Poz. 216

UCHWAŁA NR XVII/141/99

RADY MIEJSKIEJ W TWARDOGÓRZE

z dnia 26 listopada 1999 r.

w sprawie uchwalenia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar działek nr ewd. 62/18 i 62/16 AM1 obręb Sosnówka, gmina

Twardogóra

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (t.j. Dz. U. Nr 13 z 1996 r. poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. Nr 15 z dnia 25 lutego 1999 r. poz. 139) oraz Uchwały Rady Miejskiej w Twardogórze nr VII/32/99 z dnia 29 stycznia 1999 roku Rada Miejska w Twardogórze uchwala, co następuje:

 

§ 1

Uchwala się plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego obejmujący obszar działek nr ewd. 62/18 i 62/16 AM1 obręb Sosnówka, gmina Twardogóra.

§ 2

1. Integralną częścią uchwały jest rysunek planu w skali 1:1000.

2. Ustalenia planu obowiązują na obszarze objętym na rysunku planu granicą opracowania.

3. Poniższe oznaczenia graficzne w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) obowiązujące linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu,

2) linie rozgraniczające które mogą ulec nieznacznemu przesunięciu,

3) nieprzekraczalne linie zabudowy.

§ 3

Warunki zabudowy i zagospodarowania terenów w decyzjach administracyjnych należy określać według zasad ustalonych w stosunku do terenów wyznaczonych liniami rozgraniczającymi.

§ 4

Ustala się następujące przeznaczenia terenów:

  1. Podstawowym przeznaczeniem obszaru jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, wolnostojąca, oznaczona na rysunku planu symbolem MN. Wyznacza się dwie działki budowlane.
  2. Teren, oznaczony symbolem Kpj, przeznacza się ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5,5 m.
  3. Tereny, oznaczone na rysunku planu symbolem R, pozostawia się w dotychczasowym użytkowaniu rolniczym.
  4. Do czasu realizacji inwestycji teren pozostawia się w dotychczasowym użytkowaniu.

§ 5

Ustala się zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.

  1. Ustala się dojazd do działek zabudowy mieszkaniowej od dróg gminnych nr 142 i 142/1.
  2. Miejsca postojowe dla wszelkich pojazdów związanych z użytkowaniem terenu umieszcza się na działkach własnych Inwestorów.
  3. Woda do celów pitno-gospodarczych będzie pobierana z wodociągu miejskiego Twardogóry.
  4. Ścieki bytowo-gospodarcze będą gromadzone w zbiornikach bezodpływowych szczelnych i wywożone wozami asenizacyjnymi do oczyszczalni ścieków miasta Twardogóra bądź oczyszczane indywidualnie w oczyszczalni mechaniczno-biologicznej ze sztucznym złożem filtracyjnym na terenie działki budowlanej. Sposób odprowadzania ścieków wymaga akceptacji stosownych instytucji.
  5. Wody opadowe będą odprowadzane powierzchniowo do gruntu.
  6. Zaopatrzenie w energię elektryczną będzie odbywać się zgodnie z warunkami wydanymi przez zakład energetyczny – dla zasilania nowych obiektów należy przewidzieć budowę linii kablowych niskiego napięcia od istniejącej linii nn.
  7. Zaopatrzenie w ciepło powinno odbywać się przy zastosowaniu ogrzewania o niskiej emisji zanieczyszczeń np: gazowego, olejowego lub elektrycznego.
  8. Gromadzenie i usuwanie odpadów będzie odbywać się zgodnie z odpowiednią uchwałą Rady Miejskiej.

§ 6

Ustala się warunki i zasady kształtowania zabudowy, urządzenia terenu oraz zasady podziału na działki budowlane.

  1. Każdy z dwu terenów, oznaczonych na rysunku planu symbolem MN, stanowi jedną działkę zabudowy mieszkaniowej.
  2. Na każdej działce mieszkaniowej zezwala się na budowę jednego obiektu mieszkalnego, garażu wolnostojącego i budynku gospodarczego.
  3. Ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w odległości 14 m od istniejącej krawędzi drogi nr 142/1.
  4. Ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w odległości 10 m od krawędzi lasu.
  5. Ustala się maksymalną wysokość budynku mieszkalnego na 1 kondygnację naziemną z użytkowym poddaszem, wysokość ściany nie może przekraczać 4,5 m liczone od podstawy ściany do okapu.
  6. Ustala się maksymalną wysokość budynków gospodarczych na 1,0 kondygnację naziemną, wysokość ściany nie może przekraczać 3,0 m liczone od podstawy ściany do okapu.
  7. Dachy budynków mieszkalnych powinny być spadziste, o nachyleniu od 40 do 50o.
  8. Na terenie, oznaczonym symbolem R, wprowadza się zakaz jakiejkolwiek zabudowy.

§ 7

Ustala się zasady ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego.

  1. Wprowadza się zakaz wprowadzania ścieków do gruntu, zanieczyszczania terenu olejami i ich pochodnymi i stosowania środków chemicznej ochrony roślin chwastobójczych i owadobójczych należących do I i II klasy trucizn.
  2. Obszar położony jest w rejonie występowania stanowisk archeologicznych.
  3. Prace ziemne muszą być prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe.
  4. Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków – Inspekcji Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z siedmiodniowym wyprzedzeniem celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konser-watorskiego.

§ 8

Ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 30% do zastosowania w razie zbycia przez właściciela nieruchomości objętej niniejszym planem, w terminie 5 lat od dnia jego obowiązywania.

 

§ 9

W odniesieniu do obszaru stanowiącego przedmiot niniejszej uchwały tracą moc ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego gminy Twardogóra zatwierdzonego Uchwałą Gminnej Rady Narodowej nr XXI/59/83 z dnia 17.02.1983 r. w zakresie objętym niniejszą uchwałą.

§ 10

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Twardogóra.

§ 11

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

JAN DŻUGAJ

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XVII/141/99 Rady Miejskiej w Twardogórze z dnia 26 listopada 1999 r.