Poz. 198

UCHWAŁA NR XXI/20/2000

RADY GMINY DŁUGOŁĘKA

z dnia 16 lutego 2000 r.

w sprawie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenu

we wsi Długołęka (działka nr 93/3)

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 1996 r. Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późn. zm.) i art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) w nawiązaniu do uchwały nr X/94/99 Rady Gminy Długołęka z dnia 13 maja 1999 r. Rada Gminy Długołęka uchwala:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu we wsi Długołęka (działka nr 93/3 wraz z przyległymi drogami), zwany dalej w skrócie MPZP Długołęka ciąg pieszo-rowerowy, którego obowiązujące ustalenia o przeznaczeniu i warunkach zagospodarowania zostają wyrażone w postaci:

  1. rysunku planu miejscowego w skali 1:1000 stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, obowiązującego w zakresie oznaczonych funkcji terenów oraz linii rozgraniczających;
  2. zasad zagospodarowania i uzbrojenia terenu określonych w rozdziale II niniejszej uchwały.
  3. zasad ochrony środowiska określonych w rozdziale III niniejszej uchwały.

§ 2

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:

  1. planie – należy przez to rozumieć ustalenia MPZP, o którym mowa w § 1 uchwały,
  2. rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu skali 1:1000 z oznaczoną graficznie funkcją terenu i jego podziałem stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

R o z d z i a ł II

Zasady zagospodarowania terenu

§ 3

1. Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania linie rozgraniczające ulice, place oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi, tereny przeznaczone dla realizacji celów publicznych oraz linie rozgraniczające te tereny:

1 KPJ Teren komunikacji: teren przeznaczony na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 8 do przejścia pieszego przez jezdnię ulicy lokalnej 3KL. Szerokość ciągu min. 2,5 m. Określenie szczegółowe parametrów i przebiegu na etapie projektu budowlanego uzgodnionego przez Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych w Warszawie – Oddział Południowo-Zachodni we Wrocławiu. Cały pozostały teren istniejącego lasu po realizacji ciągu pieszo-rowerowego należy traktować jako teren zieleni izolacyjnej. Należy zminimalizować wycinkę drzew. Niezbędne wzbogacenie drzewostanu i dosadzenie krzewów dla stworzenia gęstej bariery chroniącej przed hałasem i zanieczyszczeniami zabudowę i kompleks leśny położone na północ od terenu objętego MPZP. W oznaczonym na rysunku planu trójkącie widoczności nie należy wprowadzać zieleni.

2 KGP – Teren komunikacji samochodowej: odcinek ulicy Wrocławskiej przylegający do działki 93/3 – droga Główna Ruchu Przyspieszonego GP – droga krajowa nr 8 Kudowa – Wrocław – Warszawa. Przekrój ulicy GP 2/2 z poszerzeniem na wlotach o pas dla lewoskrętów, dodatkowo na wlocie od strony Oleśnicy (wjazd do DH Selgros) o pas dla prawoskrętu; z pasem rozdziału (2 m). Szerokość w liniach rozgraniczających 50 m. Nie przewiduje się zmian w zakresie funkcji i granic terenu komunikacji. Ewentualna modernizacja ulicy lub skrzyżowania zgodnie z projektem budowlanym uzgodnionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych w Warszawie – Oddział Południowo-Zachodni we Wrocławiu.

3 KL – Teren komunikacji samochodowej: skrzyżowanie ulicy Wrocławskiej na odcinku przylegającym do działki 93/3 z ulicą 2KGP. Ulica lokalna. Nie przewiduje się zmian w zakresie funkcji i granic terenu komunikacji. Ewentualna modernizacja ulicy zgodnie z projektem budowlanym uzgodnionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych w Warszawie – Oddział Południowo-Zachodni we Wrocławiu.

  1. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczających tereny tej infrastruktury.
  2. Ewentualne przełożenie istniejących sieci uzbrojenia podziemnego lub realizacja odcinków sieci dla zaopatrzenia terenów przyległych możliwa do realizacji przez inwestora po uzgodnieniu z właścicielem terenu i sieci. Możliwe przekrycie rowu odwadniającego ulicę. W terenie objętym MPZP brak urządzeń infrastruktury technicznej wymagających wydzielenia terenu.

  3. Granice i zasady zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego, prawidłowego zagospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.

  1. Projekt budowlany ciągu pieszo-rowerowego winien uwzględnić istniejące drzewa i ograniczyć wycinkę drzew do niezbędnego minimum. Niezbędne wzbogacenie drzewostanu i dosadzenie krzewów dla stworzenia gęstej bariery chroniącej przed hałasem i zanieczyszczeniami zabudowę i kompleks leśny położone  na północ od terenu objętego MPZP.

b. Teren objęty planem znajduje się w rejonie znanych zabytkowych stanowisk archeologicznych oraz na terenie wsi Długołęka o metryce średniowiecznej. W związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych. Prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Inspekcji Zabytków Archeologicznych PSOZ, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe. Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 roku o ochronie dóbr kultury (t.j. z 1999 r. Dz. U. Nr 98 poz. 1150). Na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. o zasadach i trybie udzielania zezwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach oraz prac archeologicznych i wykopaliskowych, warunkach ich prowadzenia i kwalifikacjach osób, które mają prawo prowadzenia tej działalności (Dz. U. Nr 16 poz. 55) inwestor zobowiązany jest do powiadomienia Inspekcji Zabytków Archeologicznych SOZ o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem.

 

 

R o z d z i a ł III

Przepisy końcowe

§ 4

Ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Długołęka uchwalonego dnia 1.02.1992 r. uchwałą nr 19/II/92 ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Wrocławskiego nr 9/93 w obszarze objętym niniejszym planem tracą swą ważność.

§ 5

W razie zbycia terenu przez właściciela przewiduje się naliczanie opłaty, o której mowa w art.36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. Nr 15 z 1999 r. poz. 139 z późn. zm.) w wysokości 0%.

§ 6

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Długołęka.

§ 7

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

TADEUSZ POLAK

 

 

 

Załącznik do uchwały Nr XXI/20/2000 Rady Gminy Długołęka z dnia 16 lutego 2000 r.