4. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, zakazuje się zabudowy.

§ 13

1. Wyznacza się teren łąki rekreacyjnej, oznaczony na rysunku planu symbolem ZR.

2. Teren, o którym mowa w ust. 1, przeznacza się na zieleń, rekreację i sport.

3. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, nakazuje się nasadzenia:

1) zieleni izolacyjnej, wielopiętrowej, częściowo zimozielonej min. 15 m szer. wzdłuż północnej granicy działki od nowoprojektowanej trasy komunikacyjnej uwzględniając przebieg linii energetycznych,

2) zieleni stanowiącej obudowę biologiczną rowu melioracyjnego min. 3 m szer. darnią i kępami zieleni średniowysokiej i wysokiej,

3) zieleni ażurowej wzdłuż rzeki Ryńki.

4. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, zakazuje się zabudowy.

§ 14

1. Wyznacza się teren działalności usługowej oznaczony na rysunku planu symbolem URO.

2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się przeznaczenie podstawowe określone w Polskiej Klasyfikacji Działalności:

1) działalność z sekcji A dział 01, podklasa 01.12.B uprawy kwiatów i ozdobnych roślin ogrodniczych, szkółkarstwo roślin sadowniczych,

2) działalność handlu detalicznego z sekcji G dział 52 podklasa 52.48.F w zakresie sprzedaży kwiatów, roślin i nasion.

3. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, dopuszcza się obiekt związany z obsługą terenu z częścią mieszkalną pod warunkiem:

1) uzyskania szczegółowej opinii geotechnicznej warunkującej przyszłe zadania inwestycyjne,

2) zgodności z zapisem § 9 ust. 3 pkt 1, 2, 3, 7, 8,

3) zachowania linii zabudowy min. 5 m od linii rozgraniczającej ulicy Osinieckiej.

4. W obiekcie, o którym mowa w ust. 3, można lokalizować działalności usługowe określone w Polskiej Klasyfikacji Działalności jak w § 9 ust. 10 pkt 1, 2, 3, 4, 5.

§ 15

1. Wyznacza się teren upraw ogrodniczych oznaczony na rysunku planu symbolem RO.

2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, dopuszcza się zadrzewienia, zakrzewienia i realizację sieci uzbrojenia terenu w niezbędnym zakresie.

3. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, zakazuje się wznoszenia szklarni i obiektów gospodarczych przeznaczonych na hodowlę zwierząt.

§ 16

1. Wyznacza się teren zieleni niskiej nieurządzonej oznaczony na rysunku planu symbolem ZN.

2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, obowiązują ustalenia jak w § 15 ust. 2.

3. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, nakazuje się obudowę biologiczną cieku wodnego jak w § 9 ust. 3 pkt 8.

R o z d z i a ł 2

Ochrona zabytków archeologicznych

§ 17

Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem MN4, na którym znajduje się zabytkowe stanowisko archeologiczne, wprowadza się stosownie do przepisów szczególnych następujące wymagania:

1) wszelkie działania inwestycyjne należy poprzedzić badaniami sondażowymi uściślającymi zasięg stanowiska, a następnie badaniami metodą wykopaliskową,

2) badania mogą być podjęte po uzyskaniu zezwolenia właściwych Służb Konserwatorskich i finansowane przez inwestora.

Rozdział 3

Zasady obsługi w zakresie komunikacji

§ 18

1. Ustala się ulicę publiczną Osiniecką o parametrach klasy ulicy lokalnej oznaczoną na rysunku planu symbolem 1 KL.

2. Dla ulicy, o której mowa w ust. 1, ustala się:

1) szerokość w liniach rozgraniczających 12 m,

2) szerokość jezdni 6 m – dwukierunkowa,

3) wjazd od strony Jerzmanowa zaakcentowany szpalerem drzew,

4) wyjazd w kierunku Żernik poprzez projektowaną zmianę przebiegu ulicy Osinieckiej uwarunkowaną skrzyżowaniem z nowoprojektowaną trasą komunikacyjną.

3. Dla ulicy, o której mowa w ust. 1, dopuszcza się ścieżkę rowerową po jej południowej stronie, jeżeli warunki lokalne na to pozwolą.

4. Do czasu realizacji projektowanego układu komunikacyjnego ulica Osiniecka pozostanie w dotychczasowym przebiegu.

5. Ustala się ulicę publiczną Widłakową o parametrach klasy ulicy dojazdowej oznaczoną na rysunku planu symbolem 2 KD.

6. Dla ulicy, o której mowa w ust. 5, ustala się:

1) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m,

2) ulica jednoprzestrzenna pieszo-jezdna o charakterze sięgaczowym zakończona placem do zawracania z miejscami postojowymi.

7. Ustala się ulicę klasy dojazdowej oznaczoną na rysunku planu symbolem 3 KD.

8. Dla ulicy, o której mowa w ust. 7, ustala się:

1) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m,

2) ulica jednoprzestrzenna pieszo-jezdna o charakterze sięgaczowym, na odcinku od ulicy Osinieckiej do rowu melioracyjnego, typu alejowego zakończona pętlą do zawracania i placykiem z zielenią dekoracyjną.

9. Nakazuje się rozbiórkę ruiny budynku gospodarczego znajdującego się w liniach rozgraniczających ulicy 3 KD.

10. Ustala się ulicę klasy dojazdowej oznaczoną na rysunku planu symbolem 4 KD.

11. Ulicę, o której mowa w ust. 10, wyznacza się śladem istniejącej drogi nieutwardzonej.

12. Dla ulicy, o której mowa w ust. 10, ustala się:

1) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m,

2) szerokość jezdni 5 m,

3) ścieżkę rowerową wzdłuż zachodniej strony jezdni do ulicy oznaczonej na rysunku planu symbolem 5 KD, a następnie prowadzoną drogą nieutwardzoną,

4) chodnik ze szpalerem drzew wzdłuż wschodniej strony jezdni.

13. Ustala się ulicę klasy dojazdowej oznaczoną na rysunku planu symbolem 5 KD.

14. Dla ulicy, o której mowa w ust. 13, ustala się:

1) szer. w liniach rozgraniczających 10 m,

2) ulica jednoprzestrzenna pieszo-jezdna o charakterze sięgaczowym typu alejowego z pętlą do zawracania i zielenią skwerową jak zaznaczono na rysunku planu,

3) dopuszcza się w ramach linii rozgraniczającej likwidację poszerzenia drogi przy wjeździe jako wynik podziału działek.

15. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami MN 3 i MN 5 ustala się wjazdy dla wewnętrznej obsługi komunikacyjnej terenów mieszkaniowych.

16. Ulice dojazdowe należy projektować według zasad ruchu uspokojonego.

17. Likwiduje się fragment ulicy stanowiącej przedłużenie ulicy Widłakowej łączącej ulicę Osiniecką z ulicą Jerzmanowską przeznaczając ją na aleję spacerową w ramach terenu placu zabaw dla dzieci oznaczonego na rysunku planu symbolem ZS.

18. Wyznacza się ciąg pieszo-rowerowy oznaczony na rysunku planu symbolem 6 KP o szer. 6 m śladem istniejącej drogi nieutwardzonej.

19. Wyznacza się ciąg pieszy wzdłuż rowu melioracyjnego kierujący na teren łąki rekreacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 7 KP.

20. W obrębie linii rozgraniczających ulic dopuszcza się realizację sieci uzbrojenia terenu za zgodą zarządcy dróg.

21. Wyznacza się teren przeznaczony na rezerwę komunikacji, oznaczony na rysunku planu symbolem KS jako możliwość połączenia osiedla z zewnętrznym układem komunikacyjnym.

22. Na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem KS zakazuje się lokalizacji stacji benzynowej.

R o z d z i a ł 4

Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej

§ 19

W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się:

1) dostawę wody z miejskiej sieci wodociągowej ułożonej w liniach ulicy Osinieckiej A 315 i ulicy Wid3akowej O 160 – na warunkach określonych przez właściciela sieci,

2) budowę rozdzielczej sieci wodociągowej ułożonej w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych ulic,

3) budowę magistrali wodociągowej w ulicy Widłakowej na odcinku od spięcia z planowaną magistralą w ulicy Granicznej do istniejącego przewodu A 315 w ulicy Osinieckiej.

§ 20

W zakresie odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków sanitarnych ustala się:

1) odprowadzenie ścieków sanitarnych do kolektora Ślęza – na warunkach określonych przez jego właściciela,

2) budowę kanalizacji sanitarnej ułożonej w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych ulic,

3) rezerwę terenu pod budowę przepompowni ścieków zlokalizowanej na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem KS,

4) do czasu realizacji komunalnej sieci kanalizacji sanitarnej dopuszcza się stosowanie tymczasowych indywidualnych rozwiązań oczyszczania ścieków.

§ 21

W zakresie odprowadzania wód deszczowych ustala się:

1) odprowadzenie wód deszczowych do cieku wodnego Ryńka B-13 będącego dopływem rzeki Bystrzycy i rowu otwartego Ł-21 będącego dopływem rzeki Ługowiny na warunkach określonych przez właściciela rowów,

2) budowę kanalizacji deszczowej ułożonej w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych ulic,

3) obowiązek zneutralizowania substancji ropopochodnych lub chemicznych, jeśli takie wystąpią, na terenie własnym inwestora, przed ich wprowadzeniem do kanalizacji deszczowej,

4) utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami, o których mowa w pkt 3.

§ 22

W zakresie zaopatrzenia w gaz ustala się:

1) dostawę gazu z miejskiej sieci gazowej niskiego ciśnienia ułożonej w ulicy Osinieckiej A 125 oraz ulicy Widłakowej A 100 – na warunkach określonych przez właścicieli sieci,

2) budowę rozdzielczej sieci gazowej ułożonej w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych ulic,

3) możliwość wykorzystania gazu również do celów grzewczych.

§ 23

W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się:

1) lokalne źródła ciepła na paliwo gazowe lub płynne oraz wykorzystanie energii elektrycznej również do celów grzewczych,

2) stosowanie urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń,

3) wykorzystanie gazu do celów grzewczych.

§ 24

W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się:

1) zasilanie w energię elektryczną z istniejącej i planowanej sieci elektroenergetycznej – na warunkach określonych przez właściciela sieci, poprzez budowę:

a) dwóch parterowych stacji transformatorowych oznaczonych na rysunku planu symbolami EE2 i EE3 zlokalizowanych na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami MN5 i KS,

b) sieci kablowej średniego napięcia zasilającej stacje transformatorowe, o których mowa w pkt 1 lit. a, na odcinku od istniejącej stacji transformatorowej R 2437 przy ulicy Kiemliczów do projektowanej stacji transformatorowej przy ulicy Jerzmanowskiej,

c) rozdzielczej sieci kablowej niskiego napięcia,

2) przebudowę (skablowanie) elektroenergetycznej linii napowietrznej średniego napięcia 10 kV – L 272, kolidującej z planowanym zainwestowaniem,

3) przebudowę (przełożenie) elektroenergetycznej linii kablowej średniego napięcia 10 kV – K 212 na odcinku ulicy oznaczonej w planie symbolem 4 KD,

4) realizacja zabudowy na terenach, przez które przebiega linia napowietrzna średniego napięcia 10 kV dopuszczona będzie po jej przełożeniu,

5) wykorzystanie energii elektrycznej również do celów grzewczych.

§ 25

W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów obowiązują zasady określone w przepisach szczególnych i gminnych.

§ 26

1. Linie rozgraniczające dróg i ulic oznaczone na rysunku planu są równocześnie liniami rozgraniczającymi sieci uzbrojenia technicznego. Projektowane sieci, jak również istniejące, w miarę ich modernizacji, należy prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg i ulic.

2. Dopuszczalne są w uzasadnionych przypadkach odstępstwa, przy niezmienionych zasadach zagospodarowania i  kształtowania zabudowy określone w dziale II, rozdziale 1.

3. Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom na terenach własnych inwestorów.

D z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 27

Tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Wrocławia zatwierdzonego uchwałą nr XXI/104/88 Rady Narodowej we Wrocławiu z dnia 10 czerwca 1988 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Wrocławskiego nr 11, poz. 165) w obszarze objętym planem.

§ 28

Zgodnie z art. 10 ust. 3 i art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 20%.

§ 29

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta.

§ 30

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Osiniec we Wrocławiu wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

JAROSŁAW OBREMSKI

 

Załącznik do uchwały Nr XIX/603/00 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 23 marca 2000 r.