Poz. 200

UCHWAŁA NR XXI/23/2000

RADY GMINY DŁUGOŁĘKA

z dnia 16 lutego 2000 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu

we wsi Wilczyce (działka nr 52)

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) i art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) w związku z uchwałą Nr XLII/34/98 Rady Gminy Długołęka z dnia 29 maja 1998 r., Rada Gminy Długołęka uchwala:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu we wsi Wilczyce (działka 52 po podziale 52/1 do 52/10), którego obowiązujące ustalenia o przeznaczeniu i warunkach zagospodarowania zostają wyrażone w postaci:

  1. rysunku planu miejscowego w skali 1:1000 stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały obowiązującego w zakresie oznaczonych granic i funkcji terenów,
  2. zasad zagospodarowania terenu określonych w rozdziale II niniejszej uchwały,
  3. zasad uzbrojenia terenu określonych w rozdziale III niniejszej uchwały.
  4. zasad postępowania w rejonie występowania zabytków archeologicznych określonych w rozdziale IV niniejszej uchwały.

§ 2

Ustalenia planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Długołęka uchwalonego dnia 9 grudnia 1994 r. uchwałą nr VI/30/94 w obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność.

§ 3

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:

1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia planu miejscowego, o którym mowa w § 1 uchwały,

2) rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu w skali 1:1000 z oznaczoną graficznie funkcją terenu i jego podziałem stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały;

3) terenie – należy przez to rozumieć obszar ograniczony na rysunkach jw. liniami rozgraniczającymi ten obszar od innych obszarów, oznaczony symbolem funkcji zgodnie z oznaczeniami graficznymi określonymi w legendzie.

R o z d z i a ł II

Zasady zagospodarowania terenu

§ 4

1. ZASADY ZABUDOWY

Z obszaru działki 52 (po podziale w trakcie opracowania nu-mery 52/1 do 52/10) wydzielono część o numerze 52/10 z przeznaczeniem na inwestycje usługowe.

W tym terenie inwestowanie odbywa się według następujących zasad:

U/MN teren usług nieuciążliwych z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej jako towarzyszącej:

  1. Na etapie pozwolenia na budowę dla projektowanych usług należy uzyskać postanowienie Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
  2. Nie dopuszcza się lokalizacji obiektów mogących pogorszyć stan środowiska (hodowla, blacharstwo samochodowe, lakiernictwo itp.).
  3. Budynek nie wyższy niż 2 kondygnacje z poddaszem użytkowym, dach spadkowy kryty dachówką ceramiczną lub podobną. Przy projektowaniu zabudowy należy bezwzględnie uwzględnić walory krajobrazu.
  4. Oznaczona na rysunku planu nieprzekraczalna linia zabudowy oznacza, że elewacja frontowa budynku nie może jej przekroczyć w stronę ulicy.
  5. Dopuszcza się korektę granicy terenu zgodnie z życzeniem inwestora pod warunkiem zachowania zasady, że front działki nie będzie mniejszy niż 25 m.
  6. Miejsca postojowe dla wszystkich pojazdów właściciela i dla klientów na posesji własnej.
  7. Obsługa komunikacyjna – wjazd na działkę od strony ulicy dojazdowej.

Na pozostałej części działki nr 52 inwestowanie odbywa się według następujących zasad:

MN/U – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem usług:

  1. Dopuszcza się w budynku mieszkalnym lokalizację usługi nieuciążliwej – gabinet, biuro, pracownia artystyczna itp. Na etapie ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla projektowanych usług nieuciążliwych towarzyszących funkcji mieszkaniowej należy uzyskać postanowienie Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego.
  2. Nie dopuszcza się lokalizacji obiektów towarzyszących funkcji mieszkaniowej mogących pogorszyć stan środowiska (hodowla, usługi samochodowe, hurtownia itp.).
  3. Budynek mieszkalny nie wyższy niż 1 kondygnacja z poddaszem użytkowym, dach spadkowy kryty dachówką ceramiczną lub podobną. Przy projektowaniu zabudowy należy bezwzględnie uwzględnić walory krajobrazu.
  4. Oznaczona na rysunku planu nieprzekraczalna linia zabudowy oznacza, że elewacja frontowa budynku nie może jej przekroczyć w stronę ulicy.
  5. Dopuszcza się korektę podziałów wewnętrznych zgodnie z życzeniem inwestorów pod warunkiem zachowania zasady, że front działki nie będzie mniejszy niż 25 m a linie podziału będą prostopadłe do istniejących dróg.
  6. Miejsca postojowe dla wszystkich pojazdów właściciela na posesji własnej. W wypadku prowadzenia działalności gospodarczej właściciel zapewnia miejsca postojowe również dla klientów.

1 KZ Teren komunikacji – ulica Wrocławska, droga powiatowa (dawniej wojewódzka nr 161). Szerokość drogi w liniach rozgraniczających 20 m.

2 KD – Droga dojazdowa po śladzie drogi polnej. Szerokość w liniach rozgraniczających min. 10 m.

3 KD – Teren komunikacji – ulica Polna, droga dojazdowa. Szerokość w liniach rozgraniczających od 10 m do 15 m.

2. ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA

Z uwagi na ochronę gruntów rolnych konieczne oszczędne gospodarowanie ziemią – zagospodarowanie humusu i ograniczenie w utwardzeniu powierzchni działki.

R o z d z i a ł III

Zasady uzbrojenia terenu

§ 5

  1. Dopuszcza się uzbrojenie terenu przez inwestorów we własnym zakresie.
  2. Woda z wodociągu wiejskiego.
  3. Energia elektryczna zgodnie z warunkami określonymi przez Zakład Energetyczny.
  4. Odprowadzenie ścieków wyłącznie do kanalizacji wiejskiej. Dopuszcza się tymczasowo zbiorniki bezodpływowe szczelne zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie przewiduje się indywidualnych rozwiązań z rozsączkowaniem ścieków na działce.
  5. Zaopatrzenie w gaz zgodnie z koncepcją gazyfikacji wsi.

R o z d z i a ł IV

Zasady postępowania w rejonie występowania zabytków archeologicznych

§ 6

W rejonie terenu objętego planem występują zabytkowe stanowiska archeologiczne. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych. Prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych SOZ, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe. Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 roku o ochronie dóbr kultury (t.j. z 1999 r. Dz. U. Nr 98 poz.1150). Na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. o zasadach i trybie udzielania zezwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach oraz prac archeologicznych i wykopaliskowych, warunkach ich prowadzenia i kwalifikacjach osób, które mają prawo prowadzenia tej działalności (Dz. U. nr 16 poz. 55) inwestor finansuje ratownicze badania archeologiczne.

Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia SOZ – Inspekcji Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.

R o z d z i a ł V

Przepisy końcowe

§ 7

W razie zbycia terenu przez właściciela przewiduje się naliczanie opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) w wysokości 15%.

§ 8

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Długołęka.

§ 9

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

TADEUSZ POLAK

 

 

 

Załącznik do uchwały Nr XXI/23/2000 Rady Gminy Długołęka z dnia 16 lutego 2000 r.