Poz. 321

UCHWAŁA NR XVI/118/2000

RADY MIEJSKIEJ W ZIĘBICACH

z dnia 26 stycznia 2000 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi

Bożnowice w gminie Ziębice

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. ze zmianami), w związku z Uchwałą Nr X/73/99 z Rady Miejskiej Ziębic z dnia 17 lipca 1999 r. Rada Miejska uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Bożnowice zwany dalej planem miejscowym.

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren o powierzchni ok. 0,30 ha położony na terenie wsi Bożnowice i obejmujący działkę o numerze geodezyjnym 214.

§ 2

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu miejscowego jest:

1) ochrona interesów publicznych,

2) umożliwienie zagospodarowania obiektów i terenu na cele związane z mieszkalnictwem, z możliwością lokalizacji usług towarzyszących nieuciążliwych oraz zielenią.

§ 3

  1. Przedmiotem ustaleń planu miejscowego są tereny wyznaczone w rysunku planu liniami rozgraniczającymi, których funkcje określono poniżej:

  1. Na terenach, o których mowa w ust. 1 ustala się przeznaczenie podstawowe a w uzasadnionych przypadkach przeznaczenie dopuszczalne na zasadach określonych w dalszej części uchwały.

§ 4

  1. Integralną częścią planu jest rysunek planu stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
  2. Oznaczenia graficzne występujące w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu miejscowego.

§ 5

Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o:

R o z d z i a ł II

Przepisy szczegółowe

§ 6

  1. Wyznacza się obszar komunikacji publicznej oznaczony symbolem “KD V”.
  2. Obszar, o którym mowa w ust. 1 stanowi niezbędny pas służący poszerzeniu linii rozgraniczających istniejącej drogi powiatowej V klasy technicznej do szerokości min 15 metrów tj. po 7,5 metra licząc od osi istniejącej jezdni.
  3. W pasie linii rozgraniczających przewiduje się możliwość prowadzenia infrastruktury technicznej służącej obsłudze przyległych terenów, a także realizację urządzeń związanych z eksploatacją dróg.
  4. Linie rozgraniczające, o których mowa w ust. 2 mogą podlegać zwężeniu na odcinku istniejącej zabudowy.

§ 7

  1. Wyznacza się obszar zabudowy mieszkaniowej z dopuszczeniem usług towarzyszących, nieuciążliwych oznaczony symbolem “M,U”.
  2. Na obszarze, o którym mowa w ust. 1 przewiduje się adaptację istniejących obiektów na cele mieszkaniowe oraz możliwość rozbudowy bądź realizacji innych nowych obiektów służących funkcji podstawowej lub towarzyszącej. Działalność inwestycyjną bądź modernizacyjną na obiekcie zabytkowym należy prowadzić w porozumieniu z Państwową Służbą Ochrony Zabytków.
  3. Dopuszcza się wprowadzenie na przedmiotowym obszarze usług towarzyszących, bez określania proporcji pomiędzy ustalonymi funkcjami.
  4. Dla obszaru przewiduje się następujące zasady zagospodarowania terenu:

  1. Dla nowoprojektowanej zabudowy ustala się następujące warunki:

§ 8

  1. Dla obszarów wyznaczonych do zainwestowania przewiduje się następujące zasady zaopatrzenia w media:

  1. Dla celów grzewczych przewiduje się ekologiczne źródła w oparciu o energię elektryczną, gaz, olej opałowy, itp.
  2. Nie przewiduje się powstawania odpadów szkodliwych, natomiast odpady komunalne należy gromadzić czasowo w miejscach wydzielonych i zabezpieczonych, następnie na podstawie stosownych umów wywozić na składowiska zgodnie z obowiązującym na terenie gminy systemem.

§ 9

Parkingi i garaże dla wszystkich nowo wznoszonych a także istniejących budynków powinny być zlokalizowane na terenie posesji, na której obiekt istnieje bądź będzie wznoszony.

§ 10

Do czasu realizacji wszystkich inwestycji przewidzianych na przedmiotowym terenie przewiduje się możliwość czasowego wykorzystania terenu zgodnego z użytkowaniem dotychczasowym.

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 11

Traci moc Uchwała nr 106/84 Rady Miejskiej z dnia 10 lutego 1984 r. w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Ziębice w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.

§ 12

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 0%.

§ 13

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu w Ziębicach.

§ 14

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Bożnowice gmina Ziębice wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

MARIUSZ SZCZEPANOWSKI

 

 

 Załącznik graficzny do uchwały Nr XVI/118/2000 Rady Miejskiej w Ziębicach z dnia 26 stycznia 2000 r.