Poz. 7

UCHWAŁA NR X/110/99

RADY GMINY OŁAWA

z dnia 17 września 1999 r.

w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu usytuowanego we wsi Jankowice, działka nr 185/2

Na podstawie art. 18, ust. 2 i art. 40, ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 13, poz. 76 z 1996 r. z późn. zm.) i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15/99, poz. 139) oraz w nawiązaniu do Uchwały Rady Gminy Oława nr V/38/99 z dnia 22 lutego 1999 r. Rada Gminy Oława uchwala:

 

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu usytuowanego we wsi Jankowice, obejmującego działkę nr 185/2, którego ustalenia zostają wyrażone w postaci:

  1. rysunku planu w skali 1:1000, obejmującego obszar w/w działki, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,
  2. zasad zagospodarowania terenu określonych w rozdziale II niniejszej uchwały,
  3. zasad uzbrojenia terenu, określonych w rozdziale III uchwały,
  4. zasad ochrony dóbr kultury, określonych w rozdziale IV niniejszej uchwały,
  5. wymagań w zakresie ochrony środowiska, określonych w rozdziale V niniejszej uchwały.

§ 2

Ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego gminy Oława, zatwierdzonego uchwałą Nr XXIX/91/84 Gminnej Rady Narodowej z dnia 22.03.1984 r., ogłoszoną w Dz. Urz. Rady Narodowej woj. wrocławskiego i miasta Wrocławia nr 2/84, ze zmianami zatwierdzonymi Uchwałą Nr XXI/191/92 z dnia 24.09.1992 r., ogłoszoną w Dz. Urz. woj. wrocławskiego nr 17/92 w obszarze objętym niniejszym planem tracą ważność.

§ 3

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:

  1. planie – należy przez to rozumieć ustalenia planu miejscowego, o którym mowa w § 1 uchwały,
  2. rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu w skali 1:1000, z oznaczonymi graficznie funkcjami terenów, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały,
  3. terenie – należy przez to rozumieć obszar ograniczony na rysunku planu j.w. liniami rozgraniczającymi ten obszar od innych obszarów, oznaczony symbolem funkcji zgodnie z oznaczeniami graficznymi w planie gminy,
  4. przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi.

R o z d z i a ł II

Zasady zagospodarowania terenu

§ 4

Działka nr 185/2 o pow. 0,21 ha, stanowiąca teren opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jest oznaczona symbolem “MN”.

MN – teren zabudowy mieszkalnej, jednorodzinnej,

  1. dopuszcza się w budynku mieszkalnym lokalizację usługi nieuciążliwej; na etapie ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu należy uzyskać postanowienie Powiatowego Inspektora Sanitarnego dla projektowanej usługi nieuciążliwej towarzyszącej funkcji mieszkaniowej,
  2. budynek mieszkalny o wysokości do 2 kondygnacji, z dachem stromym o symetrycznych połaciach, pokrycie dachu ceramiczne lub materiałem dachówkopodobnym, architektura nawiązująca do istniejącej zabudowy,
  3. przewiduje się możliwość realizacji garażu, budynku gospodarczego, w powiązaniu z budynkiem mieszkalnym lub oddzielnie – przy spełnieniu obowiązujących warunków technicznych usytuowania budynków na działce,
  4. dojazd istniejącą drogą dojazdową (“KD”), oznaczoną na mapie numerem geodezyjnym 339, prowadzącą od drogi gminnej (KD V), szerokość jezdni istniejącej – 4 m, szerokość drogi dojazdowej w liniach rozgraniczających – 10 m,
  5. przewiduje się usytuowanie na terenie własnym inwestora (działka nr 185/2) potrzebnych miejsc postojowych,
  6. ogrodzenie działki od strony drogi dojazdowej należy usytuować w odległości 1,0 m od krawędzi rowu melioracyjnego.

R o z d z i a ł III

Zasady uzbrojenia terenu

§ 5

  1. Zaopatrzenie w wodę do czasu realizacji wodociągu wiejskiego – z ujęcia własnego.
  2. Odprowadzenie ścieków – do czasu realizacji wiejskiej sieci kanalizacyjnej zbiornik szczelny, bezodpływowy. Zabrania się odprowadzania nieoczyszczonych ścieków do wód podziemnych oraz gruntu.
  3. Usuwanie odpadów bytowo-gospodarczych – do szczelnych zbiorników – kontenerów, przy zapewnieniu systematycznego wywozu odpadów na zorganizowane wysypisko odpadów komunalnych.
  4. Zaopatrzenie w energię elektryczną – przewiduje się wykonanie przyłącza z istniejącej sieci napowietrznej n.n. – zgodnie z warunkami określonymi przez Rejon Energetyczny w Strzelinie.
  5. Zaopatrzenie w gaz – przewiduje się wykonanie przyłącza gazowego od istniejącego gazociągu niskiego ciśnienia, przebiegającego wzdłuż drogi gminnej.
  6. Ogrzewanie – gazowe, elektryczne lub olejowe.

R o z d z i a ł IV

Zasady ochrony dóbr kultury

§ 6

Teren objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego leży w strefie “B” ochrony konserwatorskiej oraz w strefie “OW” obserwacji archeologicznej. Z tego względu obowiązują na tym terenie zasady wynikające z przepisów szczególnych – Ustawa z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (Dz. U. Nr 10, poz. 48 z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 55). Wszelkie działania w zakresie budowy nowych obiektów kubaturowych i prowadzenia robót ziemnych wymagają konsultacji i uzgodnienia z Oddziałem Wojewódzkim Służby Ochrony Zabytków. Przed przystąpieniem do prac ziemnych należy powiadomić, z siedmiodniowym wyprzedzeniem, Inspekcję Zabytków Archeologicznych o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.

R o z d z i a ł V

Wymagania w zakresie ochrony środowiska

§ 7

  1. Nie jest dopuszczalna lokalizacja obiektów usługowych, towarzyszących funkcji mieszkaniowej, mogących pogorszyć stan środowiska.
  2. Zabrania się odprowadzania nie oczyszczonych ścieków do wód podziemnych oraz do gruntu.
  3. Przed podjęciem prac budowlanych należy zdjąć warstwę ziemi próchniczej z terenów przeznaczonych na usytuowanie budynków oraz na powierzchnie utwardzone.
  4. Obowiązuje ochrona istniejącego drzewostanu (z wyjątkiem drzew owocowych).

R o z d z i a ł VI

Przepisy końcowe

§ 8

W razie zbycia terenu przez właściciela przewiduje się naliczenie opłaty, o której mowa w art. 36, ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 10%.

§ 9

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Oława.

§ 10

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

STANISŁAW KORSAN

 

 

Załącznik nr 1 do uchwały Nr X/110/99 Rady Gminy Oława z dnia 17 września 1999 r.