Poz. 343

UCHWAŁA NR XVI/119/2000

RADY MIEJSKIEJ W ZIĘBICACH

z dnia 26 stycznia 2000 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 199 r. ze zmianami) oraz w związku z Uchwałą Nr LII/422/98 Rady Miejskiej w Ziębicach z dnia 15 czerwca 1998 roku, Rada Miejska uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ulic: Podmiejskiej i Wrocławskiej zwany dalej planem miejscowym.

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto obszar o powierzchni ok. 0,70 ha położony na terenie miasta Ziębice, pomiędzy ul. Wrocławską i Podmiejską.

§ 2

Celem regulacji zawartych w ustaleniach zmiany planu jest:

1) realizacja interesów publicznych, szczególnie w zakresie zadań własnych a także związanych z ochroną środowiska,

2) umożliwienie lokalizacji kompleksu usług związanych z obsługą ponadlokalną mieszkańców, opartego na sąsiedztwie istniejącej ulicy Wrocławskiej – stanowiącej drogę wyjazdową z kierunku centrum w kierunku Wrocławia.

§ 3

1. Integralną częścią planu miejscowego jest rysunek planu stanowiący załącznik graficzny do niniejszej uchwały.

2. Oznaczenia graficzne występujące na rysunku planu miejscowego są obowiązującymi ustaleniami planu.

§ 4

Ilekroć w przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

§ 5

1. Przedmiotem ustaleń planu są:

tereny usług oznaczone na rysunku planu symbolem “U”,

tereny komunikacji oznaczone na rysunku planu symbolem “K”.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1 ustala się przeznaczenie podstawowe oraz przeznaczenie dopuszczalne lub towarzyszące.

3. Tereny, o których mowa w ust. 1 mogą być w całości wykorzystane na cele zgodne z ich podstawowym przeznaczeniem lub częściowo na cele przeznaczenia podstawowego i pozostałego na zasadach ustalonych w dalszych przepisach uchwały.

R o z d z i a ł II

Przepisy szczegółowe

1. Dla obszaru oznaczonego w planie miejscowym symbolem “U” ustala się przeznaczenie podstawowe z zakresu usług o charakterze ponadlokalnym.

2. Na przedmiotowym obszarze dopuszcza się także lokalizowanie usług o charakterze podstawowym, służących obsłudze okolicznych mieszkańców z towarzyszeniem zabudowy mieszkaniowej, odpowiadającej charakterem zabudowie sąsiedniego zespołu mieszkaniowego.

3. Dla obszaru wymienionego w ust. 1 ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu:

1) przewiduje się możliwość dokonywania geodezyjnych podziałów wewnętrznych przy zachowaniu możliwości skomunikowania powstałych nieruchomości bezpośrednio z istniejącego układu dróg publicznych i po uzgodnieniu każdorazowo z zarządcą drogi,

2) od strony drogi kategorii zbiorczej (ul. Wrocławska) obowiązuje nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 10 metrów od krawędzi jezdni po uwzględnieniu docelowej szerokości jezdni 7,0 metrów,

3) od strony dróg kategorii lokalnej (ul. Podmiejska) obowiązuje nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 10 metrów od krawędzi jezdni,

4) powierzchnia zabudowana obszarów nie może przekraczać 40% powierzchni nieruchomości brutto,

5) na cele zieleni towarzyszącej należy przeznaczyć nie mniej niż 25% powierzchni nieruchomości brutto,

6) niezbędną liczbę parkingów dla projektowanych podmiotów należy lokalizować w ramach nieruchomości należącej do danego podmiotu.

4. Dla projektowanej na wymienionym w ust. 1 obszarze zabudowy kubaturowej ustala się następujące warunki:

1) wysokość zabudowy nie może przekraczać 3 kondygnacji nadziemnych,

2) na przedmiotowym obszarze przewiduje się dachy strome dwu i wielospadowe o nachyleniu połaci od 27–45o, kryte dachówką lub elementami dachówkopodobnymi,

3) forma zabudowy powinna odpowiadać charakterowi przeznaczenia, kształt bryły budynków preferuje się horyzontalny,

4) obiekty należy orientować w taki sposób, by atrakcyjna część architektury zwrócona była do ulicy Wrocławskiej.

§ 7

1. Dla obszaru oznaczonego symbolem “K” ustala się przeznaczenie na cele modernizacji drogi zbiorczej, o znaczeniu wojewódzkim, do następujących parametrów:

2. W pasie linii rozgraniczających przewiduje się możliwość prowadzenia pełnej niezbędnej infrastruktury technicznej, chodników dla pieszych, pasów zieleni izolacyjnej itp. urządzeń służących lub towarzyszących podstawowej funkcji.

§ 8

Dla wydzielonego na cele inwestycyjne obszaru przewiduje się następujące zasady wyposażenia w media:

1) doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków i wód deszczowych należy projektować zgodnie z funkcjonującym w tym rejonie zorganizowanym systemem miejskim, tj. poprzez budowę przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej i deszczowej z włączeniem do sieci magistralnych,

2) do celów grzewczych i ciepłej wody należy przyjąć ekologiczne źródła energii w postaci gazu, energii elektrycznej lub paliw płynnych. W przypadku przyjęcia gazu lub energii elektrycznej należy wykonać indywidualne przyłącza do istniejących sieci miejskich,

3) prowadzenie na obszarach zainwestowania działalności, które mogą wiązać się z wprowadzeniem substancji zanieczyszczających powietrze jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu decyzji o dopuszczalnej emisji,

4) warunkiem dopuszczenia realizacji nowych obiektów i urządzeń, w wyniku działalności których mogą powstać ścieki chemicznie aktywne jest wyposażenie ich w urządzenia do separacji lub neutralizacji, stosownie do potrzeb,

5) place utwardzone i manewrowe dla samochodów ciężarowych należy wyposażyć w system zbiorczy wód opadowych wraz z zastosowaniem łapaczy olejów itp.,

6) gospodarkę odpadami stałymi należy prowadzić w zgodzie z przepisami ustawy o odpadach oraz odpowiednio do przyjętych prawem miejscowym zasad.

§ 9

Na terenie objętym planem określa się zasadę, że do czasu realizacji inwestycji wymienionych w planie obowiązuje użytkowanie terenu dotychczasowe.

§ 10

Przepisy szczególne oraz te w niniejszej uchwale, które zawierają warunki ustalone w celu ochrony środowiska oraz dóbr kultury mają pierwszeństwo przed przepisami zawierającymi warunki wynikające z innych przesłanek.

§ 11

Emisja hałasu jaką może wywołać działający podmiot nie może powodować przekroczenia poziomu dopuszczalnego hałasu na obszarze podlegającym ochronie przeciwhałasowej.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 12

Traci moc uchwała nr XVI/75/91 Rady Miejskiej w Ziębicach z dnia 31 lipca 1991 r. w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Ziębice w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.

§ 13

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 15%.

§ 14

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu Ziębic.

§ 15

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Wrocławskiej i Podmiejskiej wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ

MARIUSZ SZCZEPANOWSKI

Załącznik graficzny do uchwały Nr XVI/119/2000 Rady Miejskiej w Ziębicach z dnia 26 stycznia 2000 r.

powiększenie